Rozumiem Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Obrazy i reprodukcje - Tycjan - wysokiej jakości kopie na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 82

  1. 1
  2. 2

  1. 1
  2. 2

Filtry

Tycjan właśc. Tiziano Vecelli (ur. 1488-1576), przedstawiciel szkoły weneckiej malarstwa renesansowego. Jego malarstwo jest znane z portretów kobiet z charakterystycznym, złotorudym odcieniem włosów. W swoich obrazach Tycjan poruszał przede wszystkim tematykę religijną, mitologiczną i historyczną.

Obrazy Tycjana - malarstwo renesansowe


Jego pierwsze obrazy były pod wpływem Giorginiego. W późniejszym okresie twórczości Tycjana widoczne są zmiany w jego malarstwie, w którym uwidacznia się wpływ Palmy il Vecchio. Jednak od początku Tycjan jest wierny charakterystycznemu typowi kobiecej urody. W jego dziełach można też odnaleźć harmonię oraz szczególny nastrój kompozycji. Wraz z rozwojem malarstwa, Tycjan w obrazach prezentuje coraz doskonalsze uchwycenie ruchu w wielofigurowych kompozycjach. Jednym z niezwykłych przykładów renesansowego malarstwa religijnego jest obraz "Wniebowzięcie NMP" czy dzieło "Chrystus z uczniami". Największą sławę przyniosły mu jednak akty, jak na przykład "Wypoczywająca Wenus" czy "Wenus z Urbino". Wśród obrazów Tycjana nie brakuje również wspaniałych portretów męskich oraz kobiecych. "Flora", "Portret mężczyzny" czy "Portret Isalelli d'Este" to niektóre z przykładów niezwykłych arcydzieł Tycjana. W galerii bimago.© znajdziecie obrazy tego mistrza renesansowego - pełne dynamizmu sceny mitologiczne, nastrojowe malarstwo religijne oraz niezwykłe portrety.