inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Ostatni dzień promocji Koniec promocji za: : :

Andrea Mantegna - obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie The Ascension
od
60,16 zł
92,56 zł
Obraz na płótnie St.Sebastian
od
80,68 zł
124,16 zł
Obraz na płótnie Saint Julian
od
60,28 zł
92,76 zł
Obraz na płótnie Saint George
od
80,44 zł
123,76 zł
Obraz na płótnie Saint Justina
od
80,80 zł
124,36 zł
Obraz na płótnie Saint Jerome
od
60,16 zł
92,56 zł
Obraz na płótnie Peacock
od
60,04 zł
92,40 zł
  1. 1
  2. 2

Reprodukcje na płótnie Andrea Mantegna

Włoski artysta Andrea Mantgena to prawdziwy człowiek renesansu. Żyjący w XV wieku Włoch urodził się w rodzinie cieśli. Poza malarstwem, zajmował się też innymi dziedzinami sztuki: rytownictwem (czyli po prostu grawerstwem), a także niezwykle efektownym miedziorytem. Poza sztuką interesował się również archeologią, matematyką oraz dyplomacją. Inspiracji dostarczały mu dwa włoskie miasta: Padwa i Mantui - tam osiadł na większość swojego życia i tam tworzył. Przez ten czas udało mu się wykształcić swój niepowtarzalny styl. Obrazy Andrea Mantegny wyróżniają się niecodziennym dramatyzmem kreski, jaką wykonywano rysunki. Włoch słynął także z wyszukanej perspektywy, która do dziś zachwyca znawców sztuki. Nie można także nie wspomnieć o jego skłonności do oddania detali architektonicznych, w których osiągnął prawdziwe mistrzostwo.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów Andrea Mantegna na ścianę

Reprodukcje obrazów na płótnie Andrea Mantgena zachwycą każdego wielbiciela Włoch i tamtejszej sztuki. Stąd to doskonały pomysł na prezent. Należy jednak pamiętać, że motywy sakralne, w których lubuje się malarz, nie odnajdą się w każdym pomieszczeniu. Dobrym tłem dla tych dzieł będą gładkie ściany, w neutralnych kolorach, a także klasyczne meble. Elegancki salon w tradycyjnym wystroju to miejsce idealne dla reprodukcji obrazów religijnych. Drewniana podłoga, ozdobne żyrandole, światło o delikatnej barwie z pewnością podkreślą wszystkie niezwykłe detale obrazów Włocha.
Do najwybitniejszych dzieł Andrea Mantgeny należą między innymi: “Chrystus zmarły”, “Tryptyk z Pokłonem Trzech Króli, Obrzezaniem i Wniebowstąpieniem Chrystusa” czy też “Modlitwa w Ogrójcu”.