tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy
-50% na fototapety Ostatni dzień promocji Koniec promocji za: : :

Obrazy Adolpha von Menzel

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

  1. 1
  2. 2

Reprodukcje dzieł Adolpha von Menzel

Adolph von Menzel to bez wątpienia ciekawa, choć nieco mniej znana postać związana ze światem sztuki. Ten wszechstronny malarz, urodzony we Wrocławiu w XIX wieku, uważany jest bowiem za najbardziej wartościowego niemieckiego realistę. Jednak nie zamykał się na jedną technikę oraz styl. W swojej twórczości, poza realizmem sięgał także do nurtu impresjonistycznego. A poza malarstwem olejnym w jego dorobku można znaleźć także liczne drzeworyty oraz litografie. Jego wkład w świat sztuki został doceniony przez prestiżową Królewską Akademię Sztuki, na której został profesorem.

czytaj więcej zwiń opis

Adolph von Menzel - kopie najsłynniejszych dzieł

Obrazy Adolpha von Menzla można podzielić na dwa dominujące typy, Jeden z nich - realistyczny - charakteryzuje się przeniesieniem na płótno “zwykłych” ludzi wraz z ich troskami i zmartwieniami. Dominuje na nich nieco smutna, ciemna kolorystyka. Drugi - impresjonistyczny - odznacza się zabawą światłem i cieniem. Taki zabieg podkreśla zatarcie się granicy między światem rzeczywistym a fikcją. Dominującym motywem w takich dziełach jest miasto - jego postaci, krajobrazy, a przede wszystkim dynamika. Ponadto, patrząc na dzieła Niemca, można zauważyć wyraźną fascynację tematyką wojenną.
Reprodukcje obrazów Adolfa von Menzla to doskonały pomysł na obdarowanie bliskiej osoby zainteresowanej sztuką. Kopia jednego z najsłynniejszych dzieł z powodzeniem może zdobić salon lub sypialnię, stając się jednym z głównych elementów wystroju wnętrza. Należy jednak pamiętać, że specyficzna tematyka i stylistyka takich dzieł bardzo dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach o klasycznym wystroju. A ich kolorystyka szczególnie dobrze pasuje do “ciężkich” drewnianych mebli i gładkich, raczej jasnych ścian.