inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 20.05.2024

Obrazy Ambrogio Lorenzetti

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie La Città
od
62,92 zł
96,84 zł
Włoski malarz Ambrogio Lorenzetti uznawany jest za twórcę pierwszych pejzaży w historii malarstwa europejskiego. To, co wyróżniało jego twórczość na tle ówczesnych artystów to zastosowanie perspektywy, która nadawała jego obrazom niepowtarzalnej głębi! Poza pejzażami, Lorenzetti na swych płótnach przedstawiał także sceny z życia codziennego, oraz sceny o charakterze religijnym. Reprodukcje Ambrogio Lorenzetti od bimago to szeroka kolekcja najsłynniejszych obrazów na płótnie mistrza, które sprawdzą się w klasycznych wnętrzach!

Reprodukcje na płótnie Ambrogio Lorenzetti

Ambrogio Lorenzetti to włoski malarz żyjący na przełomie XIII i XIV wieku. Tworzył głównie freski, które zdobiły wnętrza kościołów i budynków użyteczności publicznej w Sienie czy Florencji. Brat Ambrogio, Pietro, również był malarzem. Jego twórczość, choć powszechnie nie tak bardzo znana jak innych malarzy, miała ogromny wpływ na rozwój sztuki. Ambrogio Lorenzetti jest bowiem prawdopodobnie twórcą pierwszych pejzaży w historii europejskiego malarstwa. Cechą charakterystyczną jego dzieł jest perspektywa, której używanie na obrazach nie było powszechne w jego czasach. Dzięki temu obrazy Lorenzettiego są pełne życia i wydają się bardziej niż inne z tamtego okresu odzwierciedlać rzeczywistość. W sklepie internetowym bimago znajduje się duży wybór reprodukcji obrazów Ambrogio Lorenzettiego na płótnie. Można zdecydować się na wysokiej jakości wydruk na płótnie lub wydruk premium, na którym dzięki zastosowaniu specjalnej techniki ręcznego nanoszenia pędzlem przezroczystego widać malarską fakturę i połysk charakterystyczny dla obrazów olejnych.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów Ambrogio Lorenzetti

Ambrogio Lorenzetti, podobnie jak inni twórcy tamtej epoki, tworzył dzieła religijne. Jednak jego twórczość to również nawiązania do tematów świeckich, scen z codziennego życia, a także pejzaże. Ta różnorodność sprawia, że każdy znajdzie wśród dzieł Lorenzettiego coś dla siebie. Reprodukcje obrazów będą doskonałą ozdobą nie tylko domów urządzonych klasycznie, elegancko. Również miłośnicy sztuki, którzy cenią sobie prostotę wystroju, mogą przyozdobić ściany reprodukcjami Ambrogio Lorenzettiego. Ponieważ obrazy tego artysty nawiązują do stylistyki bizantyjskiej, mnóstwo na nich złota, błękitu, purpury. Będą się wspaniale komponować z innymi dekoracjami o podobnej kolorystyce, plakatami złotymi w eleganckich ramach lub pozłacanymi lampami.