inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 26.09.2023 Koniec promocji za: : :

William Blake - obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Typ

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

William Blake to angielski poeta, malarz i grafik epoki romantyzmu. Uznawany za największego artystę, jakiego kiedykolwiek wyprodukowała Wielka Brytania. Jego dorobek artystyczny jest niezwykle różnorodny i bogaty w symbole. Jego kreatywność i ekspresyjność przez lata wzbudzały kontrowersje, dziś jednak jego twórczość jest doceniania na całym świecie. Wśród obrazów na płótnie z kolekcji od bimago reprodukcje William Blake możemy znaleźć jego najważniejsze dzieła, które dodadzą nutki tajemniczości i mistycyzmu w Twoich czterech ścianach!

Obrazy William Blake na płótnie

Choć jego nazwisko brzmi dość współcześnie, to William Blake jest artystą urodzonym w połowie XVIII wieku. Był malarzem, grafikiem i poetą - prekursorem romantyzmu, choć tworzył jeszcze w oświeceniu. Zyskał przydomek Szalony Blake, ponieważ doświadczał często religijnych objawień. Jego działalność artystyczna przesiąknięta jest mistyczną osobowością Blake’a. Interesował się okultyzmem, spirytualizmem i alchemią. Zaczynał, tworząc reprodukcje znanych dzieł, pracował jako rytownik. Wynalazł technikę graficzną druku iluminowanego. Był wielkim miłośnikiem twórczości Michała Anioła i Rafaela, w jego pracach można dostrzec inspirację tymi wielkimi mistrzami. Tematyka obrazów Blake’a to głównie religia, duchowość. Stworzył ilustracje do starotestamentalnej Księgi Hioba. W przekazie artystycznym ważniejsza była dla niego kreska niż używane kolory. Blake nie malował farbami olejnymi, tworzył akwarele, prace temperą i monotypie.


 

Kopie obrazów Williama Blake

Obrazy Williama Blake’a są niezwykle charakterystyczne. Często łączą rysunek i tekst na jednej pracy. Ich tematyka i kolorystyka jest niepokojąca. Dla Blake’a jego twórczość była bowiem ekspresją duchowych objawień i wyznawanej filozofii. Kopie dzieł sztuki Blake’a spodobają się z pewnościom miłośnikom stylu tego malarza. Innym mogą wydać się dość niedostępne, ale podkreślą awangardowy wystrój wnętrz. Będą doskonałym uzupełnieniem domowej galerii sztuki, na przykład w salonie. Obrazy Blake’a są utrzymane w jasnej, pastelowej kolorystyce. Będą się dobrze komponować z dodatkami w tych samych odcieniach. Kopie obrazów Williama Blake’a są dostępne w ofercie sklepu internetowego bimago.

William Blake

William Blake był angielskim malarzem, grafikiem i poetą, który, choć tworzył w epoce oświecenia, uznawany jest za prekursora romantyzmu. Urodził się w 1757 roku w Londynie. Pobierał nauki rysunku i miedziorytu w szkole Henriego Parsa oraz w pracowni Jamesa Basine’a, a następnie kształcił się w Royal Academy of Arts. Na jego twórczość duży wpływ miało zainteresowanie okultyzmem i spirytualizmem, a także liczne objawienia religijne, jakich miał doznawać. William Blake obrazy przedstawiają zatem głównie wątki związane z duchowością. Artysta nigdy nie malował obrazów olejnych – wśród jego prac znaleźć można akwarele, prace temperą oraz monotypie. Choć malarz całe swoje życie związał z Londynem, nigdy nie stał się ważną postacią życia artystycznego angielskiej stolicy. Koncentrował się głównie na tworzeniu prac w domowym zaciszu. William Blake dzieła zyskały uznanie dopiero po śmierci artysty.

William Blake dzieła

Najbardziej znanym dziełem William Blake jest cykl ilustracji do Księgi Hioba. Prace te wzbudziły duży podziw i są porównywane z biblijnymi malowidłami Rembrandta. Wiliam Blake kojarzony jest także z ilustracjami do Boskiej Komedii Dantego. Wymienione prace stworzone zostały w latach 20-tych XIX wieku. Obecnie William Blake dzieła można obejrzeć między innymi w Tate Britain w Londynie oraz w National Gallery of Art w Waszyngtonie. Wszystkim miłośnikom i miłośniczkom niezwykłej sztuki angielskiego malarza, którzy pragną obcować z jego twórczością na co dzień, polecamy reprodukcje dostępne w naszej kolekcji. Dzięki takim obrazom można wprowadzić do pomieszczeń nutę tajemniczości i mistycyzmu. William Blake obrazy, utrzymane w jasnych, pastelowych kolorach, będą dobrze komponować się z dodatkami w tych samych odcieniach.