inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Ostatni dzień promocji Koniec promocji za: : :

Michał Anioł dzieła, obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Studium głowy
od
60,16 zł
92,56 zł
Obraz na płótnie Szkic
od
60,08 zł
92,48 zł
Michał Anioł uznawany jest za najwybitniejszego artystę wszech czasów. Zajmował się malarstwem, architekturę, rzeźbą i poezją, a stworzone przez niego freski w Kaplicy Sykstyńskiej znane są chyba każdemu miłośnikowi sztuki. Serca wielu podbijają także reprodukcje Michał Anioł, które są chętnie wykorzystywane jako dekoracja domów, mieszkań i biur. Michał Anioł obrazy utrzymane są w delikatnych barwach! Obrazy na płótnie ze scenami biblijnymi doskonale wpisują się w charakter pomieszczeń w stylu klasycznym, rustykalnym oraz vintage.

Reprodukcje obrazów Michała Anioła

Wiele osób, nie tylko miłośników sztuki, zapytanych o najwybitniejszego artystę wszech czasów, odpowie - Michał Anioł. Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni był malarzem, rzeźbiarzem, architektem i poetą, który tworzył w epoce renesansu, we Włoszech. Mówi się o nim także, że jest prekursorem baroku. Żył na przełomie XV i XVI wieku. Zaprojektował między innymi kopułę bazyliki świętego Piotra, stworzył wiele wspaniałych, również monumentalnych rzeźb. Najbardziej jest znany z autorstwa fresków w Kaplicy Sykstyńskiej. To właśnie sceny biblijne ukazane na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej są najczęstszym przedmiotem reprodukcji tego niezwykłego artysty. Michał Anioł w wielu swoich dziełach miał zwyczaj ukrywać swój autoportret. Część malowanych przez niego postaci ma twarz twórcy. Obrazy i rzeźby Michała Anioła ukazują również jego niezwykłą osobowość. Są wielowymiarowe, pełne dynamizmu, emocji.

czytaj więcej zwiń opis

Obraz Michała Anioła do salonu, biura, sypialni

Mimo że od czasów, w których tworzył Michał Anioł, upłynęło już wiele wieków, jego twórczość wciąż cieszy się ogromną popularnością. Choć dominuje w niej tematyka religijna, to uniwersalne przesłanie sprawia, że obrazy Michała Anioła często można spotkać na ścianach współczesnych domów i mieszkań, a także w biurach. Delikatna, często pastelowa kolorystyka dzieł Michała Anioła sprawia, że są one subtelną dekoracją. Z drugiej strony, obrazy są na tyle charakterystyczne, że niemal każdy, kto na nie patrzy, jest w stanie rozpoznać ich autora. To sprawia, że przyciągają wzrok i stają się ważnym punktem we wnętrzu. Najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym, ale też rustykalnym czy vintage. Jeśli szukasz obrazów znanych artystów, którymi będziesz mógł ozdobić wnętrze, to w galerii bimago znajdziesz ponad 3000 reprodukcji arcydzieł malarstwa.