inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 03.12.2023

Eugene Delacroix obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Michelangelo
od
58,08 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Tiger and Snake
od
91,20 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Dante
od
58,08 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Medea
od
58,08 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Mazeppa
od
58,08 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Flowers
od
58,08 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Seated Arab
od
58,08 zł
96,84 zł
Fascynują Cię obrazy uwieczniające ważne wydarzenia historyczne? Lubisz otaczać się sztuką pełną ukrytych sensów i alegorii? Postaw na reprodukcje obrazów Eugene Delacroix - malarza francuskiego, uważanego za jednego z najważniejszych przedstawicieli romantyzmu w sztuce. Delacroix znany jest między innymi z takich dzieł, jak obraz „Wolność wiodąca lud na barykady”, inspirowany rewolucją lipcową. Artysta nie ograniczał się do tematyki historycznej – wśród obrazów na płótnie Delacroix znaleźć można także portrety oraz kompozycje kwiatowe.

Obraz Delacroix jako reprodukcja do salonu

Eugene Delacroix jest jednym z najsłynniejszych twórców epoki romantyzmu. Uważany za prekursora impresjonizmu często spotykał się z krytyką, na którą nie zwracał szczególnej uwagi. Jego dzieła obecnie wystawiane są w największych muzeach świata, m.in. w Luwr. Malował obrazy w duchu romantycznym, będące często alegorią ówczesnych wydarzeń politycznych i społecznych, np. “Wolność wiodąca lud na barykady”. Jest to niewątpliwie jeden z najsłynniejszych obrazów olejnych na świecie. W swoich dziełach kładł nacisk na grę światłocieniem, dzięki czemu jego prace wydają się wręcz promieniować. Sam mówił “Cenny i rzadki wpływ słońca nadaje każdej rzeczy wewnętrzne życie”. To dlatego jego obrazy przyciągają tak mocno uwagę, stając się doskonałą dekoracją w centralnym punkcie pokoju. Malowidła Delacroix wydają się stworzone do salonu. Zawieszone w dębowych lub hebanowych ramach, podkreślają dojrzałość wnętrza. Kolory i światło to najważniejsze cechy jego obrazów, dlatego tak świetnie prezentują się zawieszone w centralnym punkcie pokoju, np. nad sofą. To właśnie w takim miejscu, zbiorą one największą uwagę i będą ozdabiać całe mieszkanie. Delacroix wsławił się również jako twórca portretów, m.in. Fryderyka Chopina. To właśnie one odnajdą się jako wystrój sypialni. Szczególnie rekomendowane w zestawieniu z brązem drewna szarymi odcieniami i czernią w postaci zasłon lub ozdobnych ram.

czytaj więcej zwiń opis

Obrazy Delacroix na płótnie

Dzieła słynnego Francuza to doskonały sposób, aby ozdobić wnętrze dużego pokoju. Jego obrazy znajdziemy na płótnie, a sam autor malował często farbami olejnymi. Jego marynistyczne pejzaże doskonale wyglądają w jasnym i przestronnym pomieszczeniu. Nadają mu wtedy blasku i ciepła. Impresjonistyczny styl dobrze łączy się z morskimi dodatkami oraz z chłodnymi i ciepłymi odcieniami pokoju. Można stworzyć w takim zestawieniu wrażenie kajuty na statku. Świetnym pomysłem również będzie zawieszenie jego dzieł na surowej ścianie, np. kamieniu lub cegle. Dzięki temu uzyskamy efekt wnętrza stylizowanego na retro. Dzieła romantyczne Eugene Delacroix to gratka dla miłośników historii, jak i ukrytych sensów oraz alegorii w obrazach. Dobrym pomysłem jest wyeksponowanie kilku prac Delacroix o podobnej tematyce, np. “Wolność wiodąca lud na barykady”, “Masakra na Chios” albo “Śmierć Sardanapala” Niosą mocny przekaz polityczny i społeczny. Żywe kolory i dynamiczne kompozycje jego prac sprawiają, że wnętrze naszego mieszkania nabiera ducha romantyzmu. W galerii bimago oprócz twórczości Delacroix można znaleźć także inne obrazy sławnych malarzy.