inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 22.02.2024

Francois Boucher - obrazy i reprodukcje na płótnie

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Nasycone kolory, frywolne i dostojne postaci, luźna kompozycja i symetria – to cechy charakterystyczne obrazów Francoisa Bouchera, XVIII-wiecznego francuskiego malarza i rysownika. Boucher uwieczniał francuskie damy i sceny rodzajowe, a jego styl szybko zyskał uznanie ówczesnych elit. W bimago nie mogło zabraknąć reprodukcji obrazów na płótnie Francoisa Bouchera, dzięki którym można dodać klasy wnętrzom! Motywy z tej kolekcji mogą stać się niezwykłą dekoracją sypialni, a umieszczone w salonie z pewnością przykują uwagę Twoich gości.

Słynne obrazy Francois Boucher

“Natura jest zbyt zielona i źle oświetlona.” To słynne zdanie oceniające naturę wypowiedział Francois Boucher. Wybitny francuski malarz, dekorator oraz grafik żył i tworzył w XVIII wieku. Jego styl szybko zyskał uznanie ówczesnych francuskich elit. Tworzył między innymi dla markizy de Pompadour, szybko zostając nadwornym malarzem i dyrektorem Królewskiej Akademii. Jako przedstawiciel stylu rokokowego, Francois Boucher w swoich obrazach stawiał przede wszystkim na luźną kompozycję i symetrię. W jego odważnych dziełach zawsze dominowała frywolność, a nawet coś co można określić zmysłową erotyką. Nagie, kobiece ciała francuskich dam przedstawiał jako mitologiczne boginie. W swojej twórczości można także znaleźć liczne sceny rodzajowe. Jednym z najsłynniejszych dzieł Francois Bouchera są “Zakochani”. Ten i inne znane obrazy można znaleźć w galerii bimago jako wyjątkowe reprodukcje wydrukowane na płótnie.


 

Reprodukcje dzieł Francois Boucher na ścianę sypialni, salonu lub biura

Obrazy Francois Bouchera szybko stały się modne. Piękne, pełne pasji, ale wciąż proste w odbiorze dzieła stały się obiektem pożądania wśród francuskich elit. Teraz ich reprodukcje mogą zawisnąć w Twoim domu. Nasycone kolory, frywolne lub dostojne postaci dodadzą klasy każdemu wnętrzu. Będą doskonałą ozdobą sypialni, ale z pewnością zachwycą też Twoich gości w salonie. Klasyczny, rokokowy styl bardzo dobrze pasuje do grubych, złotych ram. Klasy dodadzą im również ciężkie, drewniane zdobienia. Wielość barw, ich nasycenie oraz tematyka obrazów szczególnie dobrze pasuje do gładkich ścian w stonowanych kolorach. Warto zadbać także o pozostałe detale. Zamiast nowoczesnych paneli postawmy na dywany, a kojarzące się ze współczesnością plafony LED zastąpmy żyrandolem.

Francois Boucher

Francois Boucher stworzył wiele uroczych scen miłosnych, z których jednym z najbardziej znanych jest obraz Francois Boucher "Zakochani". Namalowany około 1768 roku, dzieło to ukazuje dwójkę kochanków otoczonych bujną roślinnością i lekką atmosferą, charakterystyczną dla stylu rokoka. Francois Boucher z gracją ukazał intymność chwili, wykorzystując delikatne odcienie pastelowych kolorów, aby stworzyć przyjemną aurę. Postacie są ubrane w stylowe stroje epoki, a scena emanuje romantycznym nastrojem. Artysta zręcznie operuje światłem i cieniem, co nadaje obrazowi subtelność i lekkość. Francois Boucher "Zakochani" to nie tylko estetyczny hołd dla miłości, ale także przykład biegłości Bouchera w oddawaniu uroku i elegancji w swoich dziełach. Ten pełen wdzięku obraz doskonale wpisuje się w kontekst sztuki rokoka, gdzie idealizacja miłości, natury i delikatności form była niezwykle ceniona.

Francois Boucher - dzieła

Madame de Pompadour, wpływowa kochanka i mecenaska sztuki na dworze Ludwika XV, została uwieczniona na wielu portretach, z których jednym z najbardziej znanych jest dzieło Francois Boucher „Madame de Pompadour” . Malarz rokoka, znanego ze swojego zmysłowego stylu, stworzył portret markizy w 1756 roku, przedstawiający ją w pełnym blasku jej magnetyzmu i urody. Boucher mistrzowsko uchwycił delikatność i elegancję Madame de Pompadour, ubraną w wytworną suknię, otoczoną subtelnie pofalowanymi tkaninami. Jego sztuka, pełna gracji i lekkości, idealnie oddaje atmosferę dworskiego życia. Portret ten nie tylko utrwala piękno markizy, ale także świadczy o znaczącej roli, jaką odegrała w promowaniu sztuki i kultury rokoka. Francois Boucher, będąc ulubionym malarzem Madame de Pompadour, stworzył dzieło, które nie tylko przetrwało próbę czasu, ale także wciąż fascynuje swoim urokiem i delikatnością.