inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

Diego Velazquez - obrazy, dzieła i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Las Meninas
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Filip IV
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Triumf Bachusa
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Autoportret
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Filip IV
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Filip IV
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Merkury i Argus
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Błazen
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Filip IV
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Obiad
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Demokryt
od
67,76 zł
96,84 zł
Diego Velazquez to znakomity hiszpański malarz z epoki baroku. Wśród jego dzieł znajdziemy dworskie portrety i sceny rodzajowe, ale także obrazy religijne i mitologiczne. Reprodukcje obrazów na płótnie Diego Velazqueza idealnie sprawdzą się w klimatycznych pomieszczeniach o stonowanej kolorystyce. Dzięki wyjątkowej uwadze, jaką malarz skupiał na grze kolorów i światłocienia jego obrazy stały się ponadczasową ikoną sztuki barokowej. Reprodukcje Diego Velazquez od bimago to wyjątkowa kolekcja. Wybierz ulubiony obraz hiszpańskiego mistrza!

Obrazy Velazqueza

Każdy, kto choć trochę zna historię sztuki musiał spotkać się z twórczością Diego Velazqueza. Artysta ten jest jednym z najwybitniejszych, hiszpańskich przedstawicieli baroku. Swoją sławę zyskał, dzięki stanowisku nadwornego malarza króla Filipa IV. Na początku kariery Velazquez studiował we Włoszech dzieła takich wybitnych malarzy Tycjan oraz Tintiretti. Artysta po kilku latach na dworze królewskim otrzymał tytuł szlachecki. Velazquez głównie tworzył portrety, często podejmował również tematy religijne, mitologiczne, a nawet sceny rodzajowe. W twórczości Diego można rozpoznać wpływy prawdziwego mistrza światłocienia Caravaggia. Obrazy Diego Velazqueza ujmują swoim realizmem, który łączy się z pewną iluzją artystyczną. Subtelna zabawa kompozycją to jeden z wyróżników Velazqueza. Ten hiszpański artysta nie zajmował się tylko malarstwem. Pasjonowała go również architektura i to właśnie prawdopodobnie stąd wzięły się zabawy płaszczyznami.


 

Diego Velázquez obrazy na płótnie

Planujesz wystrój mieszkania i szukasz oryginalnych i stylowych dodatków? Zatem reprodukcja obrazu Velazqueza to propozycja właśnie dla Ciebie. Dzieło artysty należącego do absolutnej klasyki historii sztuki uświetni wnętrze urządzone w stylu klasycznym, gdzie będą dominowały ciemne meble wykonane z prawdziwego drewna. Do barokowych obrazów warto dobrać stylową ramę, która odda ducha tej niezwykle wytwornej epoki. Taki dodatek warto wyeksponować w pomieszczeniu, umieszczając go nad kanapą lub biurkiem. Obrazy na płótnie Velazqueza stanowią atrakcyjny dodatek do pokojów biurowych lub salonów. Wybierając jedną z propozycji obrazów znanych malarzy bimago, możesz poczuć się jak prawdziwy władca w swojej komnacie.

Diego Velazquez

Diego Velazquez to bez wątpienia wybitny artysta. Naukę malarstwa zaczął stosunkowo wcześnie, bo już jako 10-letni chłopiec. Jego pierwszym nauczycielem był Francisco de Herrera, później zastąpił go Francisco Pacheco. Z pewnością kojarzysz Panny dworskie Diego Velazquez – to jedno z najsłynniejszych dzieł malarza. Jednak w jego dorobku jest też wiele innych godnych uwagi obrazów, np. Baśń o Arachne, Triumf Bachusa czy Niepokalane poczęcie. Zachęcamy do uważnego sprawdzenia kategorii Diego Velazquez obrazy. Znajdziesz u nas wierne reprodukcje wszystkich ważnych dzieł artysty. Czy wiesz, że ten słynny hiszpański malarz był inspiracją dla wielu twórców, również polskich? Diego Velazquez wywarł wpływ m.in. na Olgę Boznańską, Piotra Michałowskiego czy samego Salvadora Dali.

Velazquez obrazy

W bimago zamówisz obrazy Velazqueza przedstawiające zarówno motywy dworskie, jak i mitologiczne czy religijne. Sprawdź, które dzieło najbardziej przypadnie Ci do gustu! Jeśli kochasz sztukę, kategoria Velazquez obrazy zwróci Twoją uwagę. Zauważysz, że znajdujące się w niej propozycje cechuje ciemna tonacja kolorów, unikalny, wręcz intymny nastrój oraz zabawa światłem i cieniem. Diego Velazquez obrazy to popularna część oferty bimago, do której zagląda wielu naszych Klientów. Reprodukcje tego artysty wprowadzą do Twojego domu inny klimat. Nie obawiaj się, że Velasquez malarz i jego dzieła nie będą pasować do Twoich wnętrz. Wystarczy, że zestawisz je z odpowiednimi dodatkami, a z pewnością stworzysz efektowną całość. Velazquez obrazy to świetny wybór dla wszystkich osób interesujących się sztuką i barokiem. Wprowadziliśmy do asortymentu reprodukcje najważniejszych prac malarza, które poddawane były wielu interpretacjom. Sprawdzając poszczególne propozycje z kategorii Diego Velázquez obrazy, zauważysz, że dajemy Ci możliwość wyboru – dotyczy to nie tylko rozmiaru, ale i sposobu wykończenia (wydruk premium bądź na płótnie). Stosujemy takie rozwiązanie, aby zapewnić Ci 100% zadowolenie z zakupu.