inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 22.02.2024

Reprodukcje Giotto di Bondone

Kategorie
Sortuj

Sortuj według

Odmień swoją przestrzeń dzięki reprodukcjom najpopularniejszych obrazów Giotta w doskonałej jakości wydruku. Ten średniowieczny artysta wykorzystywał głównie technikę oleju na drewnie. Jego dorobek znany jest przede wszystkim z dzieł takich jak détail de "la crucifixion", Saint françois d'assise recevant les stigmates i Święty Franciszek z Asyżu otrzymujący stygmaty. Sztukę Giotta można podziwiać między innymi w Luwrze. Reprodukcje Giotto di Bondone w postaci obrazów na płótnie mogą już teraz zawitać w Twoich wnętrzach!

Reprodukcje na płótnie Giotto di Bondone

Giotto di Bondone to żyjący w XIII i XIV wieku włoski artysta malarz. O początkach jego kariery mówi legenda, według której, gdy Giotto był młodym pastuszkiem i rysował na kamieniu owce, zauważył go malarz Cimabue. Artyście tak spodobało się dzieło chłopca, że zabrał go ze sobą do Florencji i tam uczył malarstwa. Nie wiadomo, ile jest prawdy w tej opowieści, wiadomo natomiast, że Giotto di Bondone zyskał sławę jako wybitny malarz i architekt. Od jego twórczości rozpoczęło się wprowadzanie do sztuki motywów świeckich oprócz religijnych, które wcześniej dominowały w malarstwie.
Malował przede wszystkim freski, ale też obrazy na desce. Jego dzieła można podziwiać między innymi w bazylice św. Franciszka w Asyżu czy w kaplicy Scrovegnich w Padwie. Freski z tego ostatniego miejsca są uznawane za jedno z najwybitniejszych osiągnięć artysty. Reprodukcje największych dzieł Giotto di Bondone można znaleźć w internetowym sklepie bimago. Wysokiej jakości wydruki na płótnie mogą stać się dekoracją domu lub mieszkania każdego miłośnika malarstwa.

Czytaj więcej Zwiń opis

Reprodukcje obrazów Giotto di Bondone na ścianę

Giotto di Bondone malował głównie obrazy o tematyce religijnej. Sceny biblijne, sceny z życia świętych, na przykład św. Franciszka, a także Chrystusa czy Maryję. Jego obrazy są niezwykle ekspresyjne, również dzięki temu, że artysta pozbawiał je nic nieznaczących szczegółów, a skupiał się tylko na scenie głównej. Dzięki temu są charakterystyczne i przyciągają wzrok. Staną się niewątpliwą ozdobą i głównym akcentem dekoracyjnym całego pomieszczenia, w którym zawisną. Piękne kolory, harmonia i spokojny nastrój - to wszystko sprawia, że reprodukcje obrazów Giotto di Bondone są dobrym wyborem do domowej galerii sztuki. Wystarczy dobrać do nich inne dekoracje w naturalnych lub pastelowych barwach i atrakcyjna aranżacja gotowa.