inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Ostatni dzień promocji Koniec promocji za: : :

Albrecht Dürer obrazy, dzieła i grafiki

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Zając polny
od
59,60 zł
91,68 zł
Obraz na płótnie Windisch Woman
od
59,92 zł
92,20 zł
Obraz na płótnie St. Eustace
od
59,96 zł
92,28 zł
Obraz na płótnie Eve
od
80,88 zł
124,48 zł
Obraz na płótnie Ecce Homo
od
59,76 zł
92,00 zł
Obraz na płótnie The Nativity
od
59,84 zł
92,08 zł
Obraz na płótnie Dürer
od
59,92 zł
92,20 zł
Obraz na płótnie St. Dominic
od
60,04 zł
92,40 zł
Obraz na płótnie Das Männerbad
od
59,96 zł
92,28 zł
Obraz na płótnie Dürer
od
60,08 zł
92,48 zł
Obraz na płótnie Dürer
od
59,84 zł
92,08 zł
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 6
  5. 9
Dürer to największa postać sztuki renesansowej w Europie. Był synem złotnika, który szkolił go w zawodzie, ale Dürer od najmłodszych lat miał ambicje intelektualne, które wykraczały poza średniowieczny warsztat rzemieślniczy. Do jego sławnych dzieł należą drzeworyty Apokalipsy Rycerz, Śmierć i Diabeł, Studium św. Hieronima oraz Melencolia. Jego akwarele czynią go jednym z pierwszych europejskich artystów krajobrazu. Teraz, dzięki kolekcji reprodukcje Albrecht Dürer od bimago, obrazy Dürera dostępne są dla każdego, kto ceni ponadczasowe piękno!

Durer obrazy

Nie od dziś wiadomo, że sztuka łączy w sobie wszystko to, co najlepsze. Dzieła najznamienitszych twórców zdobią ściany największych muzeów świata. Jednym z artystów, o których dziełach marzą najwięksi kolekcjonerzy jest Albrecht Durer. Ten znakomity malarz tworzył na przełomie dwóch epok średniowiecza i renesansu. Pochodził z Norymbergi i to właśnie tam malarz odkrył swoje ponadprzeciętne zdolności, ale swoją duchową przemianę przeszedł dopiero we Włoszech. Zachwycony tym, co zobaczył w Wenecji, Padwie czy Mantui odkrył w sobie pragnienie do tworzenia, a nie tylko wytwarzania tych samych przedmiotów według wyuczonych zasad.

czytaj więcej zwiń opis

Obrazy Durera na płótnie

Albrecht Durer i jego obrazy to przede wszystkim autoportrety. Durer jest jednym z tych artystów, którzy za pomocą autoportretu tworzyli swoje dzienniki - inaczej autobiografie - kreowane przez nich samych. Do tego grona możemy zaliczyć takich twórców jak: Caravaggio, Rubens, Rembrandt oraz Courbet. Albrecht nie był tylko wybitnym portrecistą swojego oblicza. Bardzo często malował również przyjaciół, wybitnych humanistów i mieszczan oraz swoją rodzinę. Artysta ten znany jest z tego, że dokonał rewolucji w technice drzeworytu, której nadał trójwymiarowości i w ten sposób przybliżył ją do miedziorytu uznanego za bardziej subtelniejszy i wytworniejszy.

Albrecht Durer obrazy na płótnie do salonu lub biura

Obrazy Durera charakteryzują się dużą precyzją i wspaniałą techniką. Tak wysublimowane dzieła sprawiają, że patrząc na obraz ma się wrażenie jakby był on trójwymiarowy. Doskonałym pomysłem aranżacyjnym będzie wykorzystanie reprodukcji tego malarza oraz sławnych obrazów innych twórców w salonie, biurze lub gabinecie. Najlepiej zestawić je z klasycznymi meblami wykonanymi z drewna nawiązującymi swoją stylistyką do poprzednich epok lub tych bardziej nowoczesnych utrzymanych w stonowanej kolorystyce.