inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 26.02.2024

Reprodukcje David Teniers Młodszy

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Wyrafinowana kolorystyka, umiejętne operowanie światłocieniem, precyzyjna forma – to główne cechy malarstwa Teniersa Młodszego - XVII-wiecznego artysty flamandzkiego. Artysta ten tworzył portrety, pejzaże, sceny rodzajowe oraz obrazy inspirowane wątkami religijnymi. Jeśli chcesz obcować ze sztuką tego malarza bez wychodzenia z domu, postaw na reprodukcje David Teniers Młodszy od bimago! Krajobrazy wiejskie w postaci obrazu na płótnie doskonale wpiszą się w klimat rustykalnej kuchni, zaś motywy religijne pasować będą do wnętrz klasycznych.

Reprodukcje David Teniers Młodszy

David Teniers Młodszy to XVII-wieczny malarz flamandzki, najznamienitszy i najbardziej ceniony członek słynnego rodu artystycznego. Malarstwem zajmował się również jego ojciec i syn, a także trzej bracia, stryj, teść i siostrzeniec. Teniers Młodszy był twórcą niezwykle płodnym i wszechstronnym, a jego dorobek liczy ponad 2000 dzieł. Wśród nich są reprodukcje obrazów wielkich mistrzów, portrety, pejzaże, martwe natury i sceny rodzajowe. Nie brakuje także dzieł o tematyce religijnej, mitologicznej i historycznej czy też tzw. singeries, czyli wizerunków małp w satyryczny sposób udających ludzi i wyszydzających ich głupotę.
Dzieła Davida Teniersa Młodszego cenione są za doskonałe wyczucie formy, znakomitą kolorystykę i umiejętne operowanie światłocieniem oraz perspektywą. Obecnie można oglądać je w najbardziej znanych i szanowanych muzeach oraz galeriach, jak paryski Luwr czy Ermitaż w Sankt Petersburgu. Jeżeli chodzi o reprodukcje obrazów malarza to znaleźć je można natomiast w ofercie bimago, skąd powędrować mogą prosto do Waszych biur, mieszkań i domów.

Czytaj więcej Zwiń opis

Słynne obrazy Davida Teniersa Młodszego na ścianę

David Teniers Młodszy pozostawił po sobie bardzo bogaty i niesamowicie zróżnicowany dorobek artystyczny, dzięki czemu każdy miłośnik sztuk jest w stanie znaleźć w nim takie dzieło, które urzeknie go i oczaruje. Dla jednych będzie to „Kuszenie św. Antoniego”, dla innych „Małpy w kuchni”, a dla jeszcze kolejnych – „Krajobraz z Cyganami” lub „Kiermasz wiejski”. Taka wielość form i tematów obrazów mistrza sprawia również, że reprodukcje jego dzieł doskonale wpiszą się w klimat różnorodnych wnętrz. Motywy religijne świetnie sprawdzą się w klasycznych aranżacjach, plenery i wiejskie sceny rodzajowe – w rustykalnych kuchniach i jadalniach, a prześmiewcze singeries również w nowoczesnych, awangardowych i postmodernistycznych przestrzeniach.