Sklep Bimago: Znajdziesz tutaj nowoczesne obrazy, fototapety, tapety i naklejki na ścianę
-25% na obrazy i fototapety Promocja ważna do 22.09.2020 Zobacz

Kwiaty - Obrazy ręcznie malowane i wydruki na płótnie

Liczba produktów w kategorii: 1321

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 28
Obraz nowoczesny Rośliny (kolekcja)
Cena od:
111,24 zł
148,32 zł
Obraz na płótnie Rośliny (kolekcja)
Obraz dekoracyjny Bukiet marzycielki
Cena od:
63,36 zł
84,52 zł
Obraz na płótnie Bukiet marzycielki
Obraz nowoczesny Urokliwa  łąka
Cena od:
84,36 zł
112,52 zł
Obraz na płótnie Urokliwa łąka
Obraz współczesny Magnolie w wazonie
Cena od:
162,84 zł
217,16 zł
Obraz na płótnie Magnolie w wazonie
Obraz współczesny Tajemnica delikatności
Cena od:
106,08 zł
141,44 zł
Obraz na płótnie Tajemnica delikatności
Obraz dekoracyjny Sierpniowe kwiaty
Cena od:
63,36 zł
84,52 zł
Obraz na płótnie Sierpniowe kwiaty
Obraz współczesny Dmuchawce we mgle
Cena od:
106,88 zł
142,52 zł
Obraz na płótnie Dmuchawce we mgle
Obraz na ścianę W stronę słońca
Cena od:
63,36 zł
84,52 zł
Obraz na płótnie W stronę słońca
Obraz na ścianę Morze tulipanów
Cena od:
63,36 zł
84,52 zł
Obraz na płótnie Morze tulipanów
Obraz nowoczesny Maki w pszenicy
Cena od:
63,36 zł
84,52 zł
Obraz na płótnie Maki w pszenicy
Obraz nowoczesny Jesienny bukiet
Cena od:
63,36 zł
84,52 zł
Obraz na płótnie Jesienny bukiet
Obraz nowoczesny Storczyk z diamentami
Cena od:
168,00 zł
224,04 zł
Obraz na płótnie Storczyk z diamentami
Obraz dekoracyjny Storczyk w srebrnej kropli
Cena od:
168,00 zł
224,04 zł
Obraz na płótnie Storczyk w srebrnej kropli
Obraz na ścianę Maki smagane wiatrem
Cena od:
127,72 zł
170,32 zł
Obraz na płótnie Maki smagane wiatrem
Obraz nowoczesny Kwiatowe trio (kolekcja)
Cena od:
111,24 zł
148,32 zł
Obraz na płótnie Kwiatowe trio (kolekcja)
Obraz współczesny Złote liście
Cena od:
111,24 zł
148,32 zł
Obraz na płótnie Złote liście
Obraz współczesny Bukiet bratków
Cena od:
63,36 zł
84,52 zł
Obraz na płótnie Bukiet bratków
Obraz nowoczesny Magiczna róża
Cena od:
63,36 zł
84,52 zł
Obraz na płótnie Magiczna róża
Obraz współczesny Przebudzenie maków
Cena od:
63,36 zł
84,52 zł
Obraz na płótnie Przebudzenie maków
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 28

Kwiaty - obrazy malowane i drukowane na płótnie

Wzory kwiatowe przedstawione w tradycyjnych kompozycjach, to piękna i subtelna dekoracja. Daj się zachwycić naturalnym pięknem kwiatów zaklętym w obrazach na płótnie, od radosnych słoneczników po klasyczne róże czy maki. Realistyczne, misternie wykonane obrazy przeplatają się tu z kwiecistymi wariacjami, pełnymi koloru i lekkości. W naszej kolekcji posiadamy około 600 różnych wzorów, wśród których znajdziesz tradycyjne kwiaty idealnie odwzorowane z natury, a także abstrakcje inspirowane naturą. Wybierając technikę obrazu ręcznie malowanego zyskasz fakturę, która dodatkowo wzbogaci wzór i nada mu efekt przestrzenności. Szukając intensywnych barw zdecyduj się na obraz akrylowy z kwiatami. Technika akrylowa pozwala na wydobycie mocniejszego i głębszego koloru, przez co dekoracja stanie się bardziej widoczna w Twoim wnętrzu. Jeżeli wybierając obraz myślisz o umieszczeniu go w łazience, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie odporny na wilgoć nadruk na płótnie. Obrazy Kwiaty sprawdzają się w większości aranżacji. Uniwersalna tematyka pięknie wpasuje się w każdą aranżację, dzięki czemu obrazy z kwiatami są też świetnym wyborem na prezent dla bliskiej osoby.

czytaj więcej zwiń opis

Kwiaty w malarstwie - kwiatowe inspiracje w obrazach

Wielcy artyści docenili piękno kwiatów i umieszczali je na pejzażach, portretach oraz kompozycjach martwej natury. W kolejnych epokach obrazy kwiatów różniły się pod względem formy, kompozycji oraz stopnia realizmu. Kwiaty w malarstwie średniowiecznym i renesansie były traktowane bardziej jako tło i dekoracja niż samodzielny temat. Przełomowym momentem dla obrazów kwiatów okazał się XVI wiek. Wtedy to pejzaż i kwiaty przestały być tłem dla portretów i scen mitologicznych, a zyskały pierwszoplanową rolę. W podobnym okresie tworzyli najwybitniejsi przedstawiciele martwej natury ujmującej kwiaty i bukiety - Willem van Aeist, Rachel Ryusch i Jan Brueghel (starszy). W kolejnych wiekach malarze preferowali realistyczne obrazy kwiatów. Impresjoniści zmienili to, a ich kwiatowe kompozycje miały oryginalny charakter dzięki krótkim pociągnięciom pędzla i wyrazistym kolorom. W tym czasie powstały najpiękniejsze obrazy z kwiatami. Lilie wodne Moneta, słoneczniki van Gogha czy malwy Berthy Morisot przeszły do historii malarstwa. Nowoczesna sztuka pozwoliła sobie na odrobinę szaleństwa z kwiatami - abstrakcyjne martwe natury, kubistyczne obrazy kwiatów czy surrealistyczne kompozycje kwiatowe zaskakują śmiałością i nowymi rozwiązaniami w malarstwie. Kwiatowy motyw doczekał się wspaniałych realizacji zarówno w malarstwie historycznym, jak i sztuce współczesnej. Dziś możemy znaleźć obrazy z kwiatami w nowoczesnych stylizacjach, jak i dekoracjach inspirowanych dziełami wielkich mistrzów.

Obrazy do salonu - kwiaty jako oryginalna dekoracja ścienna

Możliwości aranżacyjne obrazów z kwiatami są przeogromne. Pasują one do salonu, znakomicie ozdobią ścianę sypialni, będą też wspaniale prezentować się w holu lub korytarzu. Kwiaty w malarstwie są tematem popularnym, niezwykle strojnym a jednocześnie bardzo wyszukanym. Obraz kwiatów w nowoczesnym stylu jest dekoracją ścienną, która doda polotu i koloru do wnętrza mieszkania. Delikatne stokrotki warto dopasować na przykład do ścian naszego salonu. W sklepie bimago znajdą Państwo obrazy tych kwiatów inspirowane sztuką pop art.. Nieco odmienny styl prezentują obrazy przedstawiające storczyki. Stonowana kolorystyka i oryginalna kompozycja pozwoli dodać elegancji naszemu wnętrzu. Ciekawym motywem w malarstwie są też słoneczniki. Żywe kolory na obrazach kwiatów inspirowanych słynnym dziełem Van Gogha pozwolą ożywić bardziej tradycyjne wnętrza. Mówiąc o obrazach kwiatów, nie sposób pominąć róż jako dekoracji ściennej. Oryginalne kompozycje tych kwiatów w czarno-białej lub szarej kolorystyce dedykowane są dla miłośników nowoczesnego malarstwa. W naszym sklepie znajdziecie zarówno nowoczesne obrazy storczyków, jak i subtelne stokrotki i maki. Polecamy dekoracje ścienne z kolekcji Obrazy Kwiaty.

Tryptyki oraz obrazy kwiatów w większych i mniejszych rozmiarach

Obrazy kwiatów odznaczają się nie tylko różnorodną formą i stylem, ale również dostępnymi rozmiarami. Obrazy tryptyki z kwiatami są niezwykle popularną ozdobą w nowoczesnych wnętrzach. Oryginalne kompozycje z makami, storczykami lub tulipanami są efektowne i dodadzą blasku każdemu wnętrzu. Tryptyki z kwiatami są niezwykle popularne dzięki możliwościom aranżacyjnym. Można je zawiesić na różnej wysokości lub też w jednej linii. Ponadto, obrazy kwiatów w kilku częściach mogą mieć orientację poziomą lub pionową. Wijące się łodygi i gałązki w pionowej kompozycji pozwolą optycznie powiększyć pomieszczenie. Z kolei poziomy, wieloczęściowy obraz z kwiatami będzie efektowną ozdobą większego salonu lub sypialni. Ozdabiając dom malarstwem z kwiatami, powinniśmy również zastanowić się nad rozmiarem naszego obrazu. Obrazy kwiatów w stylu nowoczesnym będą lepiej prezentować się w większych rozmiarach. Z kolei bukiety oraz martwa natura dobrze będą pasować jako minimalistyczna ozdoba ścienna. W sklepie bimago znajdziesz zarówno wielkoformatowe obrazy z kwiatami, jak i płótna w mniejszych rozmiarach.