inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 99 zł program lojalnościowy

-30% na obrazy Oferta ważna do 24.01.2022

Obrazy François Gérard

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Desiree Clary
od
64,56 zł
92,28 zł
Obraz na płótnie Napoleon I
od
64,56 zł
92,28 zł
Obraz na płótnie Joachim Murat
od
64,80 zł
92,56 zł

Kopie obrazów na płótnie François Gérard

François Gérard to urodzony we Francji grafik, malarz oraz zapalony rysownik. Największą sławę zyskał jednak jako portrecista. Mimo że urodził się w Rzymie, to po 12 latach życia w stolicy Włoch jego rodzina przeprowadził się do Francji. To w Paryżu rozpoczęła się jego przygoda ze sztuką. Uczęszczał bowiem do Pension du Roi - szkoły, z której wywodziło się wielu uznanych artystów. Ponadto uczył się bezpośrednio u wielkich mistrzów: Nicolasa Guy Breneta, Jacques-Louisa Davida oraz Augustina Pajo. Baron - bo taki tytuł nadano francuskiemu malarzowi - prowadził także własną pracownię malarską i kształcił przyszłych mistrzów ówczesnej sztuki.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów François Gérard

Obrazy François Gérarda, to poza portretami (a malarz za życia stworzył ich aż około 300) głównie dzieła o tematyce mitologicznej oraz historycznej. Taka narracja dzieł nawiązuje do okresu, w którym tworzył artysta, czyli do neoklasycyzmu.
Reprodukcje obrazów dostępne w sklepie bimago to najsłynniejsze płótna francuskiego mistrza. Popiersia lub wizerunki całej sylwetki będą z pewnością doskonałym uzupełnieniem wystroju wnętrza salonu lub jadalni. Mocno wyidealizowana forma oraz stonowane barwy wprowadzą do wnętrza spokój, a jednocześnie ekstrawagancję rodem z galerii sztuki. Wybierając dzieła Francuza warto postawić na klasykę - naturalne drewno, gładkie ściany lub tapety rodem z baroku: takie dodatki sprawdzą się najlepiej. Reprodukcje François Gérard wyróżnia doskonała jakość i odwzorowanie szczegółów. Wybierać można spośród jakości Premium Print, która jest niczym trójwymiarowa powierzchnia, ręcznie malowanych obrazów, a także wydruków na płótnie.