inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

Reprodukcje obrazów Gentile Bellini

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Niezwykły koloryt, mistrzowskie operowanie barwą i światłem – to najważniejsze cechy obrazów Gentile Belliniego, weneckiego malarza tworzącego na przełomie XV i XVI wieku. Z myślą o miłośnikach dzieł tego artysty i o wszystkich tych, którzy pragną, aby w ich pomieszczeniach „zagościła” sztuka przez duże „S”, stworzyliśmy kolekcję reprodukcji Gentile Bellini od bimago! Obrazy na płótnie inspirowane wątkami religijnymi mogą stać się stylową dekoracją salonu czy jadalni. Odkryj reprodukcje Gentile Bellini, które dają nowe możliwości aranżacyjne wnętrza!

Gentile Bellini reprodukcje na płótnie

Gentile Bellini znany jest również pod pseudonimem Giambellino. Artysta żył i tworzył we Włoszech na przełomie XV i XVI wieku. Jego rodzina była ówcześnie uznawana za wybitnych twórców sztuki. Malarstwem parał się bowiem brat Gentile Belliniego, jak i jego Ojciec. U tego ostatniego zresztą Giambellino pobierał nauki. Poza nim w kształcenie kolejnego pokolenia włoskich artystów zaangażował się szwagier Włocha - Andrea Mantegna. Gentile Bellini tworzył w epoce renesansu. Uważa się go za twórcę słynnej weneckiej szkoły kolorystycznej. Sam Giambellino równie chętnie przekazywał swoją wiedzę dalej. Jego uczniem był między innymi Tycjan, Palma il Vecchio oraz Giorgione. Jeśli zaś chodzi o tematykę obrazów to Gentile Bellini był znany ze swoich niezwykle udanych portretów, a także dzieł religijnych. Tworzył obrazy na płótnie o różnych wymiarach: od dużych kompozycji ołtarzowych aż po mniejsze dzieła przeznaczone do domów prywatnych. Włoch chętnie umieszczał na swoich obrazach dożów weneckich czy Madonny, z których szczególnie słynął.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów Gentile Bellini na ścianę

Dzięki reprodukcjom obrazów Belliniego również możecie poczuć się jak wybitni koneserzy sztuki rodem z włoskiego okresu renesansu. Wysoka jakość naszych reprodukcji pozwoli dostrzec Wam niezwykłą paletę barw, jaką posługiwał się włoski mistrz, a także zabawę światłem. Reprodukcje Gentile Belliniego ze względu na spokój płynący z dzieł będą doskonałym dodatkiem do gabinetu czy sypialni. Powieszone zaś w sypialni z pewnością staną się przedmiotem wielu długich dyskusji podczas spotkań towarzyskich. W sklepie bimago można znaleźć wydruki na płótnie, a także reprodukcje w jakości Premium Print, które wyróżnia trójwymiarowa powierzchnia.