inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 27.05.2024

Fra Angelico obrazy i reprodukcje dzieł

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Fra Angelico to malarz przełomu gotyku i renesansu, a zarazem dominikanin i błogosławiony Kościoła katolickiego. Artysta tworzył głównie obrazy religijne: uwieczniał anioły, sceny z Raju oraz wątki związane z życiem Maryi. Jeśli przemawia do Ciebie ta tematyka, sięgnij po reprodukcje Fra Angelico z kolekcji bimago! Obrazy na płótnie z pewnością uczynią Twoje wnętrza stylowymi i podkreślą Twoje zamiłowanie do wielkiej sztuki. Reprodukcje obrazów Fra Angelico będą doskonałym wyborem zwłaszcza w przypadku wnętrz urządzonych we włoskim, klasycznym stylu.

Obrazy na płótnie Fra Angelico

Fra Angelico jest jednym z najbardziej znanych włoskich malarzy, tworzących na przełomie renesansu i gotyku. Warto dodać, że oprócz tego, że Fra Angelico był wybitnym artystą, to jest także uznany za błogosławionego przez Kościół Katolicki. Obrazy Fra Angelico wyróżniają się delikatną oraz pewną formą. Cechą charakterystyczną jego malarstwa była stosowana przez niego kompozycja, która uwzględniała perspektywę przestrzenną. Bardzo często w swoich dziełach Angelico odwoływał się do dorobku takich mistrzów jak Giotto czy Masaccio. W pewnym momencie podczas swojej artystycznej kariery Fra Angelico zrezygnował ze złotego tła, które kojarzone jest ze średniowieczem, na rzecz krajobrazu. Około 1440 roku malarz zaczął zajmować się tworzeniem fresków dotyczących postaci religijnych, takich jak: Madonna, anioły. Najbardziej znany fresk autorstwa Fra Angelico przedstawia Zwiastowanie, które do dziś możemy oglądać w klasztorze w San Marco.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów religijnych Fra Angelico

Teraz nie musisz jechać do Florencji do słynnego Muzeum Uffizi, by zobaczyć dzieła wybitnego włoskiego artysty Fra Angelico. W kolekcji bimago znajdziesz najwyższej jakości reprodukcje, które możesz wykorzystać do urządzenia swojego mieszkania lub biura. Freski Fra Angelico idealnie wpasują się do domu utrzymanego we włoskim, klasycznym stylu. Stare drewniane meble, jasne ściany i pełno żywych roślin to wymarzona aranżacja, gdzie z powodzeniem mogą zawisnąć dzieła Fra Angelico. W celu wyeksponowania prac warto zawiesić je nad kanapą w salonie lub biurkiem, dzięki temu będą one przyciągały wzrok gości, a także będą świetnym pretekstem do rozpoczęcia dyskusji na temat sztuki. Te wyjątkowe reprodukcje to idealna propozycja dla miłośników renesansu.