inspirujące wnętrza atrakcyjne promocje darmowa dostawa od 80zł program lojalnościowy

-35% na obrazy Oferta ważna do 27.05.2024

Giovanni Bellini - obrazy i reprodukcje

Kategorie
Fiiltry

Fiiltry

Orientacja

Zastosuj Filtruj
Sortuj

Sortuj według

Obraz na płótnie Allegorie
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Allegory
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Allegory
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie Allegory
od
62,92 zł
96,84 zł
Obraz na płótnie The Crucifixion
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Saint Peter
od
98,80 zł
152,00 zł
Obraz na płótnie Head of Christ
od
62,92 zł
96,84 zł
  1. 1
  2. 2
Giovanni Bellini to włoski malarz epoki renesansu, uznawany za mistrza w operowaniu barwą i światłem. Artysta tworzył głównie obrazy religijne i portrety, a do jego najbardziej znanych prac należą przedstawienia Madonny z Dzieciątkiem. Jeśli chcesz, aby motywy te zagościły w Twoich czterech ścianach, postaw na reprodukcje Giovanni Bellini od bimago! Wybierz obraz, który przemawia do Ciebie najbardziej i zyskaj oryginalną dekorację salonu lub biura. Gwarantujemy, że dzięki obrazom na płótnie Belliniego Twoje pomieszczenie zmieni się nie do poznania!

Reprodukcje obrazów Giovanni Bellini

Giovanni Bellini urodził się XV wieku w Wenecji. W początkowym okresie swojej twórczości artysta zajmował się tematyką religijną. Do perfekcji opanował technikę światłocienia, która należy do jednej z najtrudniejszych. Czerpiąc inspirację od najlepszych włoskich malarzy tego okresu zamiast używać zwykłych temper zaczął eksperymentować i korzystać z farb olejnych. Spowodowało to, że namalowane przez niego obrazy nabrały delikatności, lekkości oraz wyróżniały się urozmaiconą barwą kolorystyczną. Bellini w późniejszym okresie zasłynął jako portrecista. Dzieła Belliniego stanowią dużą wartość dla dorobku artystycznego nie tylko samych Włoch, ale całej Europy. Wielu wybitnych twórców zaliczanych do kanonu historii sztuki pochodzących z tak zwanego złotego wieku swoją przygodę ze sztuką rozpoczynało właśnie pod okiem Belliniego. Wśród nich znaleźli się tacy malarze jak Tycjan, Lotto czy Piombo.

czytaj więcej zwiń opis

Giovanni Bellini reprodukcje obrazów

Ponadczasowe obrazy Belliniego świetnie sprawdzą się w klasycznych wnętrzach utrzymanych zarówno w jasnej, jak i ciemnej kolorystyce. Reprodukcje obrazów będą najlepiej prezentowały się na gładkich, jednolitych ścianach w salonie czy biurze. Tak wysublimowany dodatek można również z powodzeniem zawiesić w lobby hotelowym, restauracji czy w kancelarii. Najlepiej wyeksponować obraz, wieszając go nad stołem, biurkiem czy sofą. Dodatkowo w celu podkreślenia detali warto zastosować odpowiednie oświetlenie, co nada dziełu blasku. Wysublimowana tematyka obrazów Belliniego doda wnętrzu prestiżu i odmieni go nie do poznania. W kolekcji bimago znajduje się prawdziwe bogactwo dzieł, o których marzą najwięksi kolekcjonerzy sztuki, a ty już teraz możesz mieć je w swoim domu.