inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Oferta ważna do 07.12.2023

Goya obrazy i reproducje dzieł Francisco Goya

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Typ

Kolor

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Upadek
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Self Portrait
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Drugi maja
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Self Portrait
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Parasolka
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Kanibale
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Self Portrait
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Huśtawka
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Walka byków
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie List
od
67,76 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Naked Maja
od
106,40 zł
152,00 zł
  1. 1
  2. 2
Jednym z najbardziej oryginalnych artystów jest żyjący na przełomie XVIII i XIX wieku hiszpański malarz Francisco Goya. W jego twórczości dominuje ciemna kolorystyka oraz wyjątkowo mroczna tematyka, czego przykładem może być obraz "Saturn pożerający własne dzieci" czy "Gdy rozum śpi, budzą się demony". Wśród dzieł Goi znajdziemy również liczne portrety, martwą naturę jak i sceny z codziennego życia. Ekscentryczna twórczość tego artysty jest dziś dostępna na wyciągnięcie ręki dzięki reprodukcjom w postaci obrazów na płótnie od bimago.

Słynne obrazy Francisca Goi

Francisco Goya - ten francuski artysta żyjący w XVIII i XIX wieku w Hiszpanii - był nadwornym malarzem hiszpańskich królów i książąt oraz arystokratów. Jest twórcą około 2 tysięcy dzieł - malowideł (obrazów i fresków), grafik i rysunków. Do dziś uznawany jest za jednego z najsłynniejszych i największych artystów na świecie. Nie można określić jednego stylu, w którym tworzyłby Goya. Dążył do tego, aby jego twórczość miała jak najbardziej indywidualne cechy. Zaczynał, tworząc obrazy w stylu barokowym i rokoko, a ostatnie prace miały już znamiona stylu romantycznego i impresjonistycznego. Najbardziej charakterystyczne obrazy Goyi to słynne czarne obrazy powstałe na ścianach jego domu. Ich nazwa pochodzi od dominujących na nich ciemnych barw, czerni i szarości, ale też wyjątkowo mrocznej tematyki.


 

Obrazy Goya na płótnie

Obrazy Goi poruszają niezwykle szeroką tematykę. Znajdziemy wśród nich zarówno portrety, martwą naturę, jak i sceny z codziennego życia. Wśród motywów obecnych na obrazach znajdują się problemy ówczesnego społeczeństwa, polityka, ale także tematy historyczne czy wątki religijne. Najważniejszym środkiem wyrazu artystycznego był dla Goi kolor, ale także kontrasty czy kształty. Przekazywał nimi cechy charakteru malowanych postaci czy ich emocje. Choć paleta barw używana przez tego artystę nie była bardzo bogata, dzięki swojemu kunsztowi osiągnął mistrzostwo w obrazowaniu nastroju.

Obrazy Francisco Goya

Każdy miłośnik twórczości Francisco Goi może cieszyć się obecnością jego obrazów w swoim domu. Dzięki reprodukcjom na płótnie obrazy Goi mogą zawisnąć w salonie, sypialni czy przedpokoju. Wśród szerokiej tematyki i stylistyki tych dzieł, każdy znajdzie coś dla siebie, dobierając malowidło do stylu bądź kolorystyki pomieszczenia. Reprodukcje obrazów będą doskonałą dekoracją w pokojach zaaranżowanych w stylu klasycznym bądź minimalistycznym. Dopełnią wystrój w jasnych, pastelowych barwach.

Francisco Goya

Francisco Goya to hiszpański malarz i grafik okresu romantyzmu. Tworzył na przełomie XVIII i XIX wieku. Był nadwornym malarzem władców, takich jak Karol III, Karol IV i Ferdynand VII. Kariera artystyczna Goi zaczęła się w 1771 roku, kiedy malarz stworzył swój pierwszy fresk w bazylice del Pilar w Saraggosie. W 1792 roku, w wyniku ciężkiej, długiej choroby artysta stracił słuch i przeniósł się do Francji, gdzie spędził resztę życia.
Francisco Goya starał się wypracować swój własny styl, który ewoluował od baroku i rokoka, poprzez neoklasycystyczny akademizm, aż po romantyzm i preimpresjonizm. Cechami charakterystycznymi jego malarstwa były: stosowanie żywych kolorów, wykorzystywanie ciemności i światłocienia oraz odważne pociągnięcia pędzla. Malarz duże znaczenie przypisywał stanom psychicznym i emocjonalnym uwiecznianych postaci. Obrazy Francisca Goi nawiązywały przede wszystkim do tematów społecznych i wydarzeń historycznych. Artysta krytykował między innymi poczynania kleru oraz arystokracji.

Saturn pożerający własne dzieci i inne dzieła Goi

Jednym z najbardziej znanych Francisco Goya dzieł jest obraz "Saturn pożerający własne dzieci". Stanowi on część serii określanej jako Czarne obrazy. Dzieło to, nawiązujące do mitologicznej historii Saturna, który, chcąc nie dopuścić do obalenia go, zjadał własne dzieci. Obraz ten uznawany jest za jedno z najbardziej niepokojących dzieł arysty, które – w zależności od przyjętej interpretacji, może stanowić wyraz jego osobistych lęków artysty lub komentarz do przemocy politycznej. Wśród słynnych Francisco Goya dzieł wymienić można takie prace, jak: Miasto na skale, Piknik, Martwa natura ze złotymi leszczami. Jeśli chcesz upiększyć swoje wnętrza intrygującym malarstwem tego artysty, zobacz kolekcję reprodukcji Goi w bimago. Obrazy te znakomicie sprawdzą się w klasycznych wnętrzach, ale można wykorzystać je także w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym.