tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

-35% na obrazy na płótnie Promocja ważna do 27.09.2021

Amedeo Modigliani - reprodukcje najsłynniejszych dzieł

Kategorie
Sortuj

Sortuj według

Amedeo Modigliani - najsłynniejsze dzieła i życiorys włoskiego malarza

Amedeo Clemente Modigliani był znanym włoskim malarzem, rysownikiem i rzeźbiarzem o korzeniach żydowskich. Urodził się w 1884 roku w Livorno we Włoszech, a zmarł w 1920 roku w Paryżu. Obrazy Modiglianiego, dzięki którym artysta zyskał sławę, to głównie odważne akty, które na przełomie XIX i XX wieku nie były akceptowane przez społeczeństwo. Z malarstwem po raz pierwszy Modigliani zetknął się we Włoszech, gdzie ukończył studia na kierunku sztuki antyku i renesansu. W późniejszym okresie Amedeo Modigliani zamieszkał w Paryżu i tam poznał środowisko artystycznej bohemy – między innymi Pabla Picasso, Juana Grisa, czy Diega Riverę. W 1917 roku Modigliani związał się z Jeanne Hébuterne, która była wielką miłością jego życia i muzą pozującą do wielu aktów. Modigliani, który od dzieciństwa miał problemy zdrowotne, zmarł nagle w wieku 36 lat na gruźlicę. Najsłynniejsze dzieła Amedeo Modiglianiego to "Kobieta w kapeluszu", "Portret Paula Guillaume'a", "Akt stojący" czy "Autoportret".

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje Modiglianiego - sztuka wielkich mistrzów w Twoim zasięgu

Obrazy Amedeo Modiglianiego zobaczyć można w wielu muzeach i galeriach sztuki na całym świecie, między innymi w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech, w Japonii, Brazylii oraz Danii. W 2004 roku we włoskim Livorno – mieście, w którym przyszedł na świat Modigliani, otwarto muzeum, w którym zgromadzona została dokumentacja dydaktyczna i fotograficzna obejmująca życie i twórczość wielkiego artysty. Jeśli pragniemy otaczać się sztuką awangardowego włoskiego artysty na co dzień, bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych, możemy zdecydować się na reprodukcję jednego z obrazów Modiglianiego w galerii bimago. W naszej kolekcji można znaleźć portrety kobiece i męskie, ukazujące perfekcyjny kunszt i własny styl włoskiego artysty. Jeśli pasjonuje nas malarstwo wielkich mistrzów, oprócz obrazów Modiglianiego, warto poznać także reprodukcje dzieł innych twórców proponowane w naszej kolekcji. Każdy miłośnik sztuki przez duże „S” znajdzie tutaj coś dla siebie. Oferowane w bimago reprodukcje można zamówić jako wysokiej jakości wydruki na płótnie lub w autorskiej technice Premium Print.

Dzieła Amedeo Modiglianiego – klasyka światowego malarstwa

Artysta wypracował indywidualny styl malarstwa, pełen elegancji i subtelności. Motywem przewodnim jego twórczości był człowiek, znacznie rzadziej malarz oddawał się pejzażom. W obrazach Modiglianiego zwracają uwagę linearne, pociągłe postacie; nastrojowe tło wyrażające charakter portretowanej osoby, i oszczędność detali. Malarz cenił sobie minimalizm, dlatego na obrazach Modiglianiego otoczenie człowieka często jest puste. Amedeo Modigliani czerpał inspiracje z wielu kierunków ówczesnej awangardy – takich, jak: ekspresjonizm, symbolizm, a także z dzieł epoki Renesansu. W swoich dziełach wykorzystywał również elementy sztuki afrykańskiej. Mimo znajomości ze znanymi artystami, nie ulegał cudzym wpływom: Dzieła Amedeo Modiglianiego mają mocno zindywidualizowany wydźwięk i nie można ich przypisać do żadnego ówczesnego ruchu artystycznego. Najbardziej znane Modigliani obrazy to portrety kobiet o łabędzich szyjach i delikatnych, wydłużonych rysach. W sumie w malarskim dorobku artysty znajduje się około 420 obrazów. Wśród popularnych obrazów Modiglianiego warto wymienić – między innymi: „Portret Beatrice Hastings przed drzwiami”, „Kobietę w kapeluszu”, czy obraz „Żydówka”.

Obrazy Modiglianiego - pomysł na dekorację i na prezent

Obrazy Modiglianiego sprawią, że nawet najbardziej nudne wnętrze nabierze stylu i stanie się bardziej oryginalne. Jeśli zdecydujemy się powiesić reprodukcję obrazu znanego malarza w salonie, pokoju gościnnym czy jadalni, z pewnością zaskoczymy naszych krewnych i znajomych niebanalnym pomysłem dekoracyjnym. Oprócz waloru dekoracyjnego, reprodukcje dzieł Modiglianiego będą też świadczyły o zamiłowaniu do sztuki gospodarzy domu. Jeżeli cenimy sztukę wielkich mistrzów, możemy stworzyć w naszych czterech kątach małą galerię ulubionych obrazów, wybierając reprodukcje słynnych obrazów słynnych malarzy takich jak Vincent van Gogh czy Monet. Obrazy Amedeo Modiglianiego dostępne w kolekcji bimago, sprawdzą się nie tylko we wnętrzach mieszkalnych. Są one także pomysłem na efektowną dekorację eleganckiego biura, restauracji, kawiarni, gabinetu lekarskiego czy szkoły. Reprodukcja na płótnie dzieła Modiglianiego z osobistą dedykacją, sprawdzą się także jako oryginalny prezent dla bliskiej nam osoby, z okazji ślubu, urodzin, Bożego Narodzenia czy zakupu nowego mieszkania.