inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 22.02.2024

Agnolo Bronzino - obrazy i reprodukcje na płótnie

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Pietà
od
111,52 zł
171,60 zł
  1. 1
  2. 2
Jednym z najwybitniejszych przedstawicieli okresu manieryzmu był włoski malarz Agnolo Bronzino, który zyskał sławę dzięki swoim obrazom religijnym, mitologicznym i alegorycznym. Na szczególną uwagę zasługuje także jego malarstwo portretowe charakteryzujące się minimalizacją wszelkiej ekspresji, mimiki czy gestów. Reprodukcje Agnolo Bronzino z kolekcji bimago to wysokiej jakości obrazy na płótnie tego florenckiego artysty. Wprowadź do swojego wnętrza ducha szesnastowiecznego malarstwa włoskiego!

Reprodukcje na płótnie Agnolo Bronzino

Agnolo Bronzino był szesnastowiecznym florenckim artystą malarzem i rysownikiem. Zajmował się także poezją i projektował gobeliny. Był nadwornym malarzem Medyceuszy, założył florencką Akademię Rysunku. Był manierystą, a więc tworzył niejako między renesansem a barokiem. Jego dzieła były bardzo kunsztowne i dekoracyjne. Jednocześnie słynął z tworzenia portretów, również członków rodziny królewskiej, całkowicie pozbawionych emocji i mimiki na twarzach portretowanych osób. Bronzino oprócz portretów malował także sceny biblijne i mitologiczne. Wiele jego dzieł powstało w formie fresków. Dziś obrazy Agnolo Bronzino można podziwiać w formie reprodukcji we własnym domu lub biurze. W galerii internetowej bimago znaleźć można szeroki wybór wysokiej jakości reprodukcji na płótnie najznamienitszych dzieł tego słynnego artysty.


 

Reprodukcje obrazów Agnolo Bronzino na ścianę

Obrazy Agnolo Bronzino są niezwykle dopracowane kompozycyjnie. Pełne znaczących gestów, skomplikowanych póz. Dzieła są niezwykle kolorowe, a dobór barw bardzo przemyślany. Wszystko to sprawia, że obrazy są eleganckie i tę elegancję wnoszą do wnętrz, które dekorują. Reprodukcje dzieł Bronzino sprawdzą się więc w klasycznych wnętrzach, pełnych przemyślanych dodatków, urządzonych z wykorzystaniem szlachetnych surowców i tkanin. Nie będą zwyczajną dekoracją, nadadzą charakteru pomieszczeniu i staną się jego najważniejszą ozdobą. Ponieważ reprodukcje Agnolo Bronzino wyróżnia bogactwo kolorów, warto, aby były dobrze wkomponowane w wystrój, którego staną się częścią. Będą dobrze wyglądać w eleganckim salonie lub gustownie urządzonej sypialni. Świetnie nadadzą się także na prezent dla prawdziwego miłośnika malarstwa.

Angolo Bronzino

Jednymi z najbardziej znanych dzieł artysty są portrety dwóch wybitnych postaci ówczesnej Florencji: Lucrezii de Medici i Eleonory di Toledo.Portret Angolo Bronzino Lucrezia de Medici, córki Kosmy I, wyróżnia się szczególnym pietyzmem i ujęciem delikatnej urody modelki. Angolo Bronzino ukazał jej postać w majestatyczny sposób, stosując niezwykłe zabiegi świetlne i cieniowanie, co nadaje obrazowi subtelny i pełen melancholii charakter. Portret Angolo Bronzino Eleonora di Toledo, żona księcia Cosimo I de' Medici, również znalazła się wśród portretowanych przez artystę. Dzieło Angolo Bronzino przedstawia Eleonorę jako wyrafinowaną i elegancką damę, zwracającą uwagę na detale stroju i biżuterii.

W obu przypadkach artysta doskonale posługuje się manierystycznymi technikami, jakie charakteryzowały Angolo Bronzino dzieła. Czyste linie, idealizacja formy i bogactwo detali sprawiają, że portrety te są nie tylko realistyczne, ale także noszą znamiona sztuki pełnej symboliki i subtelnych odniesień do ówczesnej kultury i społeczeństwa.

Agnolo Bronzino dzieła

"Alegoria z Wenus i Kupidynem" Bronzino, malowana w XVI wieku, to arcydzieło włoskiego malarza manieryzmu, które emanuje elegancją, subtelną symboliką i wyjątkową precyzją wykonania. Obraz ukazuje Wenus, boginię miłości, wraz z Kupidynem, bóstwem miłości i pożądania. Wenus stoi w pełni zmysłowej i majestatycznej postaci, otoczona mistycznym światłem, co podkreśla jej boski charakter. Bronzino zastosował charakterystyczne dla manieryzmu wydłużenie proporcji ciał postaci, nadając im nieziemską i idealizowaną formę.
Ciekawym elementem dzieła Angolo Bronzino jest fakt, że Wenus uważa bukiet kwiatów, którym jest strzała kupidyna, co symbolizuje zarówno radość miłości, jak i jej siłę. Kupidyn, z kolei, w nieco mrocznym wydaniu, unosi się na chmurze, trzymając w dłoniach łuk i strzałę gotowe do wystrzału. Ich spojrzenia spotykają się, tworząc napięcie.
"Alegoria z Wenus i Kupidynem" to nie tylko malarski majstersztyk, ale także dzieło, które otwiera dyskusję na temat natury miłości, pożądania i ich skomplikowanych relacji.