inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Darmowa dostawa

Edgar Degas - obraz Tancerka, Baletnica, Absynt i inne reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Kolor

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Naga kobieta
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Po kąpieli
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Baletnica
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Kalwaria
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Wyścigi konne
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Tancerka
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Po kąpieli
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Przed lustrem
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie W wannie
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Po kąpieli
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Studium dłoni
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Lekcja tańca
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Koniec arabeski
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Po kąpieli
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Absynt
od
67,76 zł
96,84 zł
Edgar Degas był przedstawicielem francuskiego impresjonizmu. Artysta, zafascynowany ruchem ciał i grą świateł, kojarzony jest głównie z oryginalnymi dziełami uwieczniającymi baletnice na scenie! Jeśli chcesz, aby te niezwykłe obrazy stały się dekoracją Twojego wnętrza, sięgnij po reprodukcje Edgar Degas z kolekcji bimago. Edgar Degas obrazy to intrygujące postacie roztańczonych kobiet lub sceny z wyścigów, które sprawią, że Twój elegancki salon lub biuro staną się wnętrzem jedynym w swoim rodzaju i pozwolą Ci przenieść się do dawnych epok!

Obrazy Edgara Degas

Edgar Degas urodził się w 1834 roku w Paryżu. Był francuskim malarzem i rzeźbiarzem epoki impresjonizmu, jednym z najwybitniejszych artystów tamtego okresu. Na początku drogi artystycznej pochłonęło go tworzenie wielkoformatowych obrazów o tematyce historycznej. To dzięki nim zaistniał jako malarz. Później poświęcił się innej tematyce. Malował portrety, akty, sceny z życia. Był jednym z twórców impresjonizmu. Na wystawie, która dała początek temu nurtowi w sztuce, wystawił wiele swoich dzieł. W odróżnieniu jednak od czołowych impresjonistów w zasadzie nie malował pejzaży, ponieważ ze względu na światłowstręt nie lubił pracy w plenerze.


 

Obrazy Degas jako reprodukcje na płótnie

Degas był doskonałym obserwatorem rzeczywistości i stosunków międzyludzkich, co widać doskonale na jego obrazach. Był także mistrzem prezentowania postaci w ruchu. Wiele dzieł Degasa przedstawia sceny kąpieli, prania, baletnice, wyścigi konne. Artysta wracał do tych motywów przez lata swojej twórczości. Stały się one poniekąd jego znakiem rozpoznawczym. Dziś każdy może je podziwiać nie tylko w najlepszych światowych muzeach, ale także we własnym domu dzięki reprodukcjom.
Obrazy Degasa są niezwykle oryginalne. Często można na nich dostrzec nietypowe kadry czy nawiązania do sztuki japońskiej. Nadadzą wnętrzu niezwykłego wyrazu. Chcąc jeszcze bardziej podkreślić oryginalność wystroju, warto uzupełnić aranżację o inne oryginalne akcenty.

Kopie obrazów Edgara Degas

Obrazy Degasa wyróżniają się bardzo charakterystyczną kreską i oryginalną kompozycją. Ich kopie uświetnią wnętrza nie tylko zadeklarowanych miłośników sztuki, ale wszystkich, którzy chcą nadać aranżacjom pomieszczeń w domu nieco klasy. Będą pasować zarówno do eleganckiego salonu, jak i sypialni o stonowanym, neutralnym wystroju. Niezależnie od pomieszczenia będą grać pierwsze skrzypce w każdej aranżacji. Duży wybór obrazów Edgara Degasa a także obrazów sławnych malarzy można znaleźć w internetowej galerii bimago.

Edgar Degas

Edgar Degas był francuskim malarzem i rzeźbiarzem, związanym z impresjonizmem. Urodził się w 1834 roku. Sławę przyniosły mu pełna inwencji kompozycja dzieł, znakomita kreska i umiejętność przedstawiania postaci w ruchu. Wiele jego prac uwieczniało życie nocne Paryża. Tematyka Edgar Degas obrazów to także historyczne i współczesne sceny rodzajowe, sceny sportowe oraz konie. Kariera artystyczna Degasa zaczęła się od studiów w Ecole de Beaux-Arts w Paryżu. Malarz podziwiał dzieła znanych malarzy w Luwrze i szukał w nich inspiracji. Edgar Degas przebywał także we Włoszech, gdzie studiował tamtejszą sztukę – twórczość takich mistrzów jak Rafael Santi, Tycjan czy Michał Anioł. Jego styl stale ewoluował, a przełomem w jego rozwoju było przypadkowe spotkanie Edoarada Maneta w 1862 roku w Luwrze, dzięki któremu artysta poznał wielu twórców związanych z rodzącym się wówczas impresjonizmem. Zaowocowało to zmianą w zakresie zarówno tematyki prac Degasa, jak i samej techniki malowania. Obecnie Edgar Degasa dzieła można podziwiać w wielu znanych muzeach.

Tancerki i inne najsłynniejsze dzieła Degasa

Jednym z ulubionych motywów Degasa były tancerki i baletnice. Najchętniej przedstawiał je w sytuacjach zakulisowych, intymnych – podczas poprawiania stroju czy kąpieli. Taniec był dla artysty pretekstem do kompleksowego studiowania ruchu i przenoszenia go na płótno.
Do Edgar Degas najsłynniejszych dzieł należy pastelowy obraz Tancerki, który przedstawia trzy baletnice w żółych sukienkach. Inne prace inspirowane baletem to "Primabalerina" i "Bal w Operze Paryskiej". Jeśli fascynuje Cię sztuka Degasa i chcesz wnieść jej namiastkę do swoich pomieszczeń, zapraszamy do obejrzenia kolekcji reprodukcji Edgara Degasa. Edgar Degas dzieła mogą stanowić niebanalny dodatek do klasycznych salonów, dziewczęcych sypialni czy eleganckich hoteli.