inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 03.12.2023 Koniec promocji za: : :

Obrazy Jezus

Fiiltry

Fiiltry

Typ

Kolor

Orientacja

Styl

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

  1. 1
  2. 2
  3. 3
Lubisz obrazy o tematyce sakralnej? Marzysz o stylowej dekoracji wnętrza, która stanowić będzie jednocześnie akcent religijny? Nie możesz przegapić kolekcji obrazów z Jezusem od bimago! Wśród dostępnych motywów znajdziesz obrazy Jezusa jako Dobrego Pasterza, sceny Drogi Krzyżowej i samego ukrzyżowania oraz wątki związane z Sądem Ostatecznym. To tylko niektóre z możliwości. Obrazy Jezus, obrazy Jezusa czy obrazy z Jezusem upiększą najbardziej reprezentacyjne wnętrza. Mogą być także prezentem z okazji chrztu, I Komunii, bierzmowania lub ślubu.

Obrazy z Panem Jezusem

Obrazy z Jezusem to jeden z najpopularniejszych motywów sakralnych w sztuce. Od wielu stuleci jego postać jest uwieczniana na płótnach przez najwybitniejszych malarzy danej epoki. Do dzisiaj Obrazy Jezusa Chrystusa są chętnie wieszane na ścianach domów prywatnych, a także miejsc kultu religijnego jako wyraz głębokiej wiary i oddania religii. Obrazy z Jezusem to także duża różnorodność. Jego postać jest po dziś dzień przedstawiania na wiele różnych sposobów. Jednym z najpopularniejszych jest zaprezentowanie religijnej postaci jako sędziego podczas Sądu Ostatecznego lub w pozycji siedzącej z przypisanym mu atrybutem: jabłkiem i gestem błogosławieństwa. Jezus Chrystus często jest także przedstawiany jako dobry pasterz z towarzyszącą mu owcą i laską pasterską. Nie można też oczywiście nie wspomnieć o obrazach Jezusa Chrystusa jako ikonografii pasyjnej, w których uwieczniona zostaje Droga Krzyżowa i samo ukrzyżowanie.
W ofercie sklepu bimago są dostępne obrazy na płótnie z Jezusem o różnej tematyce i w różnorodnych tematach, dlatego każdy z pewnością dopasuje obraz do własnego gustu, ale i upodobań obdarowywanej osoby. Obrazy Jezusa Chrystusa to bowiem świetny pomysł na prezent dla przyjaciół i członków rodziny, którzy doceniają sztukę sakralną w wystroju pomieszczenia. Może to być również prezent z okazji komunii, który stanie się ozdobą pokoju dziecka


Obraz Maryi i Jezusa

Jezus Chrystus jest często dokumentowany na obrazach z Maryją. Najczęściej Matka Boska jest przedstawiana na nich jako pewnego rodzaju symbol matczynej miłości, oddania, a także bezwarunkowego poświęcenia. Stąd jej przedstawianie przez malarzy z małym Jezusem Chrystusem. Bijąca z tych obrazów czułość i przywiązanie sprawiają, że obrazy z Jezusem i Maryją staną się doskonałym pomysłem na prezent dla osób, które ponad wszystko cenią sobie więzi rodzinne. A zwłaszcza te między matką a dziećmi.

Obrazy Jezus na krzyżu

Motywem, który najczęściej pojawia się w sztuce sakralnej i inspiruje twórców do kreowania dzieł malarskich czy rzeźb jest ukrzyżowanie. Obrazy Jezus na krzyżu pojawiają się w niemal każdej epoce i dziś wciąż pozostają typowym elementem sztuki religijnej. Dzięki kolekcji bimago bogatej w ozdoby o tej tematyce również Ty możesz podobną dekorację ścienną zawiesić w swoim domu. Obrazy Jezusa Chrystusa to dzieła sztuki największych mistrzów, których natchnęły wydarzenia opisane w Biblii do stworzenia arcydzieł na miarę swoich czasów. Tego typu dekoracje to również odwzorowanie najważniejszych prac w historii sztuki. Z tego powodu obrazy z Jezusem są chętnie wybierane przez miłośników dzieł największych mistrzów. Jeśli chcesz nadać swojemu wnętrzu niezwykłego, religijnego charakteru, takie dekoracje z pewnością sprawdzą się najlepiej. Obrazy Jezus na krzyżu, droga krzyżowa czy przedstawienia śmierci Chrystusa to dzieła o tematyce najważniejszej w kulturze chrześcijańskiej.

Obraz twarz Jezusa

Sztuka sakralna czerpie jednak inspirację również z innych, ważnych dla chrześcijan wątków i motywów. Oprócz dzieł przesiąkniętych cierpieniem na krzyżu, w tej kolekcji można znaleźć także inne obrazy Jezusa Chrystusa. Różnorodne dekoracje ścienne nawiązują do dzieł w stylu renesansowym, średniowiecznym czy realistycznym. W kolekcji są także obrazy z Jezusem w formie szkiców i grafik, które pozwalają przedstawić tradycyjny wizerunek Chrystusa w bardziej nowoczesnym wydaniu. Dzięki temu każdy może znaleźć dzieło, które najlepiej będzie pasować do danego pomieszczenia. Takie obrazy to idealne rozwiązanie do salonu czy biura nie tylko w domu prywatnym, ale również we wszelkiego rodzaju miejscach kultu religijnego czy w budynkach kościelnych. Największą popularnością cieszą się dzieła o tematyce ukrzyżowania, ale obraz twarz Jezusa jest równie często wybierany do zawieszenia na ścianie. Sprawdź całą kolekcję i zaproś sztukę sakralną do swojego domu.