-25% na obrazy na płótnie Promocja ważna do 25.01.2021

Camille Pissarro Obrazy

Liczba produktów w kategorii: 156

Obraz na płótnie Dans le jardin
od
83,92 zł
111,92 zł
Obraz na płótnie Dans le jardin
Obraz na płótnie Pontoise
od
84,00 zł
112,00 zł
Obraz na płótnie Pontoise
Obraz na płótnie The Harvest
od
83,92 zł
111,92 zł
Obraz na płótnie The Harvest
Obraz na płótnie Dom w Pontoise
od
63,56 zł
84,80 zł
Obraz na płótnie Dom w Pontoise
Obraz na płótnie White Frost
od
63,44 zł
84,60 zł
Obraz na płótnie White Frost
Obraz na płótnie Snow Scene
od
83,92 zł
111,92 zł
Obraz na płótnie Snow Scene
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Reprodukcje

Filtry

Tagi:

Pokaż więcej tagów+

Obrazy Pisarro jako reprodukcje na płótnie

Camille Pissarro - urodzony w Duńskich Indiach Zachodnich - żył i tworzył głównie w XIX wieku. Swoje dzieła tworzył głównie w duchu impresjonizmu, a później stojącego na przeciwległym biegunie - neoimpresjonizmu. Równie mocno inspirowali go Monet, Renoir, jak i Sisley. Francuz sam był mentorem Paula Gauguina. Ten dualizm twórczy jest wyraźnie widoczny w licznych reprodukcjach obrazów na płótnie dostępnych w ofercie sklepu bimago.

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje obrazów Camille Pissarro

Obrazy Pissarro to z jednej strony impresjonistyczne podejście do sztuki. Wyróżnia się ono bardzo subiektywnym utrwaleniem otaczającej rzeczywistości. Przedstawione na obrazach krajobrazy są bardzo ulotne. A zachwyt nad nimi wyraża się między innymi w jasnych barwach, nieoczywistą kompozycją i kątem spojrzenia. Dużą rolę odgrywa na nich światło. Z kolei Pissarro w swoich obrazach, które powstały już w duchu neoimpresjonistycznym jest obiektywny i posługuje się wyjątkową techniką puentylizmu, czyli tworzeniu dzieł za pomocą drobnych kropek. Nie ma tutaj mowy o mieszaniu barw.

Camille Pissarro - kopie dzieł sztuki jako ozdoba domu

Kopie obrazów Camille Pissarro to świetny pomysł na dodatkową ozdobę na ścianie w naszym domu. To ostatecznie urocze krajobrazy, które w pierwszej warstwie interpretacyjnej, przedstawiają po prostu nieco spokojniejsze życie wiejskie lub tętniące życiem miasto. Takie kompozycje wprawią nas w dobry nastrój lub skłonią do pewnych refleksji. Dlatego kopie dzieł Pissarro warto powiesić w sypialni lub w innym pomieszczeniu sprzyjającemu relaksowi. Należy przy tym pamiętać, aby tłem dla takich obrazów były gładkie ściany, które nie będę “gryzły” się z feerią barw na reprodukcji.