inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy
-50% na fototapety Oferta ważna do 29.09.2022 zobacz

Dante Gabriel Rossetti - Beata Beatrix, Prozerpina i inne obrazy

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Dante Gabriel Rossetti to angielski malarz pochodzenia włoskiego, tworzący w XIX wieku. Jego obrazy na płótnie wyróżniają się ostrą kolorystyką, dekoracyjnym charakterem oraz precyzją rysunku. Obrazy Rossettiego często inspirowane są wątkami biblijnymi, mitologią i dziełami Szekspira. Jeśli bliska jest Ci taka tematyka i chcesz upiększyć swój dom, sięgnij po reprodukcje Dantego Gabriela Rossettiego od bimago! Te obrazy, z uwagi na uniwersalność motywów, możesz wykorzystać zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i w bardziej nowoczesnych aranżacjach.

Reprodukcje na płótnie Dante Gabriel Rossetti

Dante Gabriel Rossetti(ur. 1828-1882), angielski malarz, poeta oraz tłumacz. Przedstawiciel angielskiej szkoły w malarstwie, jeden z założycieli stowarzyszenia Prerafaelitów. Jego pasja do literatury przełożyła się na tematykę obrazów. Rossetti w swoich pierwszych obrazach tworzył ilustracje do dzieł Dantego, Szekspira, Browninga oraz legend o królu Arturze. W 1845 Dante Gabriel Rossetti dostał się do Sass's Drawing Academy, natomiast w 1845 roku do prestiżowej Antique School w Akademii Królewskiej. Jego warsztat, podobnie jak tematyka jego obrazów, z czasem ulegały zmianom. W Akademii Królewskiej wraz z Johnem Everettem Millais, Williamem Hunt'em i swoim bratem, Williamem Michalem Rossetii, założył stowarzyszenie artystyczne "The Pre-Raphaelite Brotherhood". Prerafaelici występowali przeciwko akademickiej sztuce i wzorowali się na mistrzach wczesnego renesansu. Malarstwo prerafaelitów inspirowane było tematyką biblijną, legendami artuańskimi, dziełami Szekspira oraz aluzjami mistycznymi. Starali się oni malować realistycznie, jednocześnie przemycając w swoich dziełach symbolizm, mistycyzm oraz sentymentalizm. Portrety Rossettiego często przedstawiają melancholijne, smukłe kobiety, nierzadko z rysami twarzy jego muzy i żony, Elizabeth Siddal. "Prozerpina", "Beata Beatrix" czy "Lady Lilith" to przykłady kobiecych portretów Rossetti'ego utrzymanych w konwencji niezwykłego malarstwa Prerafaelitów.

czytaj więcej zwiń opis

Najsłynniejsze dzieła Dante Gabriel Rossetti

Dante Gabriel Rossetti został doceniony ze względu na pełne pasji i romantyzmu portrety kobiet. Wyraziste kolory i inspiracje literaturą i mitologią sprawiają, że obrazy malarza cechują się niezwykłym urokiem. Reprodukcja na płótnie jednego z dzieł z pewnością sprawi, że wnętrze zyska niesamowity charakter. Uniwersalność motywów gwarantuje, że obrazy Dante Gabriela Rossetti będą dobrze wyglądać we wnętrzach zarówno w nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym stylu. W kolekcji bimago można znaleźć serię obrazów przedstawiających takie postacie jak Helena Trojańska, Pandora czy Maryja. Alegoryczne i symboliczne środki wyrazu użyte przez malarza sprawiają, że obok reprodukcji dzieł Dante Gabriela Rossetti nie da się przejść obojętnie. Zobacz najsłynniejsze dzieła Dante Gabriela Rossetti dostępne jako reprodukcje na płótnie w bimago.