tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

-30% na obrazy na płótnie Promocja ważna do 25.10.2021

Goya Obrazy

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Upadek
od
65,04 zł
92,96 zł
Obraz na płótnie Self Portrait
od
64,28 zł
91,88 zł
Obraz na płótnie Drugi maja
od
64,52 zł
92,20 zł
Obraz na płótnie Drugi maja
od
64,92 zł
92,76 zł
Obraz na płótnie Self Portrait
od
64,28 zł
91,88 zł
Obraz na płótnie Parasolka
od
64,76 zł
92,56 zł
Obraz na płótnie Kanibale
od
64,76 zł
92,56 zł
Obraz na płótnie Self Portrait
od
64,44 zł
92,08 zł
Obraz na płótnie Huśtawka
od
65,04 zł
92,96 zł
Obraz na płótnie Walka byków
od
64,72 zł
92,48 zł
Obraz na płótnie List
od
64,72 zł
92,48 zł
Obraz na płótnie The Naked Maja
od
86,24 zł
123,20 zł
  1. 1
  2. 2

Słynne obrazy Francisca Goi

Francisco Goya - ten francuski artysta żyjący w XVIII i XIX wieku w Hiszpanii - był nadwornym malarzem hiszpańskich królów i książąt oraz arystokratów. Jest twórcą około 2 tysięcy dzieł - malowideł (obrazów i fresków), grafik i rysunków. Do dziś uznawany jest za jednego z najsłynniejszych i największych artystów na świecie. Nie można określić jednego stylu, w którym tworzyłby Goya. Dążył do tego, aby jego twórczość miała jak najbardziej indywidualne cechy. Zaczynał, tworząc obrazy w stylu barokowym i rokoko, a ostatnie prace miały już znamiona stylu romantycznego i impresjonistycznego. Jego najbardziej charakterystyczne prace to słynne czarne obrazy powstałe na ścianach jego domu. Ich nazwa pochodzi od dominujących na nich ciemnych barw, czerni i szarości, ale też wyjątkowo mrocznej tematyki.

czytaj więcej zwiń opis

Obrazy Goya na płótnie

Obrazy Goi poruszają niezwykle szeroką tematykę. Znajdziemy wśród nich zarówno portrety, martwą naturę, jak i sceny z codziennego życia. Wśród motywów obecnych na obrazach znajdują się problemy ówczesnego społeczeństwa, polityka, ale także tematy historyczne czy wątki religijne. Najważniejszym środkiem wyrazu artystycznego był dla Goi kolor, ale także kontrasty czy kształty. Przekazywał nimi cechy charakteru malowanych postaci czy ich emocje. Choć paleta barw używana przez tego artystę nie była bardzo bogata, dzięki swojemu kunsztowi osiągnął mistrzostwo w obrazowaniu nastroju.

Obrazy Francisco Goya

Każdy miłośnik twórczości Francisco Goi może cieszyć się obecnością jego obrazów w swoim domu. Dzięki reprodukcjom na płótnie obrazy Goi mogą zawisnąć w salonie, sypialni czy przedpokoju. Wśród szerokiej tematyki i stylistyki tych dzieł, każdy znajdzie coś dla siebie, dobierając malowidło do stylu bądź kolorystyki pomieszczenia. Reprodukcje obrazów będą doskonałą dekoracją w pokojach zaaranżowanych w stylu klasycznym bądź minimalistycznym. Dopełnią wystrój w jasnych, pastelowych barwach.