inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Darmowa dostawa

Reprodukcje Gustav Klimt

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Kolor

  • Pokaż więcej kolorów

    Ukryj dodatkowe kolory

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Danae
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Dom w Kammer
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Krowy w oborze
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Las brzozowy
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Emilie Flöge
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Spełnienie
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Portret damy
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Drzewo życia
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Węże wodne
od
111,52 zł
171,60 zł
Obraz na płótnie Judyta II Salome
od
111,52 zł
171,60 zł
Obraz na płótnie Oczekiwanie
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Złote rybki
od
111,52 zł
171,60 zł
Obraz na płótnie Stara kobieta
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Pallas Atena
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Przyjaciółki
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Złota ryba
od
111,52 zł
171,60 zł
Obraz na płótnie Muzyka
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Portret damy
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Sonja Knips
od
62,92 zł
96,84 zł
  1. 1
  2. 2
Reprodukcje obrazów Gustawa Klimta to ponadczasowe dekoracje, które nadają pomieszczeniom elegancji i niepowtarzalnego charakteru. Te dekoracje doskonale odnajdą się we wnętrzach utrzymanych w stylu klasycznym czy vintage, doskonale uwydatniając subtelne piękno. W bimago zadbaliśmy o to, by każdy miłośnik malarstwa Klimta znalazł coś dla siebie. Obraz Pocałunek, słynne portrety i ogrody kwiatowe to kilka dzieł, które mogą ozdobić Twoje pomieszczenia. Wprowadź do swojego mieszkania odrobinę klasyki dzięki reprodukcjom obrazów Klimta.

Gustav Klimt

Gustav Klimt to austriacki malarz, symbolista, uważany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli secesji. Artysta urodził się w 1862 roku na przedmieściach Wiednia i od zawsze wiódł skromne życie. Klimt kształcił się w Szkole Rzemiosła Artystycznego, a następnie w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej. Cały czas poszukiwał własnego stylu, który wychodziłby poza obowiązujące schematy i konwenanse. W 1897 roku wraz z innymi artystami założył Stowarzyszenie Artystów Austriackich – Secesję, z którym związany był do 1905 roku. Klimt tworzył głównie alegorie, portrety, pejzaże oraz erotyczne akty. Klimt obrazy charakteryzują się zastosowaniem złotego tła, bogatych ornamentów oraz kontrastów kolorystycznych. W jego twórczości nie brakuje portretów, pejzaży czy scen i postaci z mitologii.


 

Najsłynniejsze dzieła Gustava Klimta

Znakiem rozpoznawczym malarstwa Gustava Klimta było złote tło, bogate ornamenty oraz kontrasty kolorystyczne. Jednym z jego najbardziej znanych obrazów jest "Pocałunek", który zalicza się do tzw. "złotego okresu" w twórczości Klimta. "Pocałunek" Klimta to nie jedyny obraz z tego okresu. „Adela Bloch-Bauer I” czy "Judyta z głową Holofernesa" to kolejne dzieła malarza bogato zdobione złotem.

Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli secesji, przywódca wiedeńskiego modernizmu, swoje doświadczenie zawodowe zdobywał malując wnętrza dużych publicznych budynków. Jego wykształcenie było typowo akademickie, dekoratorskie doświadczenie zawodowe i specyficzny klimat artystyczny Wiednia znalazł wyraz w jego dojrzałej twórczości artystycznej. "Ślepiec", "Portret Fritzy Riedler" czy "Eugenia Primavesi" to kilka przykładów portretów namalowanych przez malarza. W całej twórczości Klimt nie unikał również malowania pejzaży. Motywami obrazów były wiedeńskie i austriackie krajobrazy. "Drzewa owocowe w Attersee", "Zamek Kammer nad jeziorem Atter" czy "Aleja drzew w parku przy zamku Kammer" to kilka z przykładów jego dzieł, które można oglądać w Österreichische Galerie Belvedere. Klimt zakładał stworzenie dzieła wolnego od wszelkich konwencji, wyrażającego bujną i złożoną epokę. Jego obrazy są pełne zmysłowości i erotyzmu, podejmował się malowania alegorii, portretów, pejzaży i erotycznych aktów. Ponadczasowe piękno malarstwa Klimta znalazło odzwierciedlenie w sławie i cenach osiąganych przez jego obrazy.

Pocałunek - najsłynniejszy obraz Klimta

Do najbardziej znanych Klimt obrazów należy obraz Pocałunek. Jest to dzieło przepełnione zmysłowością, tajemniczością i bogatym ornamentem. Pocałunek Klimta przedstawia parę kochanków na kwiecistej łące w miłosnym objęciu, którzy zaraz połączą swoje usta. Złote płatki i geometryczne wzory szatach stanowią centralny punkt obrazu. W 1908 roku dzieło to zostało zakupione przez wiedeńską galerię Belvedere i znajduje się w jej kolekcji do dziś. Kolejnym słynnym obrazem Klimta jest "Portret Adeli Bloch-Bauer". Dzieło to przedstawia córkę dyrektora generalnego Wiener Bankverein, Moritza Bauera. Głowę kobiety otaczają złote zdobienia, które płynnie przechodzą w złote szaty, tworząc spójną kompozycję Do wykonania tego obrazu Gustav Klimt wykorzystał złoto i srebro w płatkach.

Klimt obrazy

Obraz "Śmierć i życie" to z kolei pełna metafor kompozycja, w którym Klimt do symbolu kobiecości dołączył postać śmierci. Na karku mężczyzny góruje kilka postaci, od staruszki po niemowlaka. Dzieło powstało w trakcie I wojny światowej i obrazowało ogrom śmierci oraz tragedii ludzkich. Klimt sięgał również po inspiracje mitologiczne. "Pallas Atena" to grecka bogini pełna majestatu i siły. Z kolei "Danae" to przykłady kobiecej postaci o rudych włosach, inspirowanych malarstwem Tycjana.
Jeśli chcesz obcować z twórczością Klimta na co dzień, bez konieczności odwiedzania muzeów i galerii sztuki, postaw na reprodukcje obrazów Klimta z kolekcji bimago. Obrazy te najlepiej prezentować się będą w dużych, eleganckich pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym lub glamour. Gustav Klimt dzieła pozwolą stworzyć szykowne, a zarazem intrygujące wnętrze, które z pewnością przykuje uwagę.

Pocałunek i inne znane obrazy Gustava Klimta w kolekcji reprodukcji bimago

W naszej galerii zadbaliśmy o to, by miłośnicy malarstwa Gustava Klimta mogli znaleźć mniej i bardziej rozpoznawalne dzieła tego artysty. Oczywiście nie mogło zabraknąć tak znany obrazów jak "Pocałunek", "Judyta" czy "Portret Adeli Bloch-Bauer". Oprócz tego w kolekcji znajduje się ponad 80 dzieł autorstwa Gustava Klimta. Wśród nich na uwagę zasługują przepiękne pejzaże z miejscowości Attersee. Charakterystyczne dla malarstwa secesyjnego były inspiracje naturą, Klimt w swoich obrazach z drzewami odwzorował ten motyw, wzbogacając go dodatkowo żywymi kolorami i drobnymi ornamentami. W naszej kolekcji znalazły się zarówno obrazy przedstawiające drzewa, jak i ogrody pełne kwiatów. Obraz Gustava Klimta z przepięknym pejzażem z pewnością będzie znakomitą dekoracją na ścianie. Gustav Klimt znany jest również jako malarz wykorzystujący motywy symboliczne. Jego obrazy "Śmierć i życie" czy "Muzyka" stanowią wspaniałe przykłady takiego malarstwa. W galerii bimago można znaleźć bogatą ofertę słynnych obrazów i portretów namalowanych przez Klimta, na których można prześledzić rozwój jego malarstwa. Zapraszamy do obejrzenia kolekcji reprodukcji obrazów Gustava Klimta, w której można znaleźć jedne z najpiękniejszych dzieł secesyjnych.

Najwspanialsze dzieła malarstwa jako dekoracja dla Twojego domu

Obrazy Gustava Klimta odznaczają się dbałością o szczegóły i dekoracyjnym charakterem. Z tych względów takie dekoracje ścienne z pewnością przyciągną wzrok i staną się dominującym akcentem w aranżacji pomieszczeń. Reprodukcje Klimta cechują się secesyjną ornamentyką, mocnymi zestawieniami kolorystycznymi oraz mistyczną symboliką. Cechy te sprawiają, że takie dekoracje z pewnością można wkomponować w romantyczne wnętrza urządzone w stylu boho lub vintage. Ze "złotego okresu" w malarstwie Klimta można wybrać takie dzieła jak "Pocałunek" czy "Portret Adeli Bloch-Bauer". W naszej kolekcji nie zabrakło również przepięknych pejzaży tego malarza. Wspaniałe kolory i bogate zdobienia inspirowane naturą sprawiają, że dzieła te staną się znakomitą dekoracją salonu lub sypialni. Reprodukcje obrazów Gustava Klimta polecamy również jako gustowny prezent z okazji ślubu, rocznicy lub urodzin. Możliwość zamówienia osobistej dedykacji sprawi, że podarunek z pewnością będzie wyjątkową pamiątką.

Obrazy Klimta i inne arcydzieła malarstwa w galerii bimago

Obraz "Pocałunek" i inne dzieła Klimta to nie jedyne reprodukcje, jakie można znaleźć w galerii bimago. W naszej ofercie przygotowaliśmy ponad 4000 dzieł najwybitniejszych arystów. Jeśli jesteś miłośnikiem malarstwa XIX-wiecznego, to niewątpliwie kolekcja impresjonistów, takich jak Claude Moneta czy Edgar Degas z pewnością się Tobie spodoba. Dla osób poszukujących nastrojowych, romantycznych pejzaży polecamy reprodukcje dzieł Williama Turnera lub Franz Marca. W naszej galerii nie zabrakło najsłynniejszych obrazów Leonardo da Vinci, Rafaella czy Michała Anioła. Ich malowidła i freski można zamówić jako eleganckie wydruki na płótnie. Ogromną popularnością cieszy się kolekcja obrazów Vincenta van Gogha, którego dzieła zachwycają swoją unikalnością. Dla osób poszukujących obrazów religijnych, polecamy reprodukcje dzieł Caravaggia, Rubensa oraz El Greco. Impresjonizm, sztuka barokowa i renesansowa lub malarstwo romantyczne - poznaj bogatą ofertę reprodukcji na płótnie w sklepie bimago.