inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Promocja ważna do 04.12.2022

Auguste Renoir - obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Vase of Roses
od
64,32 zł
91,88 zł
-30%
Obraz na płótnie L'allée sous bois
od
89,88 zł
128,44 zł
-30%
Obraz na płótnie Śniadanie wioślarzy
od
64,84 zł
92,68 zł
-30%
Obraz na płótnie The Bathers
od
64,72 zł
92,48 zł
-30%
Obraz na płótnie Les Anémones
od
90,72 zł
129,60 zł
-30%
Obraz na płótnie Südliche Landschaft
od
90,24 zł
128,92 zł
-30%
Obraz na płótnie La Grenouillère
od
89,96 zł
128,52 zł
-30%
Obraz na płótnie Taras w Cagnes
od
89,96 zł
128,52 zł
-30%
Obraz na płótnie Baigneuse
od
64,24 zł
91,80 zł
-30%
Obraz na płótnie La barque
od
89,96 zł
128,52 zł
-30%
Obraz na płótnie La Danse à la ville
od
90,36 zł
129,12 zł
-30%
Obraz na płótnie La liseuse
od
64,32 zł
91,88 zł
-30%
Obraz na płótnie Flußlandschaft
od
64,92 zł
92,76 zł
-30%
Obraz na płótnie Les Laveuses
od
89,88 zł
128,44 zł
-30%
Obraz na płótnie La Dormeuse
od
64,36 zł
92,00 zł
-30%
Obraz na płótnie Bukiet chryzantem
od
64,44 zł
92,08 zł
-30%
Obraz na płótnie Alphonsine Fournaise
od
89,88 zł
128,44 zł
-30%
Obraz na płótnie Leontine and Coco
od
89,96 zł
128,52 zł
-30%
Obraz na płótnie Gypsy Girl
od
64,52 zł
92,20 zł
-30%
Obraz na płótnie Bather Drying Herself
od
64,52 zł
92,20 zł
-30%
Obraz na płótnie Girl Combing her Hair
od
64,36 zł
92,00 zł
-30%
Obraz na płótnie Bather
od
64,44 zł
92,08 zł
-30%
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 6
Pierre-Auguste Renoir był artystą tworzącym jedne z najbardziej uroczych obrazów sztuki impresjonistycznej. Wykształcony jako malarz porcelany w małej paryskiej fabryce, w wieku 19 lat z rzemieślnika zamienił się w artystę! Przez całą swoją karierę i pomimo stylistycznej ewolucji, jego obrazy na płótnie zawsze pozostawały radosne. Reprodukcje Auguste Renoir przywołują beztroski świat pełen światła i koloru, w którym piękne kobiety tańczą ze swoimi ukochanymi. Obrazy Renoira mogą zawitać do Twoich wnętrz dzięki kolekcji reprodukcji bimago.

Życie i najsłynniejsze dzieła Pierre-Auguste Renoira

Pierre-Auguste Renoir jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli impresjonizmu choć sam siebie tak nie określał. W młodości pracował w fabryce porcelany i to doświadczenie odcisnęło wpływ na jego malarstwo. Dobór i zastosowanie kolorów w jego obrazach jest niezwykle indywidualny. Z jednej strony widać w nim wpływ twórczości artystów rokokowych ale jednocześnie Renoir pochodził laboratoryjnie do stosowania palety barw w swoich dziełach. Wiele z jego dzieł to portrety oraz sytuacje z życia codziennego. Do jego najbardziej znanych obrazów należą m.in. "Śniadanie wioślarzy", "Liza z parasolką" czy "Bal w Moulin de la Galette". Nigdy nie zajmował się malarstwem pejzażowym tak intensywnie jak inni impresjoniści a koncentrował się raczej na portretach dzieci i kobiet, aktach oraz martwych naturach. Wspaniałe kolory oraz niezwykłe ukazanie portretowanych osób sprawiają, że obrazy Renoira będą stanowić idealny dodatek do stylowego salonu lub eleganckiej sypialni.

czytaj więcej zwiń opis

Śniadanie wioślarzy, martwa natura oraz inne dzieła Augusta Renoir

Dzieła Renoira mają niespotykany u innych impresjonistów styl. Dzięki starannemu dobieraniu palety barw, Renoir uzyskał harmonijność oraz romantyczność unikając przy tym przesadnego patosu. Najsłynniejszy obraz "Śniadanie wioślarzy" przedstawia grupę osób podczas spożywania posiłku. Kompozycja odwołuje się do XVI-wiecznych scen biesiadnych, jednak Renoir potraktował każdego modela bardzo indywidualnie. Inne jego dzieło, "Bal w Moulin de la Galette" również charakteryzuje się złożoną, kolorową kompozycją ze starannie sportretowanymi modelami. W twórczości Augusta Renoir wielokrotnie przewijają się sceny rodzajowe oraz portrety kobiet i dzieci. W czasie swojej kariery dopracowywał malarstwo portretowe, osiągając niezwykłą biegłość i wspaniały styl w takich dziełach jak "Gabriella z różą" czy "Julie Manet z kotem". W galerii bimago można znaleźć szeroką ofertę obrazów martwej natury autorstwa Augusta Renoir. Niezwykłe kolory i dbałość o detale sprawiają, że dzieła te zachwycają swoim wyglądem i wspaniale prezentują się we wnętrzach.

Najwspanialsze dzieła impresjonistów jako dekoracja dla Twojego domu

Obrazy Augusta Renoir odznaczają się niesamowitym oddaniem detali oraz wspaniałym doborem kolorów. Takie dekoracje ścienne z pewnością przyciągną wzrok i staną się wspaniałym uzupełnieniem eleganckiej aranżacji wnętrza. Dzieła Renoira cechują się delikatnymi kolorami, subtelnie zaakcentowanymi detalami i dbałością o szczegóły. Cechy te sprawiają, że takie reprodukcje na płótnie można wkomponować we wnętrza urządzone w stylu boho lub shabby chic. Wśród dzieł Augusta Renoir można wybrać jeden z obrazów z martwą naturą, który idealnie będzie wyglądać w kuchni, jadalni lub romantycznej restauracji. W naszej kolekcji nie zabrakło również najsłynniejszych obrazów tego malarza jak "Śniadanie wioślarzy" czy "Bal w Moulin de la Galette", które będą idealne dla miłośnika sztuki. Wspaniałe kolory i popularne motywy sprawiają, że reprodukcje dzieł Augusta Renoir idealnie sprawdzą się nie tylko jako dekoracja salonu lub sypialni, ale też prezent dla bliskiej osoby. Jeśli poszukujesz wyjątkowego podarunku z okazji rocznicy, ślubu lub urodzin, to jeden z obrazów Renoira z kolekcji bimago będzie idealny.

Obrazy Renoira i inne arcydzieła malarstwa w galerii bimago

"Śniadanie wioślarzy" i inne obrazy Augusta Renoir to nie jedyne reprodukcje, jakie można znaleźć w sklepie bimago. W szerokiej ofercie przygotowaliśmy ponad 4000 najbardziej znanych arcydzieł. Artyści, których można znaleźć w naszej galerii to m.in. van Gogh, Leonardo da Vinci, Franz Marc czy Rubens. Dlatego też bez względu na to czy jesteś miłośnikiem malarstwa XIX-wiecznego, czy też preferujesz bardziej klasyczne dzieła, to z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Reprodukcje na płótnie dzieł Edgara Degasa, Claude Moneta czy Vincenta van Gogha to jedne z najchętniej wybieranych reprodukcji na płótnie. Jednak polecamy również innych malarzy, takich jak William Turner lub Caspar David Friedrich, którzy tworzyli niezwykle nastrojowe i romantyczne dzieła. W naszej galerii nie zabrakło także najsłynniejszych obrazów Leonardo da Vinci, Rafaella czy Michała Anioła, które idealnie wpiszą się w elegancką aranżację salonu. Zapraszamy do obejrzenia kolekcji reprodukcji na płótnie Augusta Renoira oraz innych, wspaniałych artystów.