inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Oferta ważna do 24.01.2022

Eduard Manet - obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Die Distel
od
64,32 zł
91,88 zł
Obraz na płótnie Marine
od
64,80 zł
92,56 zł
Obraz na płótnie The Balcony
od
64,56 zł
92,28 zł
Obraz na płótnie Nana
od
64,44 zł
92,08 zł
Obraz na płótnie Theodore Duret
od
64,52 zł
92,20 zł
Obraz na płótnie Reading
od
85,80 zł
122,60 zł
Obraz na płótnie Argenteuil
od
64,44 zł
92,08 zł
Obraz na płótnie Olympia
od
64,72 zł
92,48 zł
Obraz na płótnie On the Beach
od
85,80 zł
122,60 zł
Obraz na płótnie Gare St. Lazare
od
85,88 zł
122,68 zł
Obraz na płótnie Bull Fight
od
85,80 zł
122,60 zł
Obraz na płótnie Emile Zola
od
64,44 zł
92,08 zł
  1. 1
  2. 2
  3. 3
Manet to malarz ludzi i portretów. Artysta o wielu sprzecznościach, który malując realistyczne tematy w odważnym, szokującym jeszcze w połowie XIX wieku stylu, prywatnie był konwencjonalnym, dobrze ubranym i konserwatywnym obywatelem nowoczesnej Republiki Francuskiej! Styl malarski Maneta zakwestionował ówczesne konwencje sztuki. Odegrał jednak kluczową rolę, inspirując młodych artystów, którzy później stali się znani jako impresjoniści. Reprodukcje Eduard Manet mogą stać się częścią Twojego wystroju wnętrz dzięki bimago.

Manet obrazy na płótnie

Édouard Manet to znany francuski malarz i ilustrator żyjący w XIX wieku. Uznaje się go za jednego z prekursorów impresjonizmu. Choć sam nie tworzył w tym nurcie, to jego malarstwo stało się pewną granicą między tak zwaną sztuką akademicką a impresjonizmem. Jego obrazy na płótnie charakteryzują się precyzją i zwartymi plamami barw, co zdecydowanie odróżnia je od dzieł impresjonistów. Obrazy Maneta pełne są światłocienia, różnorodnych form i znaczących kolorów. Manet inspirował się twórczością najsłynniejszych klasycznych malarzy, na przykład Tycjana czy Rafaela, ale też innych. W swoich obrazach często nawiązywał wprost lub symbolicznie do ich dzieł.

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje obrazów Maneta

Reprodukcje najsłynniejszych dzieł Maneta można znaleźć w ofercie sklepu bimago. W naszej galerii są także znane obrazy malarskie innych mistrzów. Miłośnicy malarstwa tego wyjątkowego twórcy mogą wybierać wśród dzieł o różnorodnej tematyce i kolorystyce, którą dobiorą do charakteru i wystroju dowolnego pomieszczenia w domu. Manet tworzył bowiem pejzaże, martwą naturę, sceny z życia codziennego, portrety a nawet akty. Manet nie bał się szokować swoich odbiorców. Na jego obrazach nie brakuje nagości czy zaskakujących kontrastów. Przez jemu współczesnych niektóre z obrazów Maneta zostały nawet uznane za wulgarne. Jednym ze słynnych obrazów Maneta jest „Śniadanie na trawie”. Scena na nim zaprezentowana rozgrywa się w jednym z paryskich parków i przedstawia grupę osób, wśród których znajduje się naga kobieta.
Dzieła Maneta ze względu na zróżnicowaną tematykę, można zawiesić w różnych pomieszczeniach. Łagodne pejzaże czy martwe natury będą pasować do salonu, portrety można wyeksponować w tradycyjnie urządzonym gabinecie, a odważne akty w sypialni. Sprawdzą się we wnętrzach urządzonych klasycznie lub minimalistycznie, w jasnych, nie narzucających się barwach.