inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 22.02.2024

Modigliani obrazy, portrety i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Kolor

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Włoski malarz Amedo Modigliani to artysta, którego główną inspiracją twórczą był człowiek. Obrazy Modigliani to liczne akty, które na przełomie XIX i XX wieku uważane były za zbyt odważne i skandalizujące. W jego twórczości znaleźć można również niezwykłe portrety. „Portret kobiety w kapeluszu”, „Akt siedzący” czy „Antonia” to najpopularniejsze obrazy Modigliani, dostępne również w kolekcji reprodukcji od bimago. Postaw na klasykę światowego malarstwa i wybierz obraz Modigliani, który będzie ponadczasową dekorację ścienną!

Amedeo Modigliani - najsłynniejsze dzieła i życiorys włoskiego malarza

Amedeo Clemente Modigliani był znanym włoskim malarzem, rysownikiem i rzeźbiarzem o korzeniach żydowskich. Urodził się w 1884 roku w Livorno we Włoszech, a zmarł w 1920 roku w Paryżu. Obrazy Modiglianiego, dzięki którym artysta zyskał sławę, to głównie odważne akty, które na przełomie XIX i XX wieku nie były akceptowane przez społeczeństwo. Z malarstwem po raz pierwszy Modigliani zetknął się we Włoszech, gdzie ukończył studia na kierunku sztuki antyku i renesansu. W późniejszym okresie Amedeo Modigliani zamieszkał w Paryżu i tam poznał środowisko artystycznej bohemy – między innymi Pabla Picasso, Juana Grisa, czy Diega Riverę. W 1917 roku Modigliani związał się z Jeanne Hébuterne, która była wielką miłością jego życia i muzą pozującą do wielu aktów. Modigliani, który od dzieciństwa miał problemy zdrowotne, zmarł nagle w wieku 36 lat na gruźlicę. Najsłynniejsze dzieła Amedeo Modiglianiego to "Kobieta w kapeluszu", "Portret Paula Guillaume'a", "Akt stojący" czy "Autoportret".

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje Modiglianiego - sztuka wielkich mistrzów w Twoim zasięgu

Obrazy Amedeo Modiglianiego zobaczyć można w wielu muzeach i galeriach sztuki na całym świecie, między innymi w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech, w Japonii, Brazylii oraz Danii. W 2004 roku we włoskim Livorno – mieście, w którym przyszedł na świat Modigliani, otwarto muzeum, w którym zgromadzona została dokumentacja dydaktyczna i fotograficzna obejmująca życie i twórczość wielkiego artysty. Jeśli pragniemy otaczać się sztuką awangardowego włoskiego artysty na co dzień, bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych, możemy zdecydować się na reprodukcję jednego z obrazów Modiglianiego w galerii bimago. W naszej kolekcji można znaleźć portrety kobiece i męskie, ukazujące perfekcyjny kunszt i własny styl włoskiego artysty. Jeśli pasjonuje nas malarstwo wielkich mistrzów, oprócz obrazów Modiglianiego, warto poznać także reprodukcje dzieł innych twórców proponowane w naszej kolekcji. Każdy miłośnik sztuki przez duże „S” znajdzie tutaj coś dla siebie. Oferowane w bimago reprodukcje można zamówić jako wysokiej jakości wydruki na płótnie lub w autorskiej technice Premium Print.

Dzieła Amedeo Modiglianiego – klasyka światowego malarstwa

Artysta wypracował indywidualny styl malarstwa, pełen elegancji i subtelności. Motywem przewodnim jego twórczości był człowiek, znacznie rzadziej malarz oddawał się pejzażom. W obrazach Modiglianiego zwracają uwagę linearne, pociągłe postacie; nastrojowe tło wyrażające charakter portretowanej osoby, i oszczędność detali. Malarz cenił sobie minimalizm, dlatego na obrazach Modiglianiego otoczenie człowieka często jest puste. Amedeo Modigliani czerpał inspiracje z wielu kierunków ówczesnej awangardy – takich, jak: ekspresjonizm, symbolizm, a także z dzieł epoki Renesansu. W swoich dziełach wykorzystywał również elementy sztuki afrykańskiej. Mimo znajomości ze znanymi artystami, nie ulegał cudzym wpływom: Dzieła Amedeo Modiglianiego mają mocno zindywidualizowany wydźwięk i nie można ich przypisać do żadnego ówczesnego ruchu artystycznego. Najbardziej znane Modigliani obrazy to portrety kobiet o łabędzich szyjach i delikatnych, wydłużonych rysach. W sumie w malarskim dorobku artysty znajduje się około 420 obrazów. Wśród popularnych obrazów Modiglianiego warto wymienić – między innymi: „Portret Beatrice Hastings przed drzwiami”, „Kobietę w kapeluszu”, czy obraz „Żydówka”.

Obrazy Modiglianiego - pomysł na dekorację i na prezent

Obrazy Modiglianiego sprawią, że nawet najbardziej nudne wnętrze nabierze stylu i stanie się bardziej oryginalne. Jeśli zdecydujemy się powiesić reprodukcję obrazu znanego malarza w salonie, pokoju gościnnym czy jadalni, z pewnością zaskoczymy naszych krewnych i znajomych niebanalnym pomysłem dekoracyjnym. Oprócz waloru dekoracyjnego, reprodukcje dzieł Modiglianiego będą też świadczyły o zamiłowaniu do sztuki gospodarzy domu. Jeżeli cenimy sztukę wielkich mistrzów, możemy stworzyć w naszych czterech kątach małą galerię ulubionych obrazów, wybierając reprodukcje słynnych obrazów słynnych malarzy takich jak Vincent van Gogh czy Monet. Obrazy Amedeo Modiglianiego dostępne w kolekcji bimago, sprawdzą się nie tylko we wnętrzach mieszkalnych. Są one także pomysłem na efektowną dekorację eleganckiego biura, restauracji, kawiarni, gabinetu lekarskiego czy szkoły. Reprodukcja na płótnie dzieła Modiglianiego z osobistą dedykacją, sprawdzą się także jako oryginalny prezent dla bliskiej nam osoby, z okazji ślubu, urodzin, Bożego Narodzenia czy zakupu nowego mieszkania.