inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-40% na obrazy Oferta ważna do 03.03.2024

Georges Seurat - obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Georges Seurat był francuskim malarzem i jednym z najbardziej znanych przedstawicieli neoimpresjonizmu. Opracował metodę pointylizmu czyli kropkowania, polegającej na nakładaniu na płótno obrazu gęsto rozmieszczonych drobnych plamek, które, zlewając się w oku widza, dają efekt nieuchwytności światła. W bimago nie mogło zabraknąć reprodukcji Seurata, które upiększą każde wnętrze. Znajdziesz wśród nich krajobrazy i sceny przedstawiające ludzi wykonujących codzienne prace. Odmień swoją przestrzeń dzięki reprodukcjom Seurata.

Seurat obrazy

Georges Seurat to francuski malarz, jeden z przedstawicieli i twórców neoimpresjonizmu. Urodził się w drugiej połowie XIX wieku w Paryżu, gdzie zmarł po zaledwie 32 latach. Żył krótko, ale niezwykle twórczo. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych, interesował się teorią barw. Duża część dzieł autorstwa Seurata została stworzona wmyśloną i opracowaną przez niego techniką pointylizmu, czyli kropkowania. Seurat, a później także między innymi van Gogh czy Gauguin, malowali nanosząc na płótno gęsto obok siebie różnobarwne punkty, które podziwiane z pewnej odległości zlewały się w wyraźny obraz. Malowane tą techniką obrazy stały się najsłynniejszymi dziełami epoki, a należał do nich także obraz zatytułowany Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte.


 

Reprodukcje obrazów Georges Seurat na ścianę

Reprodukcje tego i innych słynnych dzieła Seurata można znaleźć w internetowej galerii bimago. Są tam dostępne jako wydruki na płótnie i wydruki premium, na których widoczna jest faktura malarska i pociągnięcia pędzla. Zastosowana technika pozwala oddać jeszcze wyraźniej styl i charakter reprodukowanych dzieł. Na obrazach Georgesa Seurata, oprócz charakterystycznych plam czy kropek sporo geometrii, porządku i reguł. Wśród jego dzieł są pejzaże, plenery, obrazy o tematyce morskiej, a także takie przedstawiające ludzi przy pracy i codziennych zajęciach. Neoimpresjonistyczne obrazy Seurata będą znakomicie prezentować się w domowej galerii sztuki lub jako samodzielne dekoracje zajmujące większą część ściany. Są uniwersalne - sprawdzą się jako element aranżacji w dowolnym stylu i pomieszczeniu - w sypialni, salonie czy w biurze. Dodadzą koloru i charakteru, będą przyciągać wzrok, ale nie dominować. Są świetnym wyborem na prezent.

George Seurat - życie i najsłynniejsze obrazy

George Seurat był francuskim malarzem i przedstawicielem neoimpresjonizmu. Urodził się 2 grudnia 1859 roku w Paryżu. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczął od kopiowania dzieł mistrzów, które znajdowały się w we francuskim Luvrze. Interesował się teorią sztuki, a najbardziej teorią barw, która niewątpliwie inspirowała go do twórczych poszukiwań. Z czasem zaczął coraz mocniej skupiać się w swoich obrazach na kolorach.

Jego dzieła były nowatorskie, a obraz Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte stał się jednym z najważniejszych w XIX wieku. George Seurat był twórcą pointylizmu, czyli techniki, polegającej na nakładaniu obok siebie drobnych plamek. Ich nasycone kolory zlewały się w oku odbiorcy, tworząc efekt nieuchwytności światła.George Seurat nazywał swoją technikę dywizjonizmem i opierał ją na podstawach chromatyki i optyki. Niestety nie był w stanie do końca jej rozwinąć. Karierę malarską przerwała bowiem choroba. Artysta zmarł 29 marca 1891 roku na dyfteryt w wieku zaledwie 31 lat. Georges Seurat obrazy cieszą jednak oczy widzów po dzień dzisiejszy.

Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte

Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte to najsłynniejszy obraz malarza. Jest to również jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł na świecie. Uwagę zwracają przede wszystkim rozmieszczone w pejzażu postaci, które wydają się być wręcz posągowe - nieruchome i wpatrzone w jeden punkt. Obraz pomimo swoich żywych barw sprawia wrażenie monumentalnego.

W bimago, oprócz obrazu Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte, znaleźć można inne produkty Seurat obrazy. Wśród nich wyróżnić można: The Circus, The Eiffel Tower, The Models czy też Le Crotoy Looking Upstream. Reprodukcyjne znanych dzieł malarza to prawdziwa gratka dla miłośników sztuki i kultury, którzy pragną stworzyć w swoim wnętrzu niepowtarzalny klimat. Obrazy malarza dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala na idealne ich dopasowanie do własnych potrzeb.

Georges Seurat obrazy - zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!