tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy
-50% na fototapety Ostatni dzień promocji Koniec promocji za: : :

Obrazy Franz Xaver Winterhalter

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Reprodukcje Franz Xaver Winterhalter

Franz Xaver Winterhalter to wybitny przedstawiciel niemieckiego środowiska artystycznego. Żył i tworzył w XIX wieku. Niemiecki malarz urodził się w niewielkiej wsi, jego ojciec był rolnikiem, a on sam miał siódemkę rodzeństwa. Jednak jego położenie nie powstrzymało go od spełniania marzeń i rozwijania artystycznej pasji. Swój wyjątkowy warsztat rozwijał w Monachium i we Freiburgu. Jego twórczość nie zdobyła uznania ówczesnej krytyki. Mimo to jego umiejętności szybko doceniła światowa arystokracja.
Franz Xaver Winterhalter wyspecjalizował się bowiem w tworzeniu wyjątkowych portretów. Jego prace na początku były uznawane za zbyt oczywiste i utrzymane w przebrzmiałym stylu. Jednak jego warsztat i styl ulegały przeobrażeniom, a jego dzieła stały się o wiele bardziej nowoczesne. Charakterystycznym elementem jego stylu było bardzo drobiazgowe oddanie wszelkich detali, na przykład elementów stroju. Co, ciekawe, pod koniec swojego życia Niemiec malował od razu - przenosząc obraz bezpośrednio na płótno, bez wstępnego szkicu.

Czytaj więcej Zwiń opis

Słynne portrety Franza Xavera Winterhalter

Obrazy spod pędzla Franza Xavera Winterhaltera zyskały szybko uznanie na królewskich i arystokratycznych dworach. Do jego najsłynniejszych dzieł należy na przykład portret Napoleona III, cesarzowej Elżbiety czy francuskiej cesarzowej Eugenii. Dzieła niemieckiego artysty do dziś można podziwiać w światowych i europejskich muzeach.
W ofercie sklepu bimago można znaleźć wiele reprodukcji obrazów Franza Xavera Winterhaltera. Ich wysoka jakość pozwoli poczuć Ci się jak na królewskim dworze. Reprodukcje Franza Xavera Winterhaltera. bardzo dobrze sprawdzą się w klasycznych wnętrzach, w których króluje drewno, sztukateria, a także stonowane barwy, które nie przytłoczą wyjątkowości dzieł. Reprodukcje dzieł Winterhaltera w towarzystwie obrazów w stylu vintage pozwolą stworzyć niesamowitą galerię ścienną. Ich kunszt warto także podkreślić dodatkowym, punktowym oświetleniem.