inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 06.12.2021

El Greco - obrazy i dzieła sztuki jako reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie St. Louis
od
59,76 zł
92,00 zł
Obraz na płótnie St. Francis
od
80,68 zł
124,16 zł
Obraz na płótnie St. Andrew
od
59,76 zł
92,00 zł
Obraz na płótnie The Crucifixion
od
79,92 zł
123,00 zł
Obraz na płótnie St. Ildephonus
od
79,84 zł
122,88 zł
Obraz na płótnie The Nativity
od
59,52 zł
91,60 zł
Obraz na płótnie El Greco
od
60,08 zł
92,48 zł
Obraz na płótnie El Greco
od
59,96 zł
92,28 zł
Obraz na płótnie El Greco
od
60,40 zł
92,96 zł
  1. 1
  2. 2

Obrazy El Greco

El Greco, czyli Dominikos Theotokopulos urodził się w Grecji i stąd właśnie wziął się jego przydomek. Kiedy przeprowadził się do Wenecji poznał największych włoskich twórców XVI-wiecznej Europy. Był uczniem Tycjana, a także inspirował się twórczością Tintoretta. Jednak dopiero kiedy przeprowadził się do Hiszpanii zaczął rozwijać swój własny styl, który znacznie odbiegał od ówczesnych renesansowych kanonów, a bardziej nawiązywał do współczesnego malarstwa. Dzieła El Greco charakteryzują się silnymi kontrastami, mocną linią pędzla dodającą efekt ekspresji i mistycyzmu.

czytaj więcej zwiń opis

Obraz El Greco i najsłynniejsze kopie dzieł

Co sprawia, że obrazy El Greca są tak wyjątkowe? Na uwagę zasługują postacie, które na jego obrazach są zawsze nieco wydłużone, dzięki temu stają się mniej realistyczne. To celowy zabieg jaki stosował El Greco, który na te czasy był zupełnie nowatorski. Najczęstsze tematy poruszane przez malarza to sceny biblijne oraz mitologiczne. Dodatkowo nie każdy o tym wie, ale El Greco zajmował się również projektowaniem ołtarzy i rzeźbiarstwem. Ten grecki artysta znacznie wyprzedzał swoje czasy. Nie przejmował się krytyką, co widać po jego pracach, dlatego jego postać stała się inspiracją dla późniejszych twórców.

Obrazy El Greco na płótnie

Ciemna kolorystyka przełamana bielą i żółcią to znak rozpoznawczy obrazów El Greca. Tak szykowne obrazy to propozycja dla prawdziwych miłośników sztuki. Reprodukcje tego artysty będą dobrze prezentowały się w klasycznych, eleganckich wnętrzach.Można też zestawić jego dzieła z reprodukcjami na płótnie innych malarzy. Aby wyeksponować dzieła można powiesić je nad stołem lub komodą, a najlepiej zlokalizować je pod stylowym oświetleniem, które będzie podkreślało barwy obrazów.