inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 03.12.2023 Koniec promocji za: : :

Reprodukcje obrazów Franz Xaver Winterhalter

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Fascynują Cię portrety? Interesujesz się rodami królewskimi? Nie przegap reprodukcji Franza Xavera Winterhaltera – niemieckiego malarza tworzącego w XIX wieku. W kolekcji reprodukcji obrazów Winterhaltera od bimago znajdziesz obrazy uwieczniające Napoleona III, cesarzową austriacką Elżbietę czy królową francuska Eugenię! Prace te drobiazgowo oddają wszelkie detale, takie jak elementy stroju. Reprodukcje Franz Xaver Winterhalter z pewnością dodadzą kunsztu Twoich wnętrzom i wprowadzą do nich klimat dawnych epok.

Reprodukcje Franz Xaver Winterhalter

Franz Xaver Winterhalter to wybitny przedstawiciel niemieckiego środowiska artystycznego. Żył i tworzył w XIX wieku. Niemiecki malarz urodził się w niewielkiej wsi, jego ojciec był rolnikiem, a on sam miał siódemkę rodzeństwa. Jednak jego położenie nie powstrzymało go od spełniania marzeń i rozwijania artystycznej pasji. Swój wyjątkowy warsztat rozwijał w Monachium i we Freiburgu. Jego twórczość nie zdobyła uznania ówczesnej krytyki. Mimo to jego umiejętności szybko doceniła światowa arystokracja.
Franz Xaver Winterhalter wyspecjalizował się bowiem w tworzeniu wyjątkowych portretów. Jego prace na początku były uznawane za zbyt oczywiste i utrzymane w przebrzmiałym stylu. Jednak jego warsztat i styl ulegały przeobrażeniom, a jego dzieła stały się o wiele bardziej nowoczesne. Charakterystycznym elementem jego stylu było bardzo drobiazgowe oddanie wszelkich detali, na przykład elementów stroju. Co, ciekawe, pod koniec swojego życia Niemiec malował od razu - przenosząc obraz bezpośrednio na płótno, bez wstępnego szkicu.

Czytaj więcej Zwiń opis

Słynne portrety Franza Xavera Winterhalter

Obrazy spod pędzla Franza Xavera Winterhaltera zyskały szybko uznanie na królewskich i arystokratycznych dworach. Do jego najsłynniejszych dzieł należy na przykład portret Napoleona III, cesarzowej Elżbiety czy francuskiej cesarzowej Eugenii. Dzieła niemieckiego artysty do dziś można podziwiać w światowych i europejskich muzeach.
W ofercie sklepu bimago można znaleźć wiele reprodukcji obrazów Franza Xavera Winterhaltera. Ich wysoka jakość pozwoli poczuć Ci się jak na królewskim dworze. Reprodukcje Franza Xavera Winterhaltera. bardzo dobrze sprawdzą się w klasycznych wnętrzach, w których króluje drewno, sztukateria, a także stonowane barwy, które nie przytłoczą wyjątkowości dzieł. Reprodukcje dzieł Winterhaltera w towarzystwie obrazów w stylu vintage pozwolą stworzyć niesamowitą galerię ścienną. Ich kunszt warto także podkreślić dodatkowym, punktowym oświetleniem.