inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 06.12.2021

Byk obrazy

Fiiltry

Fiiltry

Typ

Kolor

Liczba części

Styl

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz Byk

W wielu kulturach byk jest symbolem siły i potęgi. Nieodzownie kojarzy się również z odwagą i męstwem, a także z Hiszpanią i odbywającą się tam od lat corridą. Obrazy z bykiem to zatem świetna propozycja dla wielbicieli mocnych akcentów aranżacyjnych, fanów mitologii i magicznych nawiązań, a także miłośników typowo iberyjskich klimatów.
Jeżeli marzy wam się obraz z bykiem, ale nie wiecie na jaki wariant się zdecydować to poszukiwania najlepiej rozpocząć od przyjrzenia się całej aranżacji wnętrza. Z uwagi na symbolikę tego zwierzęcia dekoracje utrzymane są zwykle w ciemnej kolorystyce, bazującej na czerwieni i czerni, jednak często znaleźć można również obraz byka w stricte graficznej formie, malowany prostą kreską na jasnym tle. Pierwszy z wariantów, z uwagi na zastosowaną paletę barw, pełnię emocji i dynamizm, najlepiej nadaje się do typowo męskich wnętrz, wyposażonych w ciemne meble i pozbawionych nadmiaru dodatków. Druga z opcji sprawdzi się natomiast w niemal każdej aranżacji, szczególnie jednak w nowoczesnych, minimalistycznych salonach, sypialniach i gabinetach.

Czytaj więcej Zwiń opis

Obraz z bykiem

Byk na obrazie zwykle budzi lęk, zachwyca potęgą i dynamizmem, a do tego kojarzyć się może z niebezpiecznymi rozrywkami, jak corrida czy wyścigi w Pampelunie. Stąd już z kolei prosta droga do powiązania go z pysznym, hiszpańskim jedzeniem i zawieszenia tego typu dekoracji w pubie, barze czy restauracji, serwującej apetyczne tapas. Warto jednak pamiętać, że w niektórych mitologiach zwierzę to jest również symbolem siły i płodności, dlatego też ciekawą opcją jest zawieszenie takiej dekoracji na ścianie w sypialni. Szczególnie w połączeniu z dużymi, tapicerowanym łóżkiem i pościelą w kolorze czerni lub krwistej czerwieni.