tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy
-50% na fototapety Ostatni dzień promocji Koniec promocji za: : :

Edgar Degas Obrazy

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obrazy Edgara Degas

Edgar Degas urodził się w 1834 roku w Paryżu. Był francuskim malarzem i rzeźbiarzem epoki impresjonizmu, jednym z najwybitniejszych artystów tamtego okresu. Na początku drogi artystycznej pochłonęło go tworzenie wielkoformatowych obrazów o tematyce historycznej. To dzięki nim zaistniał jako malarz. Później poświęcił się innej tematyce. Malował portrety, akty, sceny z życia. Był jednym z twórców impresjonizmu. Na wystawie, która dała początek temu nurtowi w sztuce, wystawił wiele swoich dzieł. W odróżnieniu jednak od czołowych impresjonistów w zasadzie nie malował pejzaży, ponieważ ze względu na światłowstręt nie lubił pracy w plenerze.

czytaj więcej zwiń opis

Obrazy Degas jako reprodukcje na płótnie

Degas był doskonałym obserwatorem rzeczywistości i stosunków międzyludzkich, co widać doskonale na jego obrazach. Był także mistrzem prezentowania postaci w ruchu. Wiele dzieł Degasa przedstawia sceny kąpieli, prania, baletnice, wyścigi konne. Artysta wracał do tych motywów przez lata swojej twórczości. Stały się one poniekąd jego znakiem rozpoznawczym. Dziś każdy może je podziwiać nie tylko w najlepszych światowych muzeach, ale także we własnym domu dzięki reprodukcjom.
Obrazy Degasa są niezwykle oryginalne. Często można na nich dostrzec nietypowe kadry czy nawiązania do sztuki japońskiej. Nadadzą wnętrzu niezwykłego wyrazu. Chcąc jeszcze bardziej podkreślić oryginalność wystroju, warto uzupełnić aranżację o inne oryginalne akcenty.

Kopie obrazów Edgara Degas

Obrazy Degasa wyróżniają się bardzo charakterystyczną kreską i oryginalną kompozycją. Ich kopie uświetnią wnętrza nie tylko zadeklarowanych miłośników sztuki, ale wszystkich, którzy chcą nadać aranżacjom pomieszczeń w domu nieco klasy. Będą pasować zarówno do eleganckiego salonu, jak i sypialni o stonowanym, neutralnym wystroju. Niezależnie od pomieszczenia będą grać pierwsze skrzypce w każdej aranżacji. Duży wybór obrazów Edgara Degasa a także obrazów sławnych malarzy można znaleźć w internetowej galerii bimago.