inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 06.12.2021

Paul Gauguin - obrazy, dzieła sztuki i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Landscape
od
59,92 zł
92,20 zł
Obraz na płótnie Te raau rahi
od
79,68 zł
122,60 zł
Obraz na płótnie The Black Pigs
od
59,84 zł
92,08 zł
Obraz na płótnie Dogs on a loan
od
59,76 zł
92,00 zł
Obraz na płótnie Mahana no atua
od
60,20 zł
92,68 zł
Obraz na płótnie Les voiliers
od
60,08 zł
92,48 zł
Obraz na płótnie Ondine
od
80,76 zł
124,28 zł
Obraz na płótnie Te faruru
od
80,24 zł
123,48 zł
Obraz na płótnie Cafe at Arles
od
60,28 zł
92,76 zł
Obraz na płótnie Vairumati
od
79,68 zł
122,60 zł
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Paul Gauguin

Paul Gauguin to artysta żyjący pod koniec XIX wieku. Ten francuski malarz urodził się w Paryżu, tworzył we Francji, ale część jego najważniejszych i najbardziej charakterystycznych dzieł powstała, gdy żył i pracował na różnych egzotycznych wyspach Pacyfiku. Na pewnym etapie Paul Gauguin mieszkał i pracował w Prowansji z Vincentem van Goghiem. To po kłótni z nim van Gogh obciął sobie kawałek ucha. Artysta był jednym z przedstawicieli postimpresjonizmu - nurtu w sztuce, który, jak to zwykle bywa, zerwał ze stylistyką poprzedniej epoki. Zamiast dzieł odtwarzających rzeczywistość postimpresjoniści, w tym Gauguin, tworzyli obrazy, które miały odzwierciedlać temperament i stan emocjonalny artysty. Obrazy na płótnie Gauguina są więc pełne symboli, gry kolorów i pewnej zabawy formą. Połączenie egzotycznych motywów z europejskim malarstwem pozwoliło mu stworzyć niesamowite dzieła, które są rozpoznawalne na całym świecie. Obrazy Paula Gauguina przenoszą nas w inny świat, zachwycając swoimi kolorami i oryginalnym stylem.

czytaj więcej zwiń opis

Obrazy Gauguina - reprodukcje dzieł sztuki

Paul Gauguin był bardzo płodnym artystą, zarówno pod względem liczby dzieł, jakie stworzył, jak i ich tematyki. Wśród obrazów można znaleźć pejzaże, martwą naturę, ludzi, w tym portrety czy akty, zwierzęta. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł Paula Gauguina są te, które powstały, gdy mieszkał na wyspach Pacyfiku i tworzył obrazy z wizerunkiem ich rdzennych mieszkańców. Reprodukcje dzieł Gauguina często goszczą na ścianach współczesnych domów. Ich charakterystyczna, ale w pewnym sensie nowoczesna forma dobrze pasuje do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy skandynawskim. Reprodukcja takiego dzieła z pewnością nada wnętrzu oryginalnego wyglądu i może stać się główną dekoracją w pomieszczeniu.

Obraz Gauguina do salonu, biura lub sypialni

Już jeden obraz Gauguina zawieszony na ścianie salonu, sypialni czy biura potrafi nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Żywe, ale raczej ciemne kolory obrazów wymagają przemyślanej oprawy. Najlepiej będą wyglądać na neutralnym tle, czyli jasnej ścianie. Dobrze wkomponują się we wnętrza zaaranżowane z wykorzystaniem elementów dekoracyjnych w kolorze złota, srebra czy miedzi. Pasować będą także do nich dekoracje z naturalnych materiałów, jak drewno, wełna czy len. Jeśli szukasz obrazów słynnych malarzy, którymi będziesz mógł ozdobić swoje wnętrza, to w galerii bimago z pewnością znajdziesz interesujące dekoracje.