inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 31.01.2023

Reprodukcje Georges de la Tour

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Georges de La Tour był francuskim malarzem epoki baroku. Sławę przyniosły mu przede wszystkim obrazy nocne inspirowane tematyką biblijną, utrzymane w charakterystycznej kolorystyce i oświetlone jedynie światłem świecy. Artysta w swoich pracach uwieczniał także sceny dzienne ze starcami i żebrakami. W bimago stworzyliśmy kolekcję reprodukcji Georges’a de La Toura, idealnych jako dodatek do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym. Obrazy na płótnie autorstwa de La Tour będą znakomicie komponować się z ciemnymi, drewnianymi meblami!

Reprodukcje obrazów Georges de la Tour

Dobra sztuka pobudza kreatywne myślenie oraz działa terapeutycznie. Planując wystrój wnętrza warto pomyśleć o dodatku, który poza funkcją estetyczną będzie pełnił też rolę edukacyjną. Jednym z takich przykładów jest twórczość Georges’a de la Tour’a. Artysta ten tworzył w XVII wieku, czyli w czasach w których królował barok. Tematyka jego obrazów zgodnie z ówcześnie panującym trendem oscylowała wokół Nowego Testamentu oraz scen rodzajowych. W dziełach Tour’a wyraźnie można zauważyć cel moralizatorski, który wiąże się z wizją idealnego, poukładanego świata trochę bardziej teatralnego niż rzeczywistego. Malarz pokazuje człowieka, który w swej naturze jest prostolinijny i kieruje się uczciwością i moralnością. Takie przedstawienie postaci znacznie odbiega od współczesnych dzieł, które nie narzucają odbiorcy określonej ścieżki interpretacji, dlatego twórczość Tour’a jest dziś tak czymś fascynującym i oryginalnym.

czytaj więcej zwiń opis

Obraz Georges de la Tour na ścianę biura lub salonu

Stylowe obrazy Tour’a będą idealnie pasowały do salonu lub biura urządzonego w stylu klasycznym. Warto zestawić je z ciemnymi, drewnianymi meblami o ciekawych zdobieniach, przypominających barokowe wnętrza. Dzieło artysty najlepiej zaprezentuje się na gładkiej, pomalowanej na jednolity kolor ścianie. Te niezwykle wytworne obrazy można również zestawić z zupełnie nowoczesnym wnętrzem, ale wymaga to ogromnego wyczucia i umiaru. Takie pomieszczenie niewątpliwie nabierze wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru. Niezależnie od rodzaju aranżacji obraz najwięcej zyska, kiedy zostanie powieszony nad biurkiem, kanapą czy wygodną sofą w salonie. W celu uwydatnienia wszystkich detali oraz zwrócenia uwagi na unikatową kolorystykę stosowaną w XVII wieku oraz mistrzowski światłocień można zastosować dodatkowe oświetlenie na przykład w formie stylowego kinkietu.