inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 22.02.2024

Reprodukcje obrazów Francois Gerard

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

François Gérard był francuskim malarzem, rysownikiem i grafikiem okresu neoklasycyzmu. Uwieczniał głównie postacie związane z europejskimi domami panujących. Prace artysty charakteryzowały się idealizowaną formą i stonowanym kolorytem. W bimago nie mogło zabraknąć reprodukcji François Gérarda, które mogą stać się nietuzinkową dekoracją salonu lub eleganckiego biura, idealnie komponując się z naturalnym drewnem i gładkimi ścianami! Odkryj reprodukcje François Gérarda i daj wyraz swojej miłości do sztuki poprzez piękną dekorację!

Kopie obrazów na płótnie François Gérard

François Gérard to urodzony we Francji grafik, malarz oraz zapalony rysownik. Największą sławę zyskał jednak jako portrecista. Mimo że urodził się w Rzymie, to po 12 latach życia w stolicy Włoch jego rodzina przeprowadził się do Francji. To w Paryżu rozpoczęła się jego przygoda ze sztuką. Uczęszczał bowiem do Pension du Roi - szkoły, z której wywodziło się wielu uznanych artystów. Ponadto uczył się bezpośrednio u wielkich mistrzów: Nicolasa Guy Breneta, Jacques-Louisa Davida oraz Augustina Pajo. Baron - bo taki tytuł nadano francuskiemu malarzowi - prowadził także własną pracownię malarską i kształcił przyszłych mistrzów ówczesnej sztuki.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów François Gérard

Obrazy François Gérarda, to poza portretami (a malarz za życia stworzył ich aż około 300) głównie dzieła o tematyce mitologicznej oraz historycznej. Taka narracja dzieł nawiązuje do okresu, w którym tworzył artysta, czyli do neoklasycyzmu.
Reprodukcje obrazów dostępne w sklepie bimago to najsłynniejsze płótna francuskiego mistrza. Popiersia lub wizerunki całej sylwetki będą z pewnością doskonałym uzupełnieniem wystroju wnętrza salonu lub jadalni. Mocno wyidealizowana forma oraz stonowane barwy wprowadzą do wnętrza spokój, a jednocześnie ekstrawagancję rodem z galerii sztuki. Wybierając dzieła Francuza warto postawić na klasykę - naturalne drewno, gładkie ściany lub tapety rodem z baroku: takie dodatki sprawdzą się najlepiej. Reprodukcje François Gérard wyróżnia doskonała jakość i odwzorowanie szczegółów. Wybierać można spośród jakości Premium Print, która jest niczym trójwymiarowa powierzchnia, ręcznie malowanych obrazów, a także wydruków na płótnie.