inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 26.02.2024 Koniec promocji za: : :

Reprodukcje Georges de la Tour

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Georges de La Tour był francuskim malarzem epoki baroku. Sławę przyniosły mu przede wszystkim obrazy nocne inspirowane tematyką biblijną, utrzymane w charakterystycznej kolorystyce i oświetlone jedynie światłem świecy. Artysta w swoich pracach uwieczniał także sceny dzienne ze starcami i żebrakami. W bimago stworzyliśmy kolekcję reprodukcji Georges’a de La Toura, idealnych jako dodatek do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym. Obrazy na płótnie autorstwa de La Tour będą znakomicie komponować się z ciemnymi, drewnianymi meblami!

George de la Tour

George de la Tour to francuski malarz epoki baroku. Urodził się w Vic-sur-Seille w Lotaryngii przed 14 marca 1593 roku. Na temat jego dzieciństwa i młodości, a także kształcenia w zakresie malarstwa wiadomo niewiele. Malarz ożenił się w wieku 24 lat, a kilka lat później osiadł w Lunéville, mieście, z którego pochodziła jego wybranka.
George de la Tour w swoich pracach chętnie nawiązywał do wątków biblijnych. Często przedstawiał motywy z codziennego życia zwykłych ludzi. Nie stronił od pokazywania brzydoty i nieporadności. Artysta posługiwał się własnym, charakterystycznym stylem. Na swoich płótnach często umieszczał świece, które były jedynym źródłem światła. George de la Tour dzieła zostały na długi czas zapomniane. Malarz został odkryty na nowo na początku XX wieku.


Reprodukcje obrazów Georges de la Tour

Dobra sztuka pobudza kreatywne myślenie oraz działa terapeutycznie. Planując wystrój wnętrza warto pomyśleć o dodatku, który poza funkcją estetyczną będzie pełnił też rolę edukacyjną. Jednym z takich przykładów jest twórczość Georges’a de la Tour’a. Artysta ten tworzył w XVII wieku, czyli w czasach w których królował barok. Tematyka jego obrazów zgodnie z ówcześnie panującym trendem oscylowała wokół Nowego Testamentu oraz scen rodzajowych. W dziełach Tour’a wyraźnie można zauważyć cel moralizatorski, który wiąże się z wizją idealnego, poukładanego świata trochę bardziej teatralnego niż rzeczywistego. Malarz pokazuje człowieka, który w swej naturze jest prostolinijny i kieruje się uczciwością i moralnością. Takie przedstawienie postaci znacznie odbiega od współczesnych dzieł, które nie narzucają odbiorcy określonej ścieżki interpretacji, dlatego twórczość Tour’a jest dziś tak czymś fascynującym i oryginalnym.

Obraz Georges de la Tour na ścianę biura lub salonu

Stylowe obrazy Tour’a będą idealnie pasowały do salonu lub biura urządzonego w stylu klasycznym. Warto zestawić je z ciemnymi, drewnianymi meblami o ciekawych zdobieniach, przypominających barokowe wnętrza. Dzieło Geogres de la Tour najlepiej zaprezentuje się na gładkiej, pomalowanej na jednolity kolor ścianie. Te niezwykle wytworne obrazy można również zestawić z zupełnie nowoczesnym wnętrzem, ale wymaga to ogromnego wyczucia i umiaru. Takie pomieszczenie niewątpliwie nabierze wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru. Niezależnie od rodzaju aranżacji obraz najwięcej zyska, kiedy zostanie powieszony nad biurkiem, kanapą czy wygodną sofą w salonie. W celu uwydatnienia wszystkich detali oraz zwrócenia uwagi na unikatową kolorystykę stosowaną w XVII wieku oraz mistrzowski światłocień można zastosować dodatkowe oświetlenie na przykład w formie stylowego kinkietu.

George de la Tour Maria Magdalena i inne znane obrazy

Wśród najbardziej znanych dzieł artysty można wymienić obraz George de la Tour "Maria Magdalena", wykonany techniką oleju na płótnie. Innym znanym dziełem jest George de la Tour Hiob. Praca ta przedstawia Hioba i jego żonę. Jeśli przemawia do Ciebie malarstwo de la Toura i chcesz obcować z nim na co dzień, możesz udekorować swoje pomieszczenia reprodukcjami de la Toura z kolekcji bimago. George de la Tour "Maria Magdalena" i inne reprodukcje prac artysty najlepiej będą prezentować się w klasycznych aranżacjach. Ciekawy efekt uzyskasz, zestawiając George de la Tour dzieła z ciemnymi, drewnianymi meblami o niebanalnych zdobieniach, kojarzącymi się z wnętrzami barokowymi.