inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 29.02.2024 Koniec promocji za: : :

Reprodukcje obrazów Giorgione

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Interesujesz się malarstwem epoki renesansu? Zobacz kolekcję reprodukcji obrazów Giorgione – włoskiego artysty przełomu XV i XVI wieku, jednego z najbardziej zagadkowych mistrzów pędzla czasów nowożytnych. Malarz ten sprawnie operował barwami i światłem, a postacie i przedmioty przedstawiał w sposób wielce oryginalny! Wśród reprodukcji Giorgione od bimago znajdziesz przede wszystkim portrety, dzięki którym Twoje wnętrza staną się jedyne w swoim rodzaju. Wybierz obraz, który najbardziej Ci odpowiada i odkryj nowe możliwości dekoracji!

Giorgione

Giorgone to włoski malarz, przedstawiciel renesansu. Przypisuje się mu dwa imiona: Giorgio Barbarelli da Castelfranco albo Zorzi di Castelfranco. O życiu i twórczości Giorgione wiadomo bardzo niewiele. Giorgione malarz urodził się w 1478 lub 1479 w Castelfranco Veneto, zmarł przed 25 października 1510 w Wenecji. Był uczniem Giovanni Belliniego. Porzucił jednak jego zdecydowany sposób malowania na rzecz złagodzenia i zatarcia konturów (sfumato). Giorgione malarz uważany był za mistrza kolorów i światła. Postaci i przedmioty przedstawiał w oryginalny sposób.Giorgone tworzył głównie obrazy o tematyce religijnej, portrety, a także trudne do interpretacji kompozycje figuralne w pejzażu.


Obrazy Giorgione

Giorgione to jedna z najbardziej zagadkowych postaci w świecie sztuki. Bowiem zarówno o jego życiu, jak i o twórczości wiadomo bardzo mało. Przypisuje się mu nawet dwa imiona: Giorgio Barbarelli da Castelfranco albo Zorzi di Castelfranco. Wiadomo, że żył i tworzył w Wenecji, na przełomie XV i XVI wieku. Zapisał się na kartach historii sztuki jak utalentowany przedstawiciel renesansu, a nad jego rozwojem czuwał sam Giovanni Bellini. Nie do końca znana jest także liczba obrazów, które stworzył. Szacuje się, że może być ich od symbolicznych 5 aż do 40. Wiadomo, że do dzisiaj nie zachowały się na pewno żadne prace z konkretną datą i podpisane jego nazwiskiem.

Reprodukcje na płótnie Giorgione do salonu

Tym bardziej reprodukcje jego obrazów są prawdziwą gratką dla koneserów sztuki. W jego obrazach można odnaleźć cechy malarstwa weneckiego z okresu renesansu. Giorgione sprawnie operował barwami oraz światłem w oryginalny sposób przedstawiał postaci oraz przedmioty. Do tych cech przykładał szczególną uwagę i w bardzo ciekawy sposób posługiwał się temperaturą i natężeniem barw. Jeśli zaś chodzi o tematykę do w twórczości Włocha dominowały sakralia, alegoria, a także portrety. Co ciekawe jako pierwszy tematem obrazu uczynił nagą kobietę. Stało się to w “Śpiącej Wenus”.
W ofercie sklepu bimago znajdziecie reprodukcje o bardzo wysokiej jakości: wydruki typu Premium Print o trójwymiarowej powierzchni, a także wydruki na płótnie. Dodadzą klasy każdemu wnętrzu. Aby jeszcze bardziej podkreślić ich wyjątkowość, warto zadbać o ich dodatkowe doświetlenie na przykład w postaci kinkietów. W wystroju wnętrz również sprawdzi się klasyka: drewniane podłogi, dodatki z naturalnego drewna i stonowana kolorystyka.

Giorgione Judyta i inne słynne obrazy

Jednym z najbardziej znanych obrazów artysty jest Giorgione "Judyta". Ukazuje on bohaterkę jednej z ksiąg Starego Testamentu, postać chętnie eksploatowaną w okresie renesansu i baroku. W pracy "Judyta z głową Holofernesa" Giorgione przedstawił piękną, niewinną kobietę z olbrzymim mieczem. Jej lewa noga w erotycznej pozie wysuwa się spod tuniki i przytrzymuje głowę Holofernesa leżącą na ziemi. Wśród prac artysty wymienić można także Giorgione obraz "Astrolog".
Jeśli przemawia do Ciebie obraz Giorgione Judyta i inne obrazy artysty i chcesz na co obcować z nimi na co dzień, postaw na reprodukcje obrazów włoskiego artysty z kolekcji bimago. Giorgione obrazy sprawdzą się w eleganckich wnętrzach. Będą dobrze komponować się z drewnianymi podłogami i innymi dodatkami z naturalnego drewna.