inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 22.02.2024

Benozzo Gozzoli - obrazy i reprodukcje dzieł

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Angel
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Angel
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Angel
od
98,80 zł
152,00 zł
Benozzo Gozzoli to włoski malarz tworzący w epoce renesansu. Artysta ten uwieczniał na płótnie sceny biblijne – do jego najbardziej znanych dzieł należą malowidła ścienne w kaplicy Palazzo Medici we Florencji, przedstawiające Orszak Trzech Króli. Jeśli chcesz „zaprosić” sztukę renesansowego artysty do swojego wnętrza, sięgnij po reprodukcje Benozzo Gozzoli dostępne w bimago. Te obrazy na płótnie doskonale wpiszą się w klimat pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym. Sprawdź, jakie możliwości stwarzają reprodukcje Benozzo Gozzoli!

Reprodukcje na płótnie Benozzo Gozzoli

Benozzo Gozzoli, czyli włoski malarz okresu renesansu, żył i tworzył w XV wieku. Malował głównie freski, które zdobiły wiele włoskich kościołów. Na jego malowidłach obecne są przede wszystkim motywy biblijne i sceny z życia świętych, Maryję, Chrystusa. Zilustrował między innymi orszak Trzech Króli czy życie świętego Franciszka z Asyżu i świętego Augustyna. Tłem dla przedstawionych postaci były najczęściej budynki lub spokojne pejzaże. Jego dzieła nie były innowacyjne ani szczególnie przełomowe, jednak cieszył się poważaniem, a sztuka którą tworzył, była uważana za solidną. Namalował liczne obrazy, z których większość powstała w jednym stylu i nastroju.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów Benozzo Gozzoli na ścianę

Na obrazach Gozzoliego znajduje się paleta barw charakterystyczna dla okresu, w którym tworzył. Dużo tu odcieni błękitu i czerwieni. Kolory są raczej pastelowe, ale nie brakuje także mocniejszych akcentów. Jego obrazy są spokojne, wręcz dostojne i taki nastrój z pewnością wniosą do pomieszczenia, w którym zawisną reprodukcje Gozzoliego. Reprodukcje dzieł Benozzo Gozzoli są dostępne w sklepie bimago. W tej internetowej galerii znaleźć można wydrukowane na płótnie najsłynniejsze freski artysty. Będą one doskonałą dekoracją wnętrz dla wszystkich miłośników renesansowego malarstwa. Z powodzeniem ozdobią ściany w domu lub mieszkaniu urządzonym w stylu klasycznym, z wykorzystaniem ciężkich drewnianych mebli, skórzanych kanap i eleganckich dodatków. Wyjątkowo prezentować się będą wyeksponowane na jasnym, najlepiej białym, tle. Sprawdzą się w salonie, jadalni bądź sypialni. Będą też doskonałym pomysłem na prezent, na przykład z okazji ślubu.