inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 12.12.2023

Anton van Dyck - obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Sir Anthony van Dyck - flamandzki artysta barokowy oraz czołowy malarz dworski w Anglii. Jeden z najbardziej wpływowych malarzy XVII wieku, tworzył głównie portrety, sceny biblijne i mitologiczne, był również wybitnym rysownikiem. Wśród jego arcydzieł z kolekcji bimago Reprodukcje Anthony van Dyck znajdziemy portret Karola I z Anglii oraz wiele innych ikonicznych obrazów. Swobodna elegancja, jaką charakteryzują się obrazy artysty sprawia, że znajdą swoje zastosowanie w niemal każdym pokoju. Wybierz gdzie zawiśnie wspaniały obraz!

Reprodukcje obrazów Van Dycka

Anthony van Dyck - syn kupca i hafciarki żyjący na przełomie XVI i XVII wieku - zasłynął jako wybitny autor portretów. W trakcie swojej pracy udało mu się stworzyć swój niepowtarzalny styl, który z czasem stał się artystycznym drogowskazem dla innych młodych twórców. Jego talent został dostrzeżony przez brytyjski dwór królewski. Został nadwornym malarzem króla Karola I Stuarta, tworząc portrety arystokratów, które można teraz liczyć w setkach. Patrząc na przegląd dzieł tego flamandzkiego artysty nie da się ukryć również tego, że tworzył on w baroku. I tak, poza portretami, w jego twórczości można także znaleźć dzieła, w których mocno dominuje tematyka religijna, sakralna, skupiona wokół cierpienia. W galerii bimago można znaleźć słynne obrazy religijne także innych artystów - zapraszamy do kolekcji Reprodukcji.

czytaj więcej zwiń opis

Obraz Van Dycka na ścianę pokoju lub biura

Tematyka dominująca w obrazach Van Dycka nie jest z pewnością uniwersalna i nie jest przeznaczona dla każdego. Zachwyci jednak miłośników klasycznych obrazów i trudnych, ale czytelnych treści. Mocne postaci osnute barokową mgłą czy pewnego rodzaju martyrologia to dobry pomysł na dopełnienie wystroju salonu, gabinetu czy biura. Van Dyck, tworząc swoje obrazy, z pewnością widział skupionych wokół nich koneserów sztuki podziwiających smukłe, acz wyraziste pociągnięcia pędzla. Obrazy wprowadzą do wnętrza pewną tajemnicę i podniosły nastrój. Doskonale będą się komponować z drewnianymi, ciężkimi meblami, wyrazistymi, tapetami z bogatymi ornamentami czy złotymi dodatkami, które podkreślą barokowy charakter dzieła. Wieszając taki obraz, warto także zadbać o jego odpowiednie oświetlenie. Takie, które dobrze podkreśli wszystkie pociągnięcia pędzla, a także wykorzystane kolory. Reprodukcja obrazu ucznia Rubensa to również świetny pomysł na obdarowanie bliskiej osoby.