inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

El Greco - obrazy i dzieła sztuki jako reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie The Annunciation
od
114,00 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie El Greco
od
114,00 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie St. Andrew
od
72,60 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie St. Veronica
od
72,60 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie St. Louis
od
72,60 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie St. Francis
od
114,00 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie The Nativity
od
72,60 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie El Greco
od
72,60 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie St. Augustine
od
128,68 zł
171,60 zł
  1. 1
  2. 2
Silne kontrasty, żywa kolorystyka i mocna linia pędzla oddająca efekt ekspresji i mistycyzmu – to cechy charakterystyczne obrazów El Greco, malarza, rzeźbiarza i architekta pochodzenia greckiego, uznawanego za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli manieryzmu. Reprodukcje El Greco od bimago to wyjątkowa kolekcja obrazów. Intrygujące El Greco obrazy, uwieczniające sceny biblijne i mitologiczne lub portrety doskonale pasować będą do klasycznych, eleganckich wnętrz salonu, sypialni i biura. Sprawdź, jakie możliwości stwarzają reprodukcje El Greco!

Obrazy El Greco

El Greco, czyli Dominikos Theotokopulos urodził się w Grecji i stąd właśnie wziął się jego przydomek. Kiedy przeprowadził się do Wenecji poznał największych włoskich twórców XVI-wiecznej Europy. Był uczniem Tycjana, a także inspirował się twórczością Tintoretta. Jednak dopiero kiedy przeprowadził się do Hiszpanii zaczął rozwijać swój własny styl, który znacznie odbiegał od ówczesnych renesansowych kanonów, a bardziej nawiązywał do współczesnego malarstwa. Dzieła El Greco charakteryzują się silnymi kontrastami, mocną linią pędzla dodającą efekt ekspresji i mistycyzmu.


 

Obraz El Greco i najsłynniejsze kopie dzieł

Co sprawia, że obrazy El Greca są tak wyjątkowe? Na uwagę zasługują postacie, które na jego obrazach są zawsze nieco wydłużone, dzięki temu stają się mniej realistyczne. To celowy zabieg jaki stosował El Greco, który na te czasy był zupełnie nowatorski. Najczęstsze tematy poruszane przez malarza to sceny biblijne oraz mitologiczne. Dodatkowo nie każdy o tym wie, ale El Greco zajmował się również projektowaniem ołtarzy i rzeźbiarstwem. Ten grecki artysta znacznie wyprzedzał swoje czasy. Nie przejmował się krytyką, co widać po jego pracach, dlatego jego postać stała się inspiracją dla późniejszych twórców.

Obrazy El Greco na płótnie

Ciemna kolorystyka przełamana bielą i żółcią to znak rozpoznawczy obrazów El Greca. Tak szykowne obrazy to propozycja dla prawdziwych miłośników sztuki. Reprodukcje tego artysty będą dobrze prezentowały się w klasycznych, eleganckich wnętrzach.Można też zestawić jego dzieła z reprodukcjami na płótnie innych malarzy. Aby wyeksponować dzieła można powiesić je nad stołem lub komodą, a najlepiej zlokalizować je pod stylowym oświetleniem, które będzie podkreślało barwy obrazów.

El Greco

Twórczość El Greco przez długie lata nie była doceniana. Wspomniane już wydłużone postacie w XIX wieku interpretowano jako objaw wady wzroku, a nie celowe działanie artysty. Dopiero pod koniec tego stulecia na obrazy El Greco zaczęto patrzeć inaczej. Wzrost zainteresowania jego dziełami w tym okresie miał wpływ na to, jak malowali ówcześni niemieccy ekspresjoniści. Według historyków El Greco doskonale znał się na filozofii, architekturze i rzeźbie, ponadto mówił w kilku językach. W kolekcji bimago znajdziesz wszystkie najważniejsze dzieła tego elokwentnego artysty. El Greco obrazy to dla Ciebie idealna kategoria, jeśli szukasz wyjątkowych dekoracji ściennych do swojego wnętrza. Warto podkreślić, że znajdziesz tu coś dla siebie, nawet jeśli nie interesuje Cię malarstwo religijne, jak obrazy święcej rodziny czy wizerunki świętych. Zamówisz u nas też inny obraz El Greco, np. słynną Damę w futrze.

El Greco obraz

Stworzone przez El Greco dzieła sztuki spodobają Ci się choćby ze względu na niepowtarzalny klimat, jaki zapewniają. To niecodzienne dekoracje ścienne, z charakterystyczną kolorystyką. Wybierz swój El Greco obraz, zaznacz interesujący Cię rozmiar oraz technikę, w jakiej zostanie wykonana reprodukcja. Może to być wydruk na płótnie lub wydruk premium. Niezależnie od Twojej decyzji masz pewność, że prezentujące twórczość El Greco obrazy spełnią Twoje oczekiwania. Nasze reprodukcje wiernie odwzorowują oryginały i są bardzo dobrej jakości. Jak zauważysz, w kolekcji bimago mamy stworzone przez El Greco najważniejsze dzieła o tematyce religijnej. Wprowadziliśmy do niej także portrety. Ponadto uznaliśmy, że w tej kategorii nie może zabraknąć uwiecznionego przez El Greco Toledo. Zapoznaj się koniecznie ze wszystkimi propozycjami. Niech wykonany przez El Greco obraz zainspiruje Cię do zmian w domu. Możesz go też wręczyć bliskiej osobie – gwarantujemy, że będzie zadowolona!