tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

-30% na obrazy na płótnie Promocja ważna do 20.09.2021

Obrazy i Reprodukcje Claude Monet

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Spring Flowers
od
64,52 zł
92,20 zł
Obraz na płótnie Sroka
od
64,72 zł
92,48 zł
Obraz na płótnie Nympheas
od
86,28 zł
123,28 zł
Obraz na płótnie Les Agapanthes
od
64,52 zł
92,20 zł
Obraz na płótnie Iris
od
64,68 zł
92,40 zł
Obraz na płótnie Les Roses
od
86,60 zł
123,76 zł
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 6

Monet obrazy na płótnie

Claude Monet, urodzony w połowie XIX wieku we Francji artysta malarz, wspólnie z Augustem Renoirem stworzył nowy nurt w sztuce. To zresztą od jego tytułu jego dzieła Impresja, wschód słońca, wzięła się nazwa impresjonizm.
Obrazy impresjonistyczne Moneta przedstawiają codzienność uchwyconą w konkretnym, ulotnym momencie, ludzi w ruchu, w trakcie zwykłych czynności. Motywem dzieł Moneta często była także natura. Aby ją dobrze uchwycić, artysta bardzo często tworzył swoje obrazy w plenerze. Wiele dzieł Moneta przedstawia piękne pejzaże czy zabytkowe budynki i uwiecznia miejsca, które zrobiły na artyście wrażenie. Artysta często prezentował na swoich obrazach rzeczy, które zachwyciły go w jego własnym ogrodzie. Ogromną rolę w jego obrazach odgrywało światło. Zdarzało mu się malować kilka razy ten sam motyw o różnych porach dnia czy w różnych porach roku, aby dobrze oddać zmieniające się oświetlenie.

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje obrazów Moneta

Najsłynniejsze obrazy Claude’a Moneta są chętnie używane jako dopełnienie aranżacji wnętrz. Mogłoby się wydawać, że najlepiej będą pasować do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym. Jednak dzięki swojej uniwersalnej tematyce i estetyce, sprawdzą się niemal wszędzie. Warto dobrać do nich pasujące kolorystycznie dodatki: zasłony, poduszki czy narzuty. Dobrym pomysłem może okazać się zawieszenie na reprezentatywnej ścianie w domu kilku dzieł tego niezwykłego malarza i stworzenie swojej prywatnej impresjonistycznej galerii sztuki. Ze względu na klimat na najsłynniejszych obrazach Moneta będą one doskonale prezentować się w romantycznej sypialni. Dodając odpowiednie oświetlenie, zwiewne firany i cięte kwiaty w wazonie, łatwo będzie poczuć nastrój dzieł tego francuskiego malarza. W sklepie bimago znajduje się szeroki wybór reprodukcji obrazów Moneta, takich jak “Maki” czy “Czarne Nenufary.”Również znane obrazy innych malarzy można znaleźć w bimago.