tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

-30% na obrazy na płótnie Promocja ważna do 20.09.2021

Alfred Sisley Obrazy

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Saint-Mammes
od
64,84 zł
92,68 zł
  1. 1
  2. 2

Alfred Sisley obrazy impresjonistyczne

Alfred Sisley to francuski malarz, impresjonista, żyjący w XIX wieku. Nie chciał kontynuować rodzinnych tradycji handlowych i podczas studiów w Anglii zainteresował się sztuką, a po powrocie do Paryża postanowił zostać malarzem. Przyjaźnił się z innymi impresjonistami, Monetem i Renoirem, inspirowały go prace prekursorów tego kierunku w sztuce. Sisleyowi daleko było do awangardy. Dzieła Alfreda Sisleya to przede wszystkim piękne pejzaże przedstawiające uroki natury czy charakterystyczne budynki - domy czy kościoły. Jego inspiracją był Paryż i małe miejscowości nieopodal stolicy. Sisley na swoich obrazach prezentował widoki głównie jesienne i zimowe. Stąd są one raczej stateczne, pełne chłodnych barw. Taki był zresztą sam Sisley - spokojny i melancholijny. Jego dzieła wielką popularność zdobyły dopiero po śmierci artysty.

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje dzieł Alfreda Sisleya

Impresjonistyczne widoki będą gustowną ozdobą ściany w domu każdego wielkiego miłośnika sztuki. Obrazy Sisleya są niezwykle delikatne, przez co nie będą dominowały pomieszczenia, a staną się urokliwą dekoracją. W galerii bimago można znaleźć także inne, znane obrazy malarzy impresjonistycznych.
Reprodukcje dzieł Sisleya będą dobrze komponować się z subtelnymi dodatkami w kolorach natury, jak brązowy, beżowy czy zielony. Warto umieścić je także w towarzystwie roślin doniczkowych albo ciętych kwiatów. Zawieszone w salonie albo sypialni stworzą romantyczny nastrój i z pewnością będą sprzyjać relaksowi. Ponieważ widoki przedstawione na obrazach Sisleya, a także ich stylistyka, są uniwersalne reprodukcje będą dobrym pomysłem na prezent, na przykład z okazji ślubu. W ofercie sklepu internetowego bimago można znaleźć wiele reprodukcji impresjonistycznych obrazów tego artysty.