inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Darmowa dostawa

Berthe Morisot - obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie In a Park
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Jonquilles
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Kołyska
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Jeanne Pontillon
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Au Bal
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Cradle
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Isle of Wight
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Le cage
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Summer's Day
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Les soeurs
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie La fable
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Interieur
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie La Mandoline
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Le port de Gorey
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Autoportret
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Plage de Nice
od
106,40 zł
152,00 zł
  1. 1
  2. 2
Cenisz malarstwo impresjonistyczne? Chętnie otaczasz się obrazami przedstawiającymi sceny z życia codziennego lub postacie kobiet z minionych epok? Nie przegap reprodukcji Berthe Morisot – francuskiej malarki tworzącej w II połowie XIX wieku. Reprodukcje Berthe Morisot charakteryzują się harmonijną kompozycją i jasnymi barwami. Artystka, uwieczniając kobiety, starała się oddać nastroje nawet przy przedstawieniach trywialnych, codziennych czynności. Obrazy Berthe Morisot sprawdzą się jako stylowe uzupełnienie aranżacji salonu lub sypialni!

Słynne obrazy Berthe Morisot

Berthe Morisot (ur. 1841-1895) - francuska malarka, jedna z czołowych przedstawicielek impresjonizmu. Berthe Morisot pochodziła z zamożnej rodziny mieszczańskiej, która utrzymywała znajomość z Edouardo Manetem. Wpływ Maneta da się zauważyć we wczesnej twórczości malarki, później jednak artystka zwróciła się ku impresjonizmowi. Berthe Morisot w obrazach poruszała przede wszystkim sceny z życia codziennego oraz portretowała kobiety. Morisot wystawiała swoje dzieła na wystawach organizowanych przez impresjonistów. Jej malarstwo było szczególnie cenione za harmonijne kompozycje i delikatne barwy. Do najsłynniejszych obrazów Berthe Morisot zaliczają się takie dzieła jak "Wśród zboża", "Kołyska", "Lustro" czy "Dziecko wśród malw".


 

Najsłynniejsze dzieła Berthe Morisot

Berthe Morisot to jedna z niewielu kobiet, o której możemy usłyszeć w historii malarstwa. Otoczenie i tradycje rodzinne z pewnością wpłynęły na to że miała ona ułatwiony dostęp do edukacji i możliwości kształtowania swojego talentu. Obrazy Berthe Morisot to często portrety kobiet podczas codziennych zajęć. Jedno z najsłynniejszych dzieł "Kołyska" przedstawia matkę usypiającą swoje dziecko. Jasne barwy i harmonijna kompozycja sprawia, że obraz ten wspaniale będzie wyglądać w salonie lub sypialni. Oprócz tej reprodukcji, w ofercie bimago można znaleźć kilka autoportretów artystki. Wśród obrazów Berthe Morisot wiele z nich przedstawia dzieci oraz rodzinne życie. Ciekawa tematyka oraz wspaniałe kolory sprawiają, że reprodukcje na płótnie dzieł Berthe Morisot uświetnią wnętrze w stylu vintage.

Berthe Morisot

Berthe Morisot to francuska malarka XIX-wieczna. Zaliczana jest do przedstawicieli impresjonizmu. Przyszła na świat w zamożnej rodzinie mieszczańskiej, która obracała się w kręgach elity kulturalnej. Morisot od najmłodszych lat przejawiała zainteresowanie sztuką i wiedziała, że chce zostać artystką. Wbrew społecznym oczekiwaniom nie poprzestała na pełnieniu roli matki i żony, lecz poświęciła się zawodowemu malowaniu. Artystka chętnie wystawiała swoje prace na wystawach, często spotykając się z krytyką. Mimo protestów ze strony przyjaciół i rodziny do końca zabiegała o uznanie wartości tworzonych przez siebie obrazów. Berthe Morisot znana jest głównie z portretów. Często uwieczniała postacie w trakcie wykonywania zwykłych, codziennych czynności. Berthe Morisot obrazy wyróżniają się harmonijną kompozycją i delikatnymi barwami. We wczesnej fazie twórczości malarki można zauważyć wpływ Edoarda Maneta, później zaś artystka zwróciła się ku impresjonizmowi.

Berthe Morisot kołyska i inne dzieła

Jednym z najbardziej znanych dzieł Berthe Morisot jest obraz Kołyska. Na tym obrazie malarka uwieczniła swoją siostrę – Edmę Pontillon, pochyloną nad córeczką Blanche. Obraz Berthe Morisot kołyska pokazany został na pierwszej wystawie impresjonistów w 1874 roku w atelier Nadara przy bulwarze Capucines w Paryżu. Wśród innych znanych prac artystki wymienić można takie obrazy jak "Port w Nicei" czy "Młoda dziewczyna w sukni balowej". Miłośnicy i miłośniczki malarstwa Berthe Morisot, którzy chcą obcować na co dzień z tą niezwykłą sztuką, mogą upiększyć swoje pomieszczenia reprodukcjami Berthe Morisot. Berthe Morisot obrazy mogą stać się uzupełnieniem aranżacji sypialni, salonu. Znakomicie wpiszą się w klimat wnętrz w stylu vintage.