inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Oferta ważna do 24.01.2022

Claude Monet Obrazy

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Les Roses
od
86,64 zł
123,76 zł
Obraz na płótnie Staw z nenufarami
od
108,00 zł
154,32 zł
Obraz na płótnie Cliff at Dieppe
od
85,80 zł
122,60 zł
Obraz na płótnie Les iris jaunes
od
85,92 zł
122,80 zł
Obraz na płótnie Iris
od
64,64 zł
92,40 zł
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 6
Poszukujesz niezwykłych dekoracji? Zobacz obrazy Moneta w bimago. Ulotność chwili, natura, codzienność to kwintesencja zachwycającego impresjonizmu, którego jednym z głównych przedstawicieli był Claude Monet. Najsławniejsze dzieła są dostępne na wyciągnięcie ręki dzięki. W kolekcji Claude Monet Obrazy znajdziesz np. Nenufary, Plaża w Pourville, Ogród w Sainte-Adresse czy Pole maków. Obrazy Moneta z powodzeniem ozdobią ściany także Twojego mieszkania! Odkryj naszą kolekcję reprodukcji najsłynniejszych obrazów Claude Moneta!

Monet obrazy na płótnie

Claude Monet, urodzony w połowie XIX wieku we Francji artysta malarz, wspólnie z Augustem Renoirem stworzył nowy nurt w sztuce. To zresztą od jego tytułu jego dzieła Impresja, wschód słońca, wzięła się nazwa impresjonizm.
Obrazy impresjonistyczne Moneta przedstawiają codzienność uchwyconą w konkretnym, ulotnym momencie, ludzi w ruchu, w trakcie zwykłych czynności. Motywem dzieł Moneta często była także natura. Aby ją dobrze uchwycić, artysta bardzo często tworzył swoje obrazy w plenerze. Wiele dzieł Moneta przedstawia piękne pejzaże czy zabytkowe budynki i uwiecznia miejsca, które zrobiły na artyście wrażenie. Artysta często prezentował na swoich obrazach rzeczy, które zachwyciły go w jego własnym ogrodzie. Ogromną rolę w jego obrazach odgrywało światło. Zdarzało mu się malować kilka razy ten sam motyw o różnych porach dnia czy w różnych porach roku, aby dobrze oddać zmieniające się oświetlenie.

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje obrazów Moneta

Najsłynniejsze obrazy Claude’a Moneta są chętnie używane jako dopełnienie aranżacji wnętrz. Mogłoby się wydawać, że najlepiej będą pasować do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym. Jednak dzięki swojej uniwersalnej tematyce i estetyce, sprawdzą się niemal wszędzie. Warto dobrać do nich pasujące kolorystycznie dodatki: zasłony, poduszki czy narzuty. Dobrym pomysłem może okazać się zawieszenie na reprezentatywnej ścianie w domu kilku dzieł tego niezwykłego malarza i stworzenie swojej prywatnej impresjonistycznej galerii sztuki. Ze względu na klimat na najsłynniejszych obrazach Moneta będą one doskonale prezentować się w romantycznej sypialni. Dodając odpowiednie oświetlenie, zwiewne firany i cięte kwiaty w wazonie, łatwo będzie poczuć nastrój dzieł tego francuskiego malarza. W sklepie bimago znajduje się szeroki wybór reprodukcji obrazów Moneta, takich jak “Maki” czy “Czarne Nenufary.”Również znane obrazy innych malarzy można znaleźć w bimago.