inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 31.01.2023

Reprodukcje Domenico Ghirlandaio

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Angel
od
55,64 zł
92,76 zł
-40%
Obraz na płótnie Saint Andrew
od
55,36 zł
92,28 zł
-40%
Obraz na płótnie Four Sibyls
od
55,52 zł
92,56 zł
-40%
Obraz na płótnie Adoration of the Magi
od
55,24 zł
92,08 zł
-40%
Obraz na płótnie The Last Supper
od
77,04 zł
128,44 zł
-40%
Obraz na płótnie St. Jerome
od
55,40 zł
92,40 zł
-40%
Obraz na płótnie Angel
od
55,64 zł
92,76 zł
-40%
Obraz na płótnie The Visitation
od
54,92 zł
91,60 zł
-40%
Domenico Ghirlandaio to włoski malarz okresu Quattrocento, przedstawiciel szkoły florenckiej. Do jego najbardziej znanych dzieł należą freski w Pizie, San Gimignano i w Kaplicy Sykstyńskiej. Obrazy na płótnie Ghirlandaio charakteryzowała prostota, klarowność i dekoracyjność. Malarz inspirował się twórczością artystów flamandzkich i nawiązywał do dzieł Filippa Lippiego. Jeśli interesuje Cię sztuka włoskiego malarza, sięgnij po reprodukcje obrazów Domenico Ghirlandaio od bimago! Doskonale wpiszą się w klimat wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym.

Reprodukcje Domenico Ghirlandaio

Domenico di Tommaso Bigordi, szerzej znany jako Domenico Ghirlandaio, urodził się w 1449 roku we Florencji. Choć początkowo, z uwagi na profesję ojca, uczył się złotnictwa to jednak do historii przeszedł jako wybitny malarz okresu quattrocento i przedstawiciel szkoły florenckiej, a także jako nauczyciel Michała Anioła. Do największych i najbardziej znanych dzieł Domenico Ghirlandaio zaliczane są znakomite freski w Pizie, San Gimignano i w rzymskiej Kaplicy Sykstyńskiej, a także obrazy „Starzec i chłopiec”, „Madonna z dzieciątkiem” czy wreszcie „Adoracja dzieciątka”, która obecnie przechowywana jest w Krakowie, w Zamku Królewskim na Wawelu. Reprodukcje najsłynniejszych fresków i obrazów Domenico Ghirlandaio znaleźć można natomiast w ofercie bimago, skąd powędrować mogą prosto do Waszych domów. Obrazy florenckiego mistrza z pewnością będą niezwykłą ozdobą wnętrza, a ponadto mogą stać się również wyjątkowym podarunkiem dla przyjaciół, rodziny lub ceniących XV-wieczną sztukę partnerów biznesowych.

Czytaj więcej Zwiń opis

Kopie dzieł Domenico Ghirlandaio na ścianę

Domenico Ghirlandaio to wybitny malarz, którego styl cechowała klarowność, a przy tym wyjątkowa umiejętność oddawania emocji i niezwykła dekoracyjność. W obrazach o tematyce religijnej starał się przemycać współczesne mu akcenty, jak elementy ubioru czy wyposażenia wnętrz. W portretach stawiał natomiast na ujęcia profilowe, bardzo charakterystyczne dla malarstwa florenckiego.
Prosta kompozycja, znakomite kolory i perfekcja wykonania dzieł Domenico Ghirlandaio sprawiają, że idealnie wpisują się one w klimat klasycznych, a także eklektycznie urządzonych wnętrz. Doskonałej jakości reprodukcje z oferty bimago warto więc zawiesić na ścianie salonu czy sypialni wyposażonych w solidne, drewniane meble, obite pluszem kanapy i grube dywany. Dzieła malarza Domenico Ghirlandaio dodadzą takim pomieszczeniom klasy i szlachetności, a cała przestrzeń prezentować się będzie niezwykle wytwornie i elegancko.