inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na wszystkie obrazy do 04.10.2023

Reprodukcje Frans Hals

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Franz Hals był holenderskim malarzem epoki baroku. Obok Rembrandta i Johanessa Vermeera uznawany jest za jednego z najważniejszych artystów Złotego Wieku. Wśród obrazów na płótnie Franza Halsa znaleźć można liczne portrety, a także scenki obyczajowe. Jeśli chcesz obcować ze sztuką tego artysty na co dzień, udekoruj swoje pomieszczenia reprodukcjami Franza Halsa od bimago. Reprodukcje obrazów doskonale wpiszą się w klimat klasycznych aranżacji i będą ciekawie komponować się z drewnianymi meblami czy ciężkimi zasłonami.

Obrazy Frans Hals

Urodzony w Antwerpii Frans Hals był wybitnym malarzem barokowym, który wyspecjalizował się przede wszystkim w portretach, choć wśród jego prac nie brakuje także scenek obyczajowych. Największą sławę przyniosły mu obrazy, przedstawiające wizerunki mieszkańców Haarlemu, w tym członków korporacji, regentów, a także kompanów jego życia towarzyskiego. Na początku swojej drogi artystycznej Hals malował portrety zachwycające witalnością, doskonale ukazujące mimikę i gestykulację modeli, jednak bez pogłębionej analizy psychologicznej. Następnie skupił się na portretach zbiorowych, a pod koniec życia artysty na twarzach portretowanych osób pojawiać się zaczęły specyficzne emocje, ukazujące zniechęcenie i rozczarowanie światem.
Frans Hals to artysta, który zdecydowanie wyróżniał się na tle innych malarzy spontanicznością, naturalnością i dużą dozą nonszalancji. Miał jednak również ogromny wpływ na twórczość kolejnych pokoleń, a pracami mistrza inspirował się między innymi Vincent van Gogh. Do najbardziej znanych dzieł Halsa zalicza się między innymi „Cygankę”, “Malle Babe”, „Wesołego pijaka” czy „Portret młodzieńca z czaszką”, jednak stanowią one zaledwie niewielki procent obrazów jego pędzla. Wiele z nich dostępnych jest obecnie w formie doskonałych reprodukcji, a znaleźć je można w ofercie sklepu bimago.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje Frans Hals na ścianę salonu

Twórczość Fransa Halsa to przede wszystkim portrety, utrzymane w ciemnej tonacji, przełamanej jasnymi plamami grubej farby, czyli tzw. impastami. Dzięki temu obrazy mają niezwykły klimat i ciekawą głębię. Podobny efekt dają reprodukcje dzieł mistrza w formie wydruku premium, które wyróżnia trójwymiarowa struktura i połysk, charakterystyczny dla malowanych na płótnie obrazów. Kopie portretów Fransa Halasa w takiej formie mogą stać się fantastyczną dekoracją klasycznych wnętrz, w których króluje drewno, meble tapicerowane miękkimi, połyskującymi tkaninami i grube, ciężkie zasłony. Doskonale będą one współgrały z dodatkami w kolorze starego złota, a także z ciemnymi ścianami i tekstyliami.