inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Oferta ważna do 05.12.2023 Koniec promocji za: : :

Egon Schiele obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Typ

Kolor

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Cztery drzewa
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Pejzaż Krumau
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Rodzina
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Autoportret
od
106,40 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Rainerbub
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Sitzendes Paar
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Entschwebung
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Der Lyriker
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Erlösung
od
67,76 zł
96,84 zł
  1. 1
  2. 2
Egon Schiele to austriacki malarz i grafik, którego intrygujące dzieła przykuwają uwagę, zadziwiają, szokują nie tylko koneserów sztuki. Jego ekspresjonistyczne obrazy to w głównej mierze portrety, akty czy autoportrety, utrzymane w klimacie wiedeńskiego modernizmu. Reprodukcje Egon Schiele od bimago z kolekcji obrazów na płótnie to rozwiązanie dla odważnych, szukających oryginalnych, czy też ekscentrycznych rozwiązań dla swojego wnętrza miłośników sztuki. Wyjątkowe obrazy na płótnie autorstwa Egona Schiele mogą teraz stać się częścią Twojego wystroju!

Schiele obrazy na płótnie do salonu

Obrazy Gustawa Klimta znane są na całym świecie, ale nie każdy chyba wie, że jego najwybitniejszym uczniem i wychowankiem był Egon Schiele. Dzięki niemu młody, zdolny artysta mógł dalej się rozwijać. Schiele interesował się przede wszystkim ciałem ludzkim, co widać po jego pracach z jaką wytrwałością i precyzją szkicował swoich modeli. Indywidualny styl malarza inspirowany był w dużej mierze secesją. Obrazy Egona to przede wszystkim pełne ekspresji akty, portrety i pejzaże. Schiele uwielbiał także studiować swoje ciało, także ogromną część jego prac stanowią autoportrety. Odejście od piękna i pokazywanie grymasu, było na te czasy czymś zupełnie nowych, dlatego Schiele stał się prekursorem wiedeńskiej moderny. Koło jego prac nie da się przejść obojętnie. Jednych wprowadzają w zachwyt, a u innych wywołują oburzenie. Charakterystyczna, jesienna kolorystyka, mocne, ekspresjonistyczne pociągnięcia pędzla sprawiają, że dzieł artysty nie da się pomylić z nikim innym.

czytaj więcej zwiń opis

Reprodukcje dzieł Egona Schiele

Kontrowersyjny artysta, którego życiorys brzmi bardziej jak powieść przygodowa niż prawdziwa historia jest jednym z symboli Wiednia. Wychodząc z secesji, Schiele odważył się pójść swoją drogą i to niewątpliwie widać w jego pracach. Obrazy artysty z racji pogodnej kolorystyki będą dobrze prezentowały się w salonie lub sypialni. Można je także z powodzeniem zawiesić w gabinecie, gdzie panuje nastrój skupienia i pracy. Ekspresjonistyczne malarstwo świetnie współgra z minimalistycznymi, kolorowymi dodatkami. W ten sposób w bardzo szybki sposób można odmienić całe wnętrze. Znane obrazy Schiele oraz innych malarzy z tej epoki odnajdą się w nowoczesnych wnętrzach utrzymanych w stylu postindustrialnym, a także całkowicie odmiennym skandynawskim.