inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Oferta ważna do 05.12.2023

Anders Zorn obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Typ

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Anders Zorn to pochodzący ze Szwecji grafik i malarz, który w swojej twórczości skupiał się przede wszystkim na portretach i aktach. Reprodukcje Anders Zorn charakteryzuje indywidualne podejście do modeli i dążenie do uchwycenia ich osobistych cech charakteru. Na szczególną uwagę zasługuje również użycie techniki światłocienia poprzez umiejętne połączenie jasnych barw z ciemnymi odcieniami. Pośród reprodukcji Andersa Zorna dostępnych jako obrazy na płótnie od bimago znajdziesz ciekawe obrazy.

Obrazy Anders Zorn

Anders Zorn urodził się w Szwecji w 1860 roku. Był grafikiem i malarzem, a jego specjalnością były portrety oraz akty. Jego twórczość zyskała sławę w całej Europie przede wszystkim, dlatego za sprawą świetnego warsztatu, a także indywidualnego podejścia do modeli. Zorn potrafił świetnie uchwycić indywidualne cechy charakteru, co nie jest prostym zadaniem. W jego portretach można odnaleźć odbicie duszy. Wśród kolekcji jego prac na portretach znalazły się takie postacie jak prezydent Stanów Zjednoczonych czy król Szwecji. Artysta bardzo lubił też malarstwo rodzajowe. Dzieła Zorna przyciągają również uwagę ze względu na wyjątkową kolorystykę pełną jasnych, delikatnych barw zestawionych ciemnymi odcieniami co w efekcie tworzy wspaniały światłocień.

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje obrazów Andersa Zorn

Reprodukcje obrazów Andersa Zorna to propozycja dla prawdziwych miłośników malarstwa. Tak wyjątkowe prace, które znajdują się niejednym muzeum mogą już teraz dołączyć do Twojej prywatnej kolekcji. Obrazy Zorna świetnie nadają się do salonu, sypialni, jak i gabinetu. Przyjemna, lekka tematyka prac nada wnętrzu świeżości oraz pogodnego charakteru. Reprodukcje dzieł Andersa można z powodzeniem zestawić z klasycznym, eleganckim, a nawet nowoczesnym, minimalistycznym stylem. Wszystko zależy od pozostałych dodatków oraz odpowiedniej ramy obrazu. Takie płótno najlepiej zawiesić w miejscu przyciągającym uwagę np. nad stołem, kanapą czy łóżkiem. Delikatna kolorystyka obrazów będzie dobrze prezentować się na gładkiej ścianie pomalowanej na jasny beżowy, szary lub biały odcień. Ten wytworny dodatek może stanowić uzupełnienie do mebli w stylu glamour lub unikatowych antyków nawiązujących do XIX lub XX wieku. Obrazy Zorna nadają się na oryginalny prezent urodzinowy czy imieninowy.