inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Darmowa dostawa Koniec promocji za: : :

Reprodukcje Domenico Ghirlandaio

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie St. Jerome
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Angel
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Visitation
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Angel
od
67,76 zł
96,84 zł
Domenico Ghirlandaio to włoski malarz okresu Quattrocento, przedstawiciel szkoły florenckiej. Do jego najbardziej znanych dzieł należą freski w Pizie, San Gimignano i w Kaplicy Sykstyńskiej. Obrazy na płótnie Ghirlandaio charakteryzowała prostota, klarowność i dekoracyjność. Malarz inspirował się twórczością artystów flamandzkich i nawiązywał do dzieł Filippa Lippiego. Jeśli interesuje Cię sztuka włoskiego malarza, sięgnij po reprodukcje obrazów Domenico Ghirlandaio od bimago! Doskonale wpiszą się w klimat wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym.

Reprodukcje Domenico Ghirlandaio

Domenico di Tommaso Bigordi, szerzej znany jako Domenico Ghirlandaio, urodził się w 1449 roku we Florencji. Choć początkowo, z uwagi na profesję ojca, uczył się złotnictwa to jednak do historii przeszedł jako wybitny malarz okresu quattrocento i przedstawiciel szkoły florenckiej, a także jako nauczyciel Michała Anioła. Do największych i najbardziej znanych dzieł Domenico Ghirlandaio zaliczane są znakomite freski w Pizie, San Gimignano i w rzymskiej Kaplicy Sykstyńskiej, a także obrazy „Starzec i chłopiec”, „Madonna z dzieciątkiem” czy wreszcie „Adoracja dzieciątka”, która obecnie przechowywana jest w Krakowie, w Zamku Królewskim na Wawelu. Reprodukcje najsłynniejszych fresków i obrazów Domenico Ghirlandaio znaleźć można natomiast w ofercie bimago, skąd powędrować mogą prosto do Waszych domów. Obrazy florenckiego mistrza z pewnością będą niezwykłą ozdobą wnętrza, a ponadto mogą stać się również wyjątkowym podarunkiem dla przyjaciół, rodziny lub ceniących XV-wieczną sztukę partnerów biznesowych.

Czytaj więcej Zwiń opis

Kopie dzieł Domenico Ghirlandaio na ścianę

Domenico Ghirlandaio to wybitny malarz, którego styl cechowała klarowność, a przy tym wyjątkowa umiejętność oddawania emocji i niezwykła dekoracyjność. W obrazach o tematyce religijnej starał się przemycać współczesne mu akcenty, jak elementy ubioru czy wyposażenia wnętrz. W portretach stawiał natomiast na ujęcia profilowe, bardzo charakterystyczne dla malarstwa florenckiego.
Prosta kompozycja, znakomite kolory i perfekcja wykonania dzieł Domenico Ghirlandaio sprawiają, że idealnie wpisują się one w klimat klasycznych, a także eklektycznie urządzonych wnętrz. Doskonałej jakości reprodukcje z oferty bimago warto więc zawiesić na ścianie salonu czy sypialni wyposażonych w solidne, drewniane meble, obite pluszem kanapy i grube dywany. Dzieła malarza Domenico Ghirlandaio dodadzą takim pomieszczeniom klasy i szlachetności, a cała przestrzeń prezentować się będzie niezwykle wytwornie i elegancko.