tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

-30% na obrazy na płótnie Promocja ważna do 25.10.2021

Obrazy Tycjan

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Ecce Homo
od
64,68 zł
92,40 zł
Obraz na płótnie Jacopo Strada
od
64,44 zł
92,08 zł
Obraz na płótnie Bacchanalia
od
86,00 zł
122,88 zł
Obraz na płótnie Ptg.aft.Titian
od
64,68 zł
92,40 zł
Obraz na płótnie Titian
od
64,44 zł
92,08 zł
Obraz na płótnie Flora
od
64,36 zł
92,00 zł
Obraz na płótnie The Andrians
od
86,00 zł
122,88 zł
Obraz na płótnie Danae
od
86,00 zł
122,88 zł
Obraz na płótnie Venus Resting
od
86,56 zł
123,68 zł
Obraz na płótnie Ecce Homo
od
64,72 zł
92,48 zł
  1. 1
  2. 2

Tycjan Obrazy na płótnie

Tycjan, a właściwie Tiziano Vecelli to włoski malarz renesansowy. Żył i działał w Wenecji, w XVI wieku. Tworzył freski i obrazy olejne. Pełnił funkcję państwowego malarza Republiki Weneckiej, malował dla królów i papieża Pawła II. O wpływie jego sztuki na na rzeczywistość najlepiej świadczy fakt, że złotorudy kolor włosów zwykło się określać tycjanowskim. To właśnie taką barwę Tycjan nadawał włosom kobiet na malowanych przez siebie obrazach.

czytaj więcej zwiń opis

Obrazy Tycjana jako reprodukcje

Tycjan do perfekcji opanował sztukę operowania kolorem i używania światłocienia. Barwy i światło na jego obrazach wydobywają z dzieł głębię. Na obrazach panuje niezwykła harmonia. Inspiracje do swoich dzieł Tycjan czerpał głównie z mitologii i Biblii, tworzył także pejzaże. Motywy mitologiczne były często pretekstem do przedstawiania na obrazach nagich ciał pięknych kobiet. Szczególnie znane są jego obrazy przedstawiające boginię Wenus. Niektóre z dzieł Tycjana były wręcz przesiąknięte erotyką. Reprodukcje obrazów Tycjana są dostępne w sklepie internetowym bimago.

Tycjan Obraz do salonu, biura lub sypialni

Wiele z dzieł Tycjana było tworzonych na zamówienie i zdobiła ściany w domostwach bogatych klientów. Również dzisiaj, dzięki reprodukcjom, miłośnicy sztuki mogą cieszyć się obrazami mistrza w swoich domach. Ze względu na tematykę akty Tycjana będą dobrze pasować zawieszone na ścianie w sypialni. Umieszczone w ozdobnej ramie nad łóżkiem, nie potrzebują wielu dodatków, by nadać sypialni wytwornego charakteru. Z kolei obrazy przedstawiające sceny z Biblii można umieścić w salonie bądź w przedpokoju. Dzieła o bardziej uniwersalnej tematyce, na przykład portrety, można zawiesić na ścianie w stylowo urządzonym biurze. Będą wówczas podkreślać status i klasę jego gospodarza. Słynne obrazy Tycjana oraz innych mistrzów można znaleźć w galerii bimago. Osoby uwielbiające klasyczne dekoracje z pewnością znajdą tu coś dla siebie.