inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

Obrazy marynistyczne i malarstwo marynistyczne

Fiiltry

Fiiltry

Typ

Kolor

 • Pokaż więcej kolorów

  Ukryj dodatkowe kolory

Liczba części

 • Pokaż więcej części

  Ukryj dodatkowe części

Orientacja

Styl

 • Pokaż więcej styli

  Ukryj dodatkowe style

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Pierwsza fala
od
84,48 zł
130,00 zł
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 7
Motywy marynistyczne, ze względy na swoją kolorystykę, wprowadzają do wnętrza spokój i harmonię. Na obrazach marynistycznych królują odcienie błękitu, statki czy muszle, które przywodzą na myśl beztroskie, wakacyjne chwile. Obrazy marynistyczne doskonale sprawdzą się nie tylko wśród miłośników morskich wypraw. To doskonały sposób na to, by wprowadzić do wnętrza lekkość. W bimago znajdziesz też malarstwo marynistyczne z statkami, bezkresnym morzem czy nadmorskimi miasteczkami. Znajdź idealny dla siebie obraz marynistyczny w bimago.

Marynistyka obrazy na ścianę salonu, biura lub sypialni

Obrazy marynistyczne, czyli przedstawiające nadmorski pejzaż i wszystko, co związane z morzem, to klasyczna dekoracja ścian w mieszkaniu lub biurze. Ze względu na tematykę, kolorystykę i nastrój, wprowadzają do wnętrza spokój i harmonię. Dlatego doskonale sprawdzą się zarówno w salonie, jak i w sypialni, czyli tam, gdzie na co dzień wypoczywamy. Obrazy z morzem w biurze będą z kolei sprzyjały skupieniu przy pracy.
Obraz z morzem dobrze jest uzupełnić o inne marynistyczne dodatki - na przykład ozdoby wykonane z liny, modele żaglowców czy statki w butelce. Kolor, który kojarzy się z tą tematyką, to oczywiście niebieski i wszelkie jego odcienie: błękit, turkus i granat.


 

Marynistyczne obrazy na płótnie ręcznie malowane i wydrukowane

W sklepie bimago klienci mogą wybierać spośród obrazów marynistycznych - tych ręcznie malowanych lub wydrukowanych na wysokiej jakości płótnie. Obrazy ręcznie malowane przez artystę malarza, z widocznymi pociągnięciami pędzla, będą dobrze wyglądać w klasycznych przestrzeniach. Błękitny i lazurowy kolor będą świetnie wyglądać we wnętrzach urządzonych zarówno w ciemnych, jak i jasnych kolorach. Nowoczesne wydruki sprawdzą się we wnętrzach współczesnych. Motywy związane z plażą, morzem i statkami będą stanowiły świetne uzupełnienie pomieszczenia urządzonego w marynistycznym stylu.

Marynistyka w malarstwie

Morze jako inspiracja dla malarzy jest od zawsze obecne w sztuce. Tematyka marynistyczna była popularna dawniej i sięgają po nią również współcześni artyści. Jednymi z najbardziej popularnych malarzy tworzących obrazy z motywem morza byli: Ludolf Backhuysen, James Edward Buttersworth, impresjonista Francisco Gimeno Arasa, a także Polak Michał Antoni Leszczyński. W kolekcji bimago widać bliższą i dalszą inspirację obrazami tych artystów. Miłośnicy pejzaży mogą wybrać realistyczne fotografie wzburzonego morza, piaszczystych wybrzeży, wydm oraz klifów. Dla osób szukających niebanalnych ozdób, polecamy minimalistyczne obrazy inspirowane marynistycznymi tematami. Wspaniała kolorystyka pozwoli wzbogacić wnętrze i nadać mu przyjemny wygląd.