inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 29.02.2024 Koniec promocji za: : :

Leonardo da Vinci obrazy i reprodukcje na płótnie

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Kolor

  • Pokaż więcej kolorów

    Ukryj dodatkowe kolory

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Mona Lisa
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Szkic lwa
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Portret muzyka
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Madonna Litta
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Jan Chrzciciel
od
62,92 zł
96,84 zł
  1. 1
  2. 2
Archetyp człowieka renesansu, Leonardo da Vinci był nie tylko najznakomitszym malarzem, ale również wybitnym naukowcem i myślicielem. Obrazy Leonardo da Vinci fascynują niesamowitą precyzją, kreatywnością i innowacyjnością. Choć niewiele jego dzieł malarskich przetrwało do naszych czasów, te, które przetrwały przyciągają miliony. Odkryj reprodukcje dzieł Leonarda da Vinci na bimago i wejdź w bliski kontakt z genialnym artystą dzięki potędze sztuki. Obraz Leonardo da Vinci w Twoim domu!

Kolekcja Leonardo da Vinci obrazy

W galerii bimago znajdziesz Leonardo da Vinci obrazy czyli kolekcję z najsłynniejszymi dziełami tego malarza. Już teraz możesz zamówić jedno ze swoich ulubionych dzieł jako reprodukcję na płótnie. Szeroki wybór rozmiarów z których największy to 70x105 cm oraz wydruk premium sprawi, że najpopularniejsze Leonardo da Vinci obrazy będą wspaniale prezentować się w Twoim domu lub biurze. Niezwykłe wydruki na płótnie zachwycają odwzorowaniem detali i kolorów, dzięki czemu dekoracja ta z pewnością zachwyci każdego. Odkryj takie obrazy Leonardo da Vinci jak "Mona Lisa", "Dama z łasiczką", "Ostatnia wieczerza" i wiele innych.


Leonardo da Vinci - człowiek renesansu

Leonardo da Vinci (1452 – 1519) to człowiek renesansu: malarz, rysownik, naukowiec i filozof. Do naszych czasów zachowało się 15 obrazów mistrza (autorstwo kilku z płócien nie jest pewne); artysta zostawił też setki rysunków i szkiców. Leonardo jako renesansowy naukowiec miał wszechstronne zainteresowania, zajmował się między innymi geometrią, hydrauliką oraz anatomią (czego świadectwem jest słynny rysunek „Człowiek witruwiański”). Leonardo da Vinci w swoich obrazach wykorzystywał odkrycia geometryczne przy tworzeniu kompozycji swoich dzieł, dlatego możemy podziwiać ich harmonię oraz doskonałą perspektywę. Zostawił liczne zapiski dokumentujące eksperymenty naukowe i projekty wynalazków, notatki sporządzał pismem lustrzanym, co od wieków intryguje uczonych. Ciekawość świata i naukowa dociekliwość sprawiły, że Leonardo nie zawsze miał czas na praktykowanie malarstwa, które uważał jednak za najszlachetniejszą z dziedzin sztuki. Jego najsłynniejsze dzieła to fresk "Ostatnia wieczerza" klasztora przy Santa Maria delle Grazie w Mediolanie, "Mona Lisa", "Dama z łasiczką", "Człowiek witruwiański", "Jan Chrzciel" oraz szkice anatomiczne. Leonardo da Vinci pracował dla największych, europejskich rodów m.in. dla Sforzów i Medyceuszy. Ze względu na różne okresy w życiu Leonarda da Vinci, jego twórczość dzieli się na okres florencki, mediolański i rzymski. Postać Leonardo da Vinci, jak i jego twórczość odcisnęła ogromny wpływ na sztukę, naukę oraz twórczość kolejnych pokoleń artystów.

Najsłynniejsze dzieła Leonardo da Vinci

Najsłynniejszymi dziełami Leonardo da Vinci są bez wątpienia "Mona Lisa" i "Ostatnia wieczerza", która tak naprawdę nie jest obrazem a freskiem wykonanym w refektarzu klasztora przy Santa Maria delle Grazie w Mediolanie. "Ostatnia wieczerza" podziwiana jest za odwzorowanie detali, idealne zachowanie proporcji oraz uzyskanie efektu głębi. Dzieło przedstawia moment Ostatniej Wieczerzy, w której Jezus oznajmia Apostołom, że jeden z nich go zdradzi. Leonardo da Vinci idealnie odwzorował emocje zgromadzonych osób. Kolejnym znanym dziełem Leonarda da Vinci jest "Mona Lisa". Portret kobiety wzbudza emocje i spekulacje - kim jest przedstawiona osoba i co kryje się za jej tajemniczym uśmiechem. Obraz "Mona Lisa" uważany za jeden z najsłynniejszych arcydzieł malarstwa, po dziś dzień fascynuje. Kolejne dzieło Leonardo da Vinci, "Dama z łasiczką" jest szczególnie bliskie Polsce, gdyż obecnie znajduje się w Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie. Przedstawioną osobą na obrazie jest Cecilia Gallerani, żona Ludwika Sforzy. Gronostaj, którego trzyma modelka, ma wymiar symboliczny. Ludwik Sforzy nosił ten przydomek ze względu na posiadanie Orderu Gronostaja. Trzymane zwierzę ma zasłaniać brzemienność modelki i jednocześnie symbolizować dziedzica Ludwika Sforzy. Interpretacja ta opiera się na teorii istnienia elementów symbolicznych i alegorycznych w malarstwie Leonarda da Vinci. Zarówno "Ostatnią wieczerzę" "Mona Lisę", "Damę z gronostajem", jak i inne dzieła da Vinci ("Św. Jan Chrzciciel", "Madonna w grocie", "La Belle Ferronière") można zamówić w galerii bimago jako obrazy reprodukcje.

Leonardo da Vinci - kolekcja słynnych obrazów

Leonardo da Vinci został doceniony ze względu na prekursorskie rozwiązania w swojej twórczości. Kolekcja reprodukcji "Leonardo da Vinci" to najbardziej znane dzieła tego twórcy, które są dostępne w sklepie bimago. Jeśli uwielbiasz niezwykły styl, jaki prezentował Leonardo da Vinci w swoich dziełach, to ta kolekcja będzie Tobie odpowiadać. W kategorii "Leonardo da Vinci" w sklepie bimago znajdziesz najwybitniejsze dzieła tego artysty m.in. "Ostatnią wieczerzę", "Mona Lisę". Leonardo da Vinci odcisnął spory wpływ na sztukę i znalazł następców, którzy kontynuowali stylistykę jego malarstwa. Już dziś ty możesz wybrać jedną z reprodukcji jego autorstwa jako dekorację dla swojego biura lub mieszkania. Wysoka jakość wykonania reprodukcji sprawi, że dany obraz we wnętrzu salonu będzie znakomicie się prezentował. Obrazy Leonardo da Vinci - Zobacz atrakcyjną ofertę reprodukcji tego artysty i wprowadź sztukę do swojego domu dzięki reprodukcjom na płótnie. W galerii bimago znajdziesz ponad 4 tysiące reprodukcji różnych artystów - zapraszamy do obejrzenia naszej bogatej oferty.

Leonardo da Vinci - Szeroka oferta reprodukcji na płótnie

Leonardo da Vinci jest twórcą, którego dzieła osiągają gigantyczne ceny i zdobią najsłynniejsze muzea świata. Na szczęście w sklepie bimago ceny reprodukcji arcydzieł malarstwa są w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu Twoje biuro lub mieszkanie może wzbogacić się o elegancką ozdobę. Leonardo da Vinci w swoich obrazach osiągnął perfekcyjny kunszt oraz własny styl, który staraliśmy się oddać w naszych reprodukcjach. Jeśli ty także uwielbiasz jego dzieła to zapraszamy do skorzystania z oferty reprodukcji na płótnie w bimago. W naszym sklepie obrazy "Leonardo da Vinci" jak np. "Ostatnia wieczerza", "Dama z gronostajem" czy "Mona Lisa" są dostępne jako wysokiej jakości wydruki na płótnie. Ponadto, wszystkie dzieła można zamówić w technice Premium Print, która nadaje obrazowi efekt przypominający dzieła z użyciem farby olejne. Kolekcja obrazów "Leonardo da Vinci" to kilkadziesiąt starannie wyselekcjonowanych dzieł, wśród których z pewnością znajdziesz reprodukcję dla siebie. Jeśli szukasz ekskluzywnej dekoracji ściennej, to reprodukcja na płótnie z pewnością Cię oczaruje. Polecamy kolekcję "Leonardo da Vinci" w której można znaleźć idealną dekorację na ścianę dla swojego mieszkania lub też idealny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.