inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy
-50% na fototapety Oferta ważna do 29.09.2022 zobacz

William Blake - obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

William Blake to angielski poeta, malarz i grafik epoki romantyzmu. Uznawany za największego artystę, jakiego kiedykolwiek wyprodukowała Wielka Brytania. Jego dorobek artystyczny jest niezwykle różnorodny i bogaty w symbole. Jego kreatywność i ekspresyjność przez lata wzbudzały kontrowersje, dziś jednak jego twórczość jest doceniania na całym świecie. Wśród obrazów na płótnie z kolekcji od bimago reprodukcje William Blake możemy znaleźć jego najważniejsze dzieła, które dodadzą nutki tajemniczości i mistycyzmu w Twoich czterech ścianach!

Obrazy William Blake na płótnie

Choć jego nazwisko brzmi dość współcześnie, to William Blake jest artystą urodzonym w połowie XVIII wieku. Był malarzem, grafikiem i poetą - prekursorem romantyzmu, choć tworzył jeszcze w oświeceniu. Zyskał przydomek Szalony Blake, ponieważ doświadczał często religijnych objawień. Jego działalność artystyczna przesiąknięta jest mistyczną osobowością Blake’a. Interesował się okultyzmem, spirytualizmem i alchemią. Zaczynał, tworząc reprodukcje znanych dzieł, pracował jako rytownik. Wynalazł technikę graficzną druku iluminowanego. Był wielkim miłośnikiem twórczości Michała Anioła i Rafaela, w jego pracach można dostrzec inspirację tymi wielkimi mistrzami. Tematyka obrazów Blake’a to głównie religia, duchowość. Stworzył ilustracje do starotestamentalnej Księgi Hioba. W przekazie artystycznym ważniejsza była dla niego kreska niż używane kolory. Blake nie malował farbami olejnymi, tworzył akwarele, prace temperą i monotypie.

czytaj więcej zwiń opis

Kopie obrazów Williama Blake

Obrazy Williama Blake’a są niezwykle charakterystyczne. Często łączą rysunek i tekst na jednej pracy. Ich tematyka i kolorystyka jest niepokojąca. Dla Blake’a jego twórczość była bowiem ekspresją duchowych objawień i wyznawanej filozofii. Kopie dzieł sztuki Blake’a spodobają się z pewnościom miłośnikom stylu tego malarza. Innym mogą wydać się dość niedostępne, ale podkreślą awangardowy wystrój wnętrz. Będą doskonałym uzupełnieniem domowej galerii sztuki, na przykład w salonie. Obrazy Blake’a są utrzymane w jasnej, pastelowej kolorystyce. Będą się dobrze komponować z dodatkami w tych samych odcieniach. Kopie obrazów Williama Blake’a są dostępne w ofercie sklepu internetowego bimago.