inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 27.05.2024

Reprodukcje Felix Vallotton

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie La poussière
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Le vent
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Moonlight
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Interieur
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie La symphonie
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Poivrons rouges
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Le cadavre
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Homme et femme
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Pentheus
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Cinq heures
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie La réussite
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The red room
od
62,92 zł
96,84 zł
  1. 1
  2. 2
  3. 3
Związany z francuską grupą postimpresjonistyczną Les Nabis, Félix Vallotton był urodzonym w Szwajcarii francuskim malarzem i znanym z precyzyjnego stosowania linii i wymagających form. Vallotton wyczarował wrażenie, że pod jego sztuką kryje się coś tajemniczego. „Myślę, że maluję dla ludzi, którzy są zrównoważeni, ale mają głęboko w sobie niewypowiedziany występek”, powiedział kiedyś. Dziś jego obrazy na płótnie znajdują się m.in. w zbiorach najwspanialszych muzeów i galerii, a reprodukcje Felix Vallotton dostępne są w także w kolekcji obrazów bimago!

Obrazy na płótnie Felix Vallotton

Felix Vallotton to szwajcarski malarz urodzony w połowie XIX wieku w Lozannie. Odebrał solidne wykształcenie i od młodych lat uczył się malarstwa, w końcu wyjechał do Paryża na studia artystyczne. Tam podziwiał i kopiował w Luwrze dzieła największych malarzy w dziejach. Został członkiem Salonu, co przyniosło mu popularność. Początkowo tworzył także drzeworyty i czarno-białe modernistyczne dzieła. Dzięki oryginalnej formie i zaangażowanej tematyce jest uznany za prekursora francuskiego ekspresjonizmu. Należał do nabistów. Tworzył więc obrazy pełne przygaszonych barw i plam, pełne metafor i symboli, które nie odzwierciedlały rzeczywistości, ale ją komentowały. Vallotton malował martwą naturę, krajobrazy, sceny z życia. Szczególną kategorię jego obrazów stanowią portrety i akty, zarówno kobiece, jak i męskie. Namalował ponad 500 kobiecych aktów. Kobiety na nich uwiecznione są pozbawione emocji, mają bladą skórę, są bardzo naturalne.


 

Obrazy Felix Vallotton na ścianę

W ofercie sklepu internetowego bimago znajduje się bogata kolekcja reprodukcji dzieł Felixa Vallottona. Twórca był niezwykle płodnym artystą, więc miłośnicy jego malarstwa mogą wybierać spośród tych bardziej i mniej znanych obrazów: krajobrazów, martwej natury czy aktów. Reprodukcje Vallottona będą dobrym wyborem zarówno dla koneserów, jak i osób, które po prostu lubią udekorować dom malowidłami autorstwa znanego malarza. Obrazy najbardziej będą pasować do wnętrz klasycznych, eklektycznych czy rustykalnych, ale sprawdzą się także w minimalistycznie urządzonym salonie czy biurze. Ze względu na styl i kolorystykę dobrze będą się prezentować na jasnej ścianie, w otoczeniu drewna i dekoracji z naturalnych materiałów. Reprodukcje obrazów Felixa Vallottona będą dobrym pomysłem na prezent dla miłośnika sztuki i oryginalnych wnętrz. Odkryj kolekcję Felix Vallotton w bimago i ozdób swoje wnętrze reprodukcjami niesamowitych dzieł sztuki.

Félix Vallotton

Felix Vallotton inspirował się obrazami takich mistrzów pędzla jak Hans Holbein, Albrecht Durer oraz Leonardo da Vinci. W paryskim Luwrze podziwiał także obrazy Jeana-Auguste’a-Dominique’a Ingresa, które wywarły bezpośredni wpływ na jego twórczość.
Malarstwo Vallottona ewoluowało na przestrzeni lat. Artysta tworzył w wielu różnych stylach i sięgał po różne tematy. Generalnie Felix Vallotton obrazy charakteryzowały się zastosowaniem jasnej palety barw, wyraźnie zdefiniowanymi kształtami i liniami, precyzją detali, a także minimalistycznym podejściem do kompozycji. Felix Vallotton chętnie eksperymentował z nietypowymi ujęciami i perspektywami.

Najsłynniejsze dzieła Félix Vallotton

W ciągu swojego życia Felix Vallotton stworzył wiele dzieł, które obecnie zobaczyć można w czołowych galeriach sztuki, zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wśród jego znanych prac wymienić można między innymi pejzaże - “Księżyc”, “Zatoka w Tregastel”, oraz portrety, takie jak „Portret Édouarda Vuillarda”, „Portret Charles Baudelaire", czy „Rumunka w czerwonej sukience”. Jeśli pragniesz, aby niebanalna sztuka artysty zagościła także w Twoich czterech ścianach, sięgnij po reprodukcje obrazów Félixa Vallotona, dostępne w kolekcji bimago. Obrazy te powinny przypaść do gustu miłośniczkom i miłośnikom modernistycznych kierunków w sztuce, a także tym, którzy interesują się historią sztuki. Niektóre z reprodukcji będą prawdziwą gratką także dla tych, którzy cenią prace nawiązujące do życia codziennego ludzi, urbanistyki czy pejzaży miejskich. Sprawdź naszą kolekcję i zaproś do swojego pomieszczenia sztukę przez duże "S" dzięki Felix Vallotton obrazom!