tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

-30% na obrazy na płótnie Promocja ważna do 25.10.2021

Obraz Zachód i Wschód Słońca

Fiiltry

Fiiltry

Typ

Kolor

  • Pokaż więcej kolorów

    Ukryj dodatkowe kolory

Liczba części

Orientacja

Styl

  • Pokaż więcej styli

    Ukryj dodatkowe style

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Barwy jesieni
od
64,72 zł
92,48 zł
Obraz na płótnie Para na pustkowiu
od
111,44 zł
159,24 zł
Obraz na płótnie Lato w Islandii
od
109,08 zł
155,88 zł
Obraz na płótnie Wyspa drzew
od
108,36 zł
154,80 zł
  1. 1
  2. 2

Wschód słońca obrazy i pejzaże zachodu słońca

Jedną z ulubionych pór dnia wśród fotografów jest tak zwana złota godzina. To krótki czas bezpośrednio po wschodzie lub tuż po zachodzie słońca. Nisko położone słońce emituje wówczas bardzo charakterystyczne, ciepłe, wręcz złote światło, które wspaniale oświetla fotografowany krajobraz. A ponieważ wiadomo, że światło jest w fotografii niezwykle ważne, artyści doceniają jego pozytywny wpływ. Zdjęcia wykonane w złotej godzinie są bardzo nastrojowe. Podobnie jak obrazy przedstawiające wschód lub zachód słońca.
Motyw słońca jest bardzo często wybierany przez osoby poszukujące dekoracji do swojego domu. Obrazy zachodów słońca lub jego wschodów dopełnią aranżacji mieszkań urządzonych w stylu klasycznym. Nieco bardziej nowocześnie będą się prezentować wielkoformatowe fotografie wydrukowane na płótnie.
Wieszając obraz ze wchodem słońca na płótnie w sypialni, możemy co rano budzić się z przepięknym widokiem, niezależnie od tego, co mamy za oknem. Będzie to z pewnością energetyzujące doświadczenie, które dobrze nastroi nas na cały dzień. Zachód słońca będzie się z kolei świetnie prezentował w salonie lub jadalni, nieopodal kominka. Dobrze będzie też wyglądać na ścianie w restauracji lub kawiarni, w których panuje przyjemny nastrój. Goście docenią ciepłe oświetlenie, palące się świece, dopasowaną muzykę i piękne obrazy, gdy wybiorą się w takie miejsce na randkę lub kolację z przyjaciółmi.

czytaj więcej zwiń opis

Obrazy zachodów słońca nad morzem, w górach, nad jeziorem

Kto z nas nie marzył, aby przeżyć piękny wschód słońca w górach i obserwować jak wyłania się ono zza skał. Z kolei kto choć raz przeżył zachód słońca nad morzem, będzie wielokrotnie wracał do tego wspomnienia. A przecież można mieć ten obraz zachowany nie tylko w pamięci, ale także po prostu na ścianie własnego domu.
Na obrazach, na których główną rolę odgrywa słońce, będą dominować ciepłe barwy. Niezależnie od zaprezentowanej pory dnia będzie to żółć, pomarańcz, czerwień. Kolory będą nieco przygaszone przy wschodzie i o wiele bardziej intensywne przy zachodzie słońca. Kolorystycznego urozmaicenia dodadzą jednak okoliczności. Zachód słońca nad morzem albo nad jeziorem będzie bogaty w różne odcienie niebieskiego: od błękitu po głęboki turkus. Słońce zachodzące w górach to dodatek brązu i szarości. Z kolei zachód słońca nad kwietną łąką da nam prawdziwą feerię barw.
Tak charakterystyczne i intensywne kolory sprawiają, że inne obrazy i dodatki muszą być do siebie dobrze dopasowane. Obrazy utrzymane w ciepłych barwach dobrze jest prezentować w otoczeniu dekoracji czerpiących z natury. Mogą być to drewniane rzeźby, wełniane dywany, lniane obrusy. To wszystko jeszcze bardziej podkreśli przyjemny i bardzo ciepły wystrój wnętrza. Zwłaszcza, jeśli ściana, na której zawisną obrazy będzie żółta lub w ciepłym odcieniu beżu.

Obraz wschód słońca na płótnie

Słońce od wieków inspiruje artystów i jest bardzo powszechnym motywem w malarstwie. Słońce wschodzące wśród mgieł nad portem w Hawrze, uwiecznione na niezwykłym obrazie Claude'a Moneta „Impresja, wschód słońca”, dało początek jednemu z najbardziej znanych nurtów w malarstwie. Impresjonizm, bo o nim mowa, ma również współcześnie wielu zwolenników.
Wschody i zachody słońca wyjątkowo wyglądają na obrazach wykonanych akwarelami lub stylizowanych na takie. Rozlane wielobarwne plamy jeszcze bardziej podkreślają romantyczny nastrój takiego dzieła.
W ofercie bimago znajdują się zarówno obrazy przypominające akwarele, jak i dzieła malowane farbą olejną, a także oryginalne fotografie wschodów i zachodów słońca w różnych częściach świata.