inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

Typy parawanów

Fiiltry

Fiiltry

Typ

Kolor

 • Pokaż więcej kolorów

  Ukryj dodatkowe kolory

Liczba części

Orientacja

Styl

 • Pokaż więcej styli

  Ukryj dodatkowe style

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 33
 5. 63
Niezależnie od tego, czy mieszkasz w małym studio, czy w przestronnym domu, Twoje pomieszczenia pełnią zapewne dwie, jak nie trzy role! Są biurem, siłownią, sypialnią i centrami domowego życia towarzyskiego – często oznacza to, że nawet duże przestrzenie są bardziej ciasne niż kiedykolwiek! Parawan dekoracyjny od bimago stał się popularnym sposobem wyznaczania przestrzeni, który nie zaburza stylu wnętrza, ale jednocześnie dodaje rozmachu domowi. Praktyczne i estetyczne parawany są dostępne w różnych rozmiarach, stylach i typach!

Typy parawanów

Różnokolorowe parawany to aranżacyjny hit, który sprawdza się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w biurach, restauracjach czy salonach kosmetycznych. W ofercie bimago znajdziesz różne typy parawanów, dlatego bez trudu wybierzesz wariant idealny dla Ciebie. Jeżeli zależy Ci na oddzieleniu od siebie dwóch części pomieszczenia i z obu stron chcesz mieć równie elegancką dekorację to najlepszym rozwiązaniem będzie parawan dwustronny. Kiedy ozdoba ma być widoczna tylko z zewnątrz, np. robiąc za tło podczas wideokonferencji, osłaniając ścianę za kanapą lub pełniąc funkcję przebieralni, postaw na parawan jednostronny.
W biurze czy pokoju dziecięcym doskonale sprawdzi się natomiast parawan z funkcją tablicy korkowej, na którym można pinezkami przypinać ważne informacje lub prace artystyczne. Miłośnicy wschodnich klimatów, a także właściciele salonów SPA czy azjatyckich restauracji mogą z kolei pokusić się o wybór parawanu japońskiego, który wyróżnia się nie tylko realistycznym wydrukiem, ale również widoczną, drewnianą ramą.


 

Rodzaje parawanów

Aranżacja wnętrza, szczególnie w przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu, często wymaga podzielenia powierzchni na mniejsze strefy, z których każda pełnić będzie inną funkcję. Aby to zrobić, wcale nie trzeba sięgać po skomplikowane i pracochłonne rozwiązania – z pomocą przychodzą bowiem parawany! Są to niebanalne dodatki, które łączą w sobie funkcjonalność i walory dekoracyjne. W bimago proponujemy różne rodzaje parawanów. Oferujemy parawany dwustronne, w przypadku których motyw dekoracyjny widoczny jest z dwóch stron, oraz parawany jednostronne, które charakteryzują się tym, że ozdoba widoczna jest tylko z zewnątrz. Wśród dostępnych typów parawanów są parawany akustyczne, które wyposażone są dodatkowo w specjalne warstwę wygłuszającą dźwięki. Proponujemy także parawany z funkcją tablicy korkowej, na której można przypinać notatki czy zdjęcia. Kolejnym spośród rodzajów parawanów są parawany japońskie, które odznaczają się realistycznym wydrukiem i widoczną, drewnianą ramą. Wszystkie parawany oferowane w bimago są gotowe do rozłożenia i nie wymagają montażu!

Typy parawanów drewnianych

Nasze parawany wyprodukowane są z litego drewna, na które nakładamy flizelinowe płótno z nadrukiem. Boki parawanu obite są eleganckim, satynowym materiałem. Dzięki temu każdy z rodzajów parawanów drewnianych jest trwały i wytrzymały. Wybierając typ parawanu drewnianego, trzeba mieć na uwadze nie tylko własne preferencje i gust, ale także specyfikę pomieszczenia, w którym będzie on ustawiony. W pokoju nastolatka, a także w biurze doskonale sprawdzi się parawan z funkcją tablicy korkowej, który pomoże uporządkować przestrzeń i będzie pełnił funkcję swego rodzaju tablicy ogłoszeń. Wśród typów parawanów polecanych do pokoju rodzeństwa są parawany akustyczne, które przedzielą przestrzeń na pół i zapewnią każdemu z dzieci większy komfort. W przypadku lokalu serwującego dania orientalne dobrym wyborem będą parawany japońskie. To oczywiście tylko niektóre z możliwości: zapraszamy do obejrzenia każdego z typów parawanów drewnianych i do eksperymentowania z tymi oryginalnymi dodatkami!