inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy
-50% na fototapety Oferta ważna do 29.09.2022 zobacz

Goya obrazy i reproducje dzieł Francisco Goya

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

  1. 1
  2. 2
Jednym z najbardziej oryginalnych artystów jest żyjący na przełomie XVIII i XIX wieku hiszpański malarz Francisco Goya. W jego twórczości dominuje ciemna kolorystyka oraz wyjątkowo mroczna tematyka, czego przykładem może być obraz "Saturn pożerający własne dzieci" czy "Gdy rozum śpi, budzą się demony". Wśród dzieł Goi znajdziemy również liczne portrety, martwą naturę jak i sceny z codziennego życia. Ekscentryczna twórczość tego artysty jest dziś dostępna na wyciągnięcie ręki dzięki reprodukcjom w postaci obrazów na płótnie od bimago.

Słynne obrazy Francisca Goi

Francisco Goya - ten francuski artysta żyjący w XVIII i XIX wieku w Hiszpanii - był nadwornym malarzem hiszpańskich królów i książąt oraz arystokratów. Jest twórcą około 2 tysięcy dzieł - malowideł (obrazów i fresków), grafik i rysunków. Do dziś uznawany jest za jednego z najsłynniejszych i największych artystów na świecie. Nie można określić jednego stylu, w którym tworzyłby Goya. Dążył do tego, aby jego twórczość miała jak najbardziej indywidualne cechy. Zaczynał, tworząc obrazy w stylu barokowym i rokoko, a ostatnie prace miały już znamiona stylu romantycznego i impresjonistycznego. Jego najbardziej charakterystyczne prace to słynne czarne obrazy powstałe na ścianach jego domu. Ich nazwa pochodzi od dominujących na nich ciemnych barw, czerni i szarości, ale też wyjątkowo mrocznej tematyki.

czytaj więcej zwiń opis

Obrazy Goya na płótnie

Obrazy Goi poruszają niezwykle szeroką tematykę. Znajdziemy wśród nich zarówno portrety, martwą naturę, jak i sceny z codziennego życia. Wśród motywów obecnych na obrazach znajdują się problemy ówczesnego społeczeństwa, polityka, ale także tematy historyczne czy wątki religijne. Najważniejszym środkiem wyrazu artystycznego był dla Goi kolor, ale także kontrasty czy kształty. Przekazywał nimi cechy charakteru malowanych postaci czy ich emocje. Choć paleta barw używana przez tego artystę nie była bardzo bogata, dzięki swojemu kunsztowi osiągnął mistrzostwo w obrazowaniu nastroju.

Obrazy Francisco Goya

Każdy miłośnik twórczości Francisco Goi może cieszyć się obecnością jego obrazów w swoim domu. Dzięki reprodukcjom na płótnie obrazy Goi mogą zawisnąć w salonie, sypialni czy przedpokoju. Wśród szerokiej tematyki i stylistyki tych dzieł, każdy znajdzie coś dla siebie, dobierając malowidło do stylu bądź kolorystyki pomieszczenia. Reprodukcje obrazów będą doskonałą dekoracją w pokojach zaaranżowanych w stylu klasycznym bądź minimalistycznym. Dopełnią wystrój w jasnych, pastelowych barwach.