Twórca impresjonizmu - Claude Monet

Claude Monet jest jednym z twórców i najsłynniejszych przedstawicieli impresjonizmu. Jego impresje wschodu słońca wyznaczyły nowy trend w malarstwie. Na jego obrazach niesamowity klimat zawdzięczamy nowatorskiemu podejściu do techniki operowania pędzlem i ukazywaniu światła. Jego pierwszym nauczycielem był Eugène Boudin, który przekonał go do malowania pejzaży. August Renoir, z którym łączyła go przyjaźń, również wywarła na jego malarstwo spory wpływ. Monet utrzymywał liczne kontakty z innymi malarzami, wspólnie wyjeżdżali malować plenery. Podczas podróży do Anglii Monet spotkał się z dziełami Williama Turnera i Johna Constable’a. W 1872 roku powstało jedno z najważniejszych jego dzieł - obraz Impresja, wschód słońca, który nadał nazwę późniejszemu kierunkowi malarstwa. Obrazy Moneta przedstawiały nastroje, czyli to co nieuchwytne, niestałe. Jeden motyw lub pejzaż przenosił na płótno wiele razy o różnych porach dnia, aby wydobyć subtelne różnice w świetle i cieniu. Fascynowały go także refleksy świetlne odbite w wodzie, które zauważyć można w cyklu obrazów Moneta z liiami wodnymi. Obrazy Claude Moneta zyskały powszechne uznanie dopiero pod koniec jego życia, jednak dziś jest uznawany za jednego z najważniejszych malarzy europejskich.

czytaj więcej zwiń opis

Najsłynniejsze obrazy Moneta znajdziesz w bimago

Wśród reprodukcji obrazów Claude Moneta w galerii bimago znajdziesz najsłynniejsze i najpiękniejsze dzieła tego artysty. Nie mogło zabraknąć obrazów z cyklu Nenufary, które zachwycają oryginalną kolorystyką. W studium lilii wodnych Monet przykładał ogromną wagę do odwzorowania światła i refleksów na wodzie, dlatego obrazy te należą do jego najbardziej charakterystycznych dzieł. W kolekcji bimago znaleźć można również znaleźć najsłynniejsze pejzaże malowane przez Moneta. "Japoński mostek w Giverny", Budynek Parlamentu w Londynie czy katedra w Rouen to miejsca, które zostały uchwycone na wspaniałych arcydziełach jego autorstwa. Piękno francuskich miasteczek i przyrody na kolorowych obrazach będzie stanowić niepowtarzalną ozdobę każdego wnętrza. Wśród obrazów Moneta znalazły się również portrety oraz dzieła przedstawiające martwą naturę. Reprodukcję dowolnego obrazu Moneta można zamówić w jednym z dwóch rozmiarów. Dla obrazów impresjonistów polecamy naszą autorską technikę Premium Print, która nadaje wydrukowi trójwymiarową fakturę przypominającą obrazy malowane farbami olejnymi.

Reprodukcje obrazów Moneta jako idealna dekoracja do salonu

Obrazy Moneta, jak i innych impresjonistów, należą do niezwykle eleganckich i niezwykłych dzieł. Kolorowe i świetliste pejzaże, kwiaty oraz portrety zachwycają swoją nastrojowością. Cechy te sprawiają, że wydrukami z tej kolekcji z powodzeniem można ozdobić stylowy salon lub sypialnię. Jeśli szukasz klasycznej dekoracji ściennej, to wśród dzieł Claude Moneta z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Kwieciste krajobrazy, lilie wodne i urokliwe zakątki sportretowane przez tego artystę znakomicie ozdobią domowe wnętrze. W salonie jeden z obrazów Moneta może być częścią większej galerii złożonej z kilku obrazów i fotografii. Z kolei klatka schodowa lub przestronny hol to wnętrza, w których również można doskonale wkomponować taką ozdobę ścienną. Reprodukcje obrazów Moneta z pewnością będą świetnie pasowały w pomieszczeniach urządzonych w stylu vintage lub rustykalnym. Polecamy je szczególnie dla osób, które szukają gustownych dekoracji ściennych oraz uwielbiają malarstwo impresjonistów.

Obrazy impresjonistów w galerii bimago

Uniwersalność motywów w obrazach impresjonistów sprawia, że dekoracje te będą znakomicie wyglądać niemal w każdym wnętrzu. W galerii bimago znajdziesz nie tylko obrazy Claude Moneta ale również innych, równie wybitnych przedstawicieli tego nurtu w malarstwie. W bimago można znaleźć takie dzieła Augusta Renoir jak "Śniadanie wioślarzy", "Bal w Moulin de la Galette" oraz serię portretów i kobiecych aktów jego autorstwa. Miłośnicy malarstwa Edgara Degasa znajdą jego najsłynniejsze prace przedstawiające baletnice w tańcu. Wśród obrazów impresjonistów nie mogło zabraknąć "Śniadania na trawie", "Olimpii" oraz innych obrazów Eduarda Maneta. W naszej galerii można znaleźć również dzieła Camille Pissarro oraz Berthe Morisot. Reprodukcje najsłynniejszych obrazów impresjonistów to wspaniały sposób na udekorowanie domu najsłynniejszymi dziełami sztuki. Wydruki na płótnie w naszym sklepie odznaczają się dokładnym odwzorowaniem detali i kolorów, dlatego gwarantujemy że reprodukcje słynnych obrazów zamówione w bimago będą znakomicie wyglądać.

  • <%= message %>

Reprodukcje obrazów Claude Moneta

Liczba produktów w kategorii: 263

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 6
Obraz Japoński mostek

Obraz "Japoński mostek"

Cena od: 148,60 zł
Obraz Barka na Sekwanie

Obraz "Barka na Sekwanie"

Cena od: 148,60 zł
Obraz Les Roses

Obraz "Les Roses"

Cena od: 148,60 zł
Obraz Au Parc Monceau

Obraz "Au Parc Monceau"

Cena od: 148,60 zł
Obraz Dama w ogrodzie

Obraz "Dama w ogrodzie"

Cena od: 148,60 zł
Obraz Staw z nenufarami

Obraz "Staw z nenufarami"

Cena od: 148,60 zł
Obraz Staw z nenufarami

Obraz "Staw z nenufarami"

Cena od: 148,60 zł
Obraz Wiosna

Obraz "Wiosna"

Cena od: 148,60 zł
Obraz Wodne rośliny

Obraz "Wodne rośliny"

Cena od: 148,60 zł
Obraz Miasto Vetheuil

Obraz "Miasto Vetheuil"

Cena od: 148,60 zł
Obraz Pole maków

Obraz "Pole maków"

Cena od: 148,60 zł
Obraz Most w Argenteuil

Obraz "Most w Argenteuil"

Cena od: 148,60 zł
Obraz Iris

Obraz "Iris"

Cena od: 148,60 zł
Obraz The Coal Workers

Obraz "The Coal Workers"

Cena od: 148,60 zł
Obraz Dom wśród róż

Obraz "Dom wśród róż"

Cena od: 148,60 zł
Obraz Odwilż w Vetheuil

Obraz "Odwilż w Vetheuil"

Cena od: 148,60 zł
Obraz The Gare St. Lazare

Obraz "The Gare St. Lazare"

Cena od: 148,60 zł
Obraz Tuileries (studium)

Obraz "Tuileries (studium)"

Cena od: 148,60 zł
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 6

Kategorie:

Filtry