inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 27.05.2024 Koniec promocji za: : :

Obrazy Adolpha von Menzel

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Am Kreuzberg
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Eisenwalzwerk
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Studio Wall
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Heinrich Smidt
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Ball scene
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Kahnfahrt
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Reisepläne
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie In the boudoir
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Atelierwand
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Zwei Schwäne
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Armour
od
62,92 zł
96,84 zł
  1. 1
  2. 2
Adolph Friedrich Erdmann von Menzel to jeden z najbardziej znanych niemieckich artystów XIX wieku. Urodził się w 1815 roku we Wrocławiu. Swoje pierwsze dzieło wystawił wieku zaledwie dwunastu lat. Menzel był niezwykle wszechstronnym artystą, jednak jego najbardziej znane dzieła należą do nurtu impresjonizmu, które ujawnił światu dopiero pod koniec życia i które uważał paradoksalnie za próbne podejścia do tego stylu. Reprodukcje Adolph von Menzel od bimago to kolekcja, dzięki której możesz cieszyć się jego wspaniałymi dziełami we własnych wnętrzach!

Reprodukcje dzieł Adolpha von Menzel

Adolph von Menzel to bez wątpienia ciekawa, choć nieco mniej znana postać związana ze światem sztuki. Ten wszechstronny malarz, urodzony we Wrocławiu w XIX wieku, uważany jest bowiem za najbardziej wartościowego niemieckiego realistę. Jednak nie zamykał się na jedną technikę oraz styl. W swojej twórczości, poza realizmem sięgał także do nurtu impresjonistycznego. A poza malarstwem olejnym w jego dorobku można znaleźć także liczne drzeworyty oraz litografie. Jego wkład w świat sztuki został doceniony przez prestiżową Królewską Akademię Sztuki, na której został profesorem.

czytaj więcej zwiń opis

Adolph von Menzel - kopie najsłynniejszych dzieł

Obrazy Adolpha von Menzla można podzielić na dwa dominujące typy, Jeden z nich - realistyczny - charakteryzuje się przeniesieniem na płótno “zwykłych” ludzi wraz z ich troskami i zmartwieniami. Dominuje na nich nieco smutna, ciemna kolorystyka. Drugi - impresjonistyczny - odznacza się zabawą światłem i cieniem. Taki zabieg podkreśla zatarcie się granicy między światem rzeczywistym a fikcją. Dominującym motywem w takich dziełach jest miasto - jego postaci, krajobrazy, a przede wszystkim dynamika. Ponadto, patrząc na dzieła Niemca, można zauważyć wyraźną fascynację tematyką wojenną.
Reprodukcje obrazów Adolfa von Menzla to doskonały pomysł na obdarowanie bliskiej osoby zainteresowanej sztuką. Kopia jednego z najsłynniejszych dzieł z powodzeniem może zdobić salon lub sypialnię, stając się jednym z głównych elementów wystroju wnętrza. Należy jednak pamiętać, że specyficzna tematyka i stylistyka takich dzieł bardzo dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach o klasycznym wystroju. A ich kolorystyka szczególnie dobrze pasuje do “ciężkich” drewnianych mebli i gładkich, raczej jasnych ścian.