inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Darmowa dostawa Koniec promocji za: : :

Eduard Manet - obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Lady in Pink
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Le chemin de fer
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Odaliske
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie The Garter
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Olympia
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Fifer
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie La barricade
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Guinguette
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Erdbeerkorb
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Nana
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Argenteuil
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie W kafejce
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Barricades
od
67,76 zł
96,84 zł
  1. 1
  2. 2
  3. 3
Manet to malarz ludzi i portretów. Artysta o wielu sprzecznościach, który malując realistyczne tematy w odważnym, szokującym jeszcze w połowie XIX wieku stylu, prywatnie był konwencjonalnym, dobrze ubranym i konserwatywnym obywatelem nowoczesnej Republiki Francuskiej! Styl malarski Maneta zakwestionował ówczesne konwencje sztuki. Odegrał jednak kluczową rolę, inspirując młodych artystów, którzy później stali się znani jako impresjoniści. Reprodukcje Eduard Manet mogą stać się częścią Twojego wystroju wnętrz dzięki bimago.

Manet obrazy na płótnie

Édouard Manet to znany francuski malarz i ilustrator żyjący w XIX wieku. Uznaje się go za jednego z prekursorów impresjonizmu. Choć sam nie tworzył w tym nurcie, to jego malarstwo stało się pewną granicą między tak zwaną sztuką akademicką a impresjonizmem. Jego obrazy na płótnie charakteryzują się precyzją i zwartymi plamami barw, co zdecydowanie odróżnia je od dzieł impresjonistów. Obrazy Maneta pełne są światłocienia, różnorodnych form i znaczących kolorów. Manet inspirował się twórczością najsłynniejszych klasycznych malarzy, na przykład Tycjana czy Rafaela, ale też innych. W swoich obrazach często nawiązywał wprost lub symbolicznie do ich dzieł.


 

Reprodukcje obrazów Maneta

Reprodukcje najsłynniejszych dzieł Maneta można znaleźć w ofercie sklepu bimago. W naszej galerii są także znane obrazy malarskie innych mistrzów. Miłośnicy malarstwa tego wyjątkowego twórcy mogą wybierać wśród dzieł o różnorodnej tematyce i kolorystyce, którą dobiorą do charakteru i wystroju dowolnego pomieszczenia w domu. Manet tworzył bowiem pejzaże, martwą naturę, sceny z życia codziennego, portrety a nawet akty. Manet nie bał się szokować swoich odbiorców. Na jego obrazach nie brakuje nagości czy zaskakujących kontrastów. Przez jemu współczesnych niektóre z obrazów Maneta zostały nawet uznane za wulgarne. Jednym ze słynnych obrazów Maneta jest „Śniadanie na trawie”. Scena na nim zaprezentowana rozgrywa się w jednym z paryskich parków i przedstawia grupę osób, wśród których znajduje się naga kobieta.
Dzieła Maneta ze względu na zróżnicowaną tematykę, można zawiesić w różnych pomieszczeniach. Łagodne pejzaże czy martwe natury będą pasować do salonu, portrety można wyeksponować w tradycyjnie urządzonym gabinecie, a odważne akty w sypialni. Sprawdzą się we wnętrzach urządzonych klasycznie lub minimalistycznie, w jasnych, nie narzucających się barwach.

Śniadanie na trawie Manet

Śniadanie na trawie to arcydzieło francuskiego malarza - Edouard Maneta - okazujący symbol walki między realizmem a impresjonizmem. Edouard Manet to mistrz modernizmu, impresjonizmu i realizmu. Obraz jest studium kontrastów: jego odważne kolory zestawione są z neutralnym tłem i ciemnymi odcieniami. Śniadanie na trawie Manet to pełen lekkiego spokoju, ciepłej błogości obraz przedstawiający dyskutujących mężczyzn w towarzystwie nagiej kobiety. Śniadanie na trawie obraz wspaniały, odważny obraz na płótnie wniesie radosną atmosferę do każdego pomieszczenia w Twoim domu. Ciepłe odcienie śniadania na trawie autorstwa Manet stworzą dynamiczny punkt w Twoim domu. Umieść Śniadanie na trawie obraz na ścianie w salonie lub nad komodą, aby uzyskać niepowtarzalny efekt w swoim wnętrzu! Śniadanie na trawie obraz, ponadczasowe dzieło sztuki, będzie doskonałym dodatkiem do Twojego wnętrza.

Olimpia obraz Edouarda Maneta

Reprodukcja sztuki Olimpia autorstwa Manet to doskonały obraz, które z odpowiednim kontekstem odnajdzie się w każdym domu. Olimpia obraz édouarda maneta zawiera wszystkie symbole bogactwa i zmysłowości. Elementem odróżniającym go od innych dzieł sztuki epoki jest niebywała dojrzałość artysty w przedstawionych symbolach - Olimpia przedstawiona jest w kontekście bogini jak w klasycznych działach. Obraz dostępny jest w dwóch wersjach: wydruk na płótnie i wydruk premium. Wydruk premium to obraz ożywiony przez naszych wykwalifikowanych artystów - pokryty jest bezbarwną farbą, który daje artystyczny efekt malarski na Twoim wydruku. Olimpia obraz Édouarda Maneta i Śniadanie na trawie Manet to tylko niektóre z dzieł dostępnych w kolekcji. Wprowadź klasyczną sztukę Manet do swojego wnętrza z bimago!