inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy
-50% na fototapety Oferta ważna do 29.09.2022 zobacz

Camille Pissarro Obrazy

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
Camille Pissarro, urodzony w 1830 roku był francuskim impresjonistą. Znaczenie jego twórczości polega nie tylko na jego wkładzie w impresjonizm i postimpresjonizm, ale także na tym, że zapoczątkował trendy, które podchwycili późniejsi artyści, tacy jak Paul Cezanne. Gdy myśli się o impresjonizmie, zwykle to Monet przychodzi na myśl, chociaż to właśnie Pissarro był głównym twórcą techniki impresjonistycznej! Malował pejzaże i miejskie życie. Reprodukcje Camille Pissarro to prawdziwy impresjonizm we własnych wnętrzach!

Obrazy Pisarro jako reprodukcje na płótnie

Camille Pissarro - urodzony w Duńskich Indiach Zachodnich - żył i tworzył głównie w XIX wieku. Swoje dzieła tworzył głównie w duchu impresjonizmu, a później stojącego na przeciwległym biegunie - neoimpresjonizmu. Równie mocno inspirowali go Monet, Renoir, jak i Sisley. Francuz sam był mentorem Paula Gauguina. Ten dualizm twórczy jest wyraźnie widoczny w licznych reprodukcjach obrazów na płótnie dostępnych w ofercie sklepu bimago.

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje obrazów Camille Pissarro

Obrazy Pissarro to z jednej strony impresjonistyczne podejście do sztuki. Wyróżnia się ono bardzo subiektywnym utrwaleniem otaczającej rzeczywistości. Przedstawione na obrazach krajobrazy są bardzo ulotne. A zachwyt nad nimi wyraża się między innymi w jasnych barwach, nieoczywistą kompozycją i kątem spojrzenia. Dużą rolę odgrywa na nich światło. Z kolei Pissarro w swoich obrazach, które powstały już w duchu neoimpresjonistycznym jest obiektywny i posługuje się wyjątkową techniką puentylizmu, czyli tworzeniu dzieł za pomocą drobnych kropek. Nie ma tutaj mowy o mieszaniu barw.

Camille Pissarro - kopie dzieł sztuki jako ozdoba domu

Kopie obrazów Camille Pissarro to świetny pomysł na dodatkową ozdobę na ścianie w naszym domu. To ostatecznie urocze krajobrazy, które w pierwszej warstwie interpretacyjnej, przedstawiają po prostu nieco spokojniejsze życie wiejskie lub tętniące życiem miasto. Takie kompozycje wprawią nas w dobry nastrój lub skłonią do pewnych refleksji. Dlatego kopie dzieł Pissarro warto powiesić w sypialni lub w innym pomieszczeniu sprzyjającemu relaksowi. Należy przy tym pamiętać, aby tłem dla takich obrazów były gładkie ściany, które nie będę “gryzły” się z feerią barw na reprodukcji.