Długi pobyt w domu z dziećmi nie oznacza bynajmniej, że nie będziesz mieć dla siebie ani chwili czasu. Dzieci z radością odkryją piękno tworzenia i poznawania siebie, przez zabawy ze sztuką i kreatywnością. Kredki, klej, brokat i malowanie jest dla nich bardziej interesujące niż myślisz i pozwala kształtować ich kreatywność. Potrzeba tylko iskierki inspiracji. Jak wyzwolić w dzieciach radość tworzenia?

malowanie po numerach dzieci
obraz do malowania po numerach dla dzieci jednorożec

Kolorowy jednorożec

Malowanie po numerach nr: 107150

zobacz
obraz do malowania po numerach dla dzieci zwierzęta

Lew i żyrafa

Malowanie po numerach nr: 107280

zobacz

Prace manualne dla dzieci

Zajęcia plastyczne dla dzieci można zorganizować posługując się na przykład zestawem do malowania po numerach. Zawiera on komplet akrylowych farbek, ułatwiający dziecku podejście do zadania schemat rysunkowy na płótnie z krosnem, dzięki czemu gotową pracę można łatwo i estetycznie zawiesić. Dzięki niemu dzieci będą miały możliwość przelania swoich emocji i umiejętności na trwały materiał, uzyskają sposobność do trenowania cierpliwości, skupienia i przede wszystkim rozwiną zdolności manualne. Zajęcia plastyczne i tworzenie idealnie kształtują wyobraźnię i kreatywność, a obrazy do samodzielnego malowania po numerach pozwolą nam na zaobserwowanie jak nasza pociecha rozwija się na tej niezwykle ważnej płaszczyźnie.

obraz do malowania po numerach dla dzieci
obraz do malowania po numerach dla dzieci kaktus miś

Kaktus i miś

Malowanie po numerach nr: 107295

zobacz

Zabawy artystyczne dla dzieci

Jest coś naprawdę magicznego, a jednocześnie prostego w tym jak dzieci poznają przeznaczenie akcesoriów potrzebnych każdemu artyście i uczą się robić coś z niczego. Opisany schemat zestawu wprowadzi ich tylko w proponowaną metodę przystąpienia do zabawy. Dzięki zaledwie kilku podstawowym materiałom i niewielkiemu przygotowaniu możesz pomóc stworzyć dziecku rozwijający i angażujący sposób spędzania czasu. Zestaw plastycznych rzeczy dla dzieci można naturalnie wzbogacać o elementy, które masz w domu, takie jak ołówki, markery i kredki. Bardzo ważną zaletą tego pomysłu jest możliwość szybkiego powieszenia lub postawienia dzieła, ponieważ wykracza to poza element rozrywki. W jaki sposób? Otóż, niezwykle ważnym dla psychiki dziecka jest wsparcie rodzica w postaci dobrego przyjęcia jego pracy. Z reguły pochwały dla małego artysty przychodzą rodzicom naturalnie, ale trzeba być świadomym tego, jak ważne jest to dla kształtowania samooceny i umiejętności używania własnego potencjału twórczego. Powiesić pracę malucha na ścianie to jak dać mu odtrutkę na nie zawsze pozytywny wpływ zewnętrznego świata, która będzie się rozwijać wraz z nim.

Hobby artystyczne

Elektroniczne gadżety które otaczają dziecko kuszą pstrymi kolorami, dźwiękami i łatwością z jaką się ich używa, ale wartość jaką dla dziecka mają zabawki rozwijające jego sprawność motoryczną, inwencję, kreatywność i inteligencję są nie do zastąpienia. Wszak człowiek nie realizuje się także poprzez umiejętności, które w przyszłości pozwolą mu samodzielnie określić kierunek w jakim chce podążać, czy to zawodowo, czy personalnie. Takie doświadczenie zaprocentuje w przyszłości, a inspiracje artystyczne dla dzieci tylko w tym pomogą. Malowanie po numerkach dla dzieci jest zatem nie tylko doskonałą formą rozrywki, ale również inwestycją w rozwój Twojej pociechy. Poza tym czas spędzony na wspólnym malowaniu dostarczy Wam wspaniałych wspomnień i zacieśni Wasze rodzinne więzi.

malowanie po numerach dzieci
malowanie po numerach lew

Lew i lwica (miłość)

Malowanie po numerach nr: 107158

zobacz
Malowanki dzieci 1 PL
malowanie po numerach mapa

Mapa świata (jaskrawe kolory)

Malowanie po numerach nr: 107483

zobacz

DIY dla dzieci

Przedłużający się pobyt dzieci w domu zbiega się czasem przedświątecznym, a dla osób kultywujących tradycje obrzędowe, czasem Wielkiego Postu. Dlaczego by zatem nie zagospodarować wolnego czasu dzieci przygotowaniem do świąt? To jak upieczenie trzech pieczeni na jednym ogniu: dzięki dziecięcej pracy, nasze święta będą miały wyjątkowo rodzinny charakter. Tworzenie wielkanocnych ozdób przyczyni się do rozwoju ich twórczych zdolności, a do tego my uzyskamy chwilę dla siebie. Do tworzenia wielkanocnych ozdób wystarczy pomysł, oraz najprostsze elementy. Trochę farby, trochę tapety, jajka ze styropianu lub prawdziwe, klej. Pomysł podsuwamy my. Trochę inwencji i kilku przyborów potrzeba też, by stworzyć estetyczne przybory codziennego użytku, na przykład kubek na różnego rodzaju akcesoria. Dziecięce mebelki, odświeżone przez dzieciaki za pomocą tapety, dadzą im mnóstwo frajdy i jeszcze więcej satysfakcji, płynącej ze świadomości, że zrobiły coś użytecznego same - na podstawie własnej inwencji i z lekkim tylko wskazaniem kierunku :)

Aktywność pozadomowa Twoich dzieci jest teraz ograniczona. A maluchy rozwijają się, chłoną świat i potrzebują Cię bez względu na okoliczności zewnętrzne. Jak zaangażować dzieci w pomysłową i samodzielną zabawę? Mamy nadzieję, że nasze pomysły zainspirują Cię do zorganizowania ciekawych aktywności, które umilą czas zarówno dzieciom, jak i Tobie.

Wybierz malowankę po numerach dla dzieci lub dorosłych

Artykuły w tej kategorii